طراحی سایت
جستجو:
فرصتی برای کشف واقعیت ها

دات نیوز؛ قبل از رسیدن به خودشناسی و خداشناسی عمیق دوست داشت بینا شود ولی اکنون حاضر نیست موقعیت هایی را که به دست آورده در ازای به دست آوردن بینایی اش از دست بدهد.

ارسال شده حدود 1 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 404 - نظر (0)
فرماندارها می روند و شاعران ماندگارند

دات نیوز؛ به شخصیت های فرهنگی و هنری خود بیشتر احترام بگذاریم . صرف اینکه به هنرمندی برچسب های سیاسی بزنند باعث نشود از او دوری کنیم یا از دعوت او به یک جلسه و جشنواره بهراسیم . این را بدانیم که فرماندارها و شهردارها می روند اما شاعران و هنرمندان ماندگارند . کمالی ها و شمسی زاده ها را پاس بداریم که انسان اند و آزاده  و بزرگ و متواضع و در هنر و انسانیت، پیشوا و الگوی ما هستند .

ارسال شده حدود 1 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 762 - نظر (4)
فریده فهیمی: باز باران

دات نیوز؛ دست از سرش بر نمی دارد ،رحم نمی کند و هی می کوبد روی گونه وپیشانی استخوانیش. دیگر چشمهایش به رعد وبرق آسمان ، واکنش نشان نمی دهد ، پلک نمی زند . گوش اش هم به گرومبه ی رعد ، عکس العملی نشان نمی دهد . اما لبها وسبیل کم پشت اش ، بی اختیار می لرزند...

ارسال شده حدود 1 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 629 - نظر (0)
بهاریه ی «عید نوروزل»

دات نیوز؛ بهاریه ای با گویش دشتستانی از منیژه دریسی

ارسال شده حدود 1 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 731 - نظر (3)
اسما اسلامی خواه شاعر فکرهای دریایی

دات نیوز؛ اسما اسلامی خواه دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. شعر را در قالب سپید و کوتاه می سراید. در زیر چند شعر از این شاعر کنگانی می خوانیم.

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 2652 - نظر (2)
بی ملاقاتی

دات نیوز؛ اکثرا متوجه حرف هایش نمی شدند. بی خیال از کنارش میگذشتند. من هم چون دو سال با عبدالله در جنوب تبعید بودم متوجه شدم چه میگوید. به سمتش رفتم تا اقلا جواب حرف هایش را بدهم اما اصلا نمی دانستم قاسم کیست و او را ندیده بودم تا خبری به او بدهم. تازه اگر هم می شناختمش این قدر درگیر تماشای عبدالله بودم که یادم نبود از او سراغ قاسم را بگیرم.

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 1143 - نظر (1)
سقف آن خانه چکه می کرد

دات نیوز؛ با بی میلی به حیاط دعوتش می کنم روی تختی ک گوشه حیاط کنار باغچه کوچکمان است می نشیند به داخل خانه می روم و مدام زیر لب غر می زنم که چقدر مردم پر رو شده اند...

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 1141 - نظر (3)
الهام راسخی؛ زشتی و زیبایی

دات نیوز؛ می خواهم بهشان نزدیک شوم و درباره ی اینکه گدایی می کنند بپرسم! سوال بهتری به ذهنم نمی رسد. چرا گدایی می کنید؟! از سوال احمقانه ام لجم می گیرد.

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 734 - نظر (2)
داستان کوتاه/ شیش(6)

دات نیوز؛ شیش خیلی به خودش فشار آورد چیزی بگوید، دستم را روی سرش کشیدم روی موهایی که تازه از پوست سرش بیرون زده بود. تقلا کرد و پاشنه پایش را به زمین کشید. بدنش یکباره منقبض شد. ترس تمام وجودم را گرفته بود. لاشه ی سیاه وله شده اتوبوس کمی آنطرفتر پیش رویم بود...

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 681 - نظر (5)
تولدی دیگر

دات نیوز؛ هنوز برای دیدن جنگ های تمام نشدنی وقت دارد و خیالش لابد از این بابت راحت خواهد بود که اگر هم این جنگ ها تمام شوند، جنگ های جدیدتر بر سر مسائل تازه تر به وجود می آیند.

ارسال شده بيش از 3 سال پيش در شعر و داستان ، بازديد: 735 - نظر (5)
صفحات: 1

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان