طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 آذر 1394 - 17:15

دات نیوز؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از فعالیت مستمر تیم ‌های بهداشتی در مرزهای مهران و چذابه خبر داد و گفت:‌ تمهیدات لازم جهت پیشگیری زائران از ابتلا به انواع بیماری واگیردار و تنفسی پیش‌ بینی شده است.

استقرار تیم های بهداشتی در نقاط مرزی ایران و عراق/ بیماری‌های شایعی که زائران اربعین باخود می‌آورند

به گزارش «دات نیوز » و به نقل از خبرآنلاین و  پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شهنام عرشی در خصوص تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ های واگیر و تنفسی میان زائران حسینی در ایام اربعین گفت: دو تیم بهداشتی از چند روز گذشته جهت ارائه خدمات بهداشتی رایگان به زائران حسینی به مرزهای چذابه و مهران اعزام شده ‌اند و فعالیت این تیم ‌ها تا بازگشت کامل زائران به کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تیم‌ های بهداشتی شامل پزشک، پرستار، کارشناس بهداشت محیط و بهداشت حرفه ‌ای است، خاطرنشان کرد: تجهیزات و داروهای مورد نیاز از طریق استان‌ های مرزی و وزارت بهداشت پیش‌ بینی شده و ما نیروی انسانی مورد نیاز را از طریق اعزام تیم جهت همکاری با سایر گروه های درمانی تأمین می‌ کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: تیم ‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از چند روز پیش به مرز اعزام شده و تا یک هفته پس از بازگشت زائران به کشور در این منطقه حضور دارند البته قسمت اعظم فعالیت ما هنگام برگشت زائران بوده که ممکن است با بیماری‌ های مختلف واگیردار و تنفسی همراه باشند.

عرشی سرماخوردگی فصلی و بیماری‌ های تنفسی را از جمله بیماری ‌های شایعی برشمرد که ممکن است زائران با آن مواجه شوند و بیان داشت:‌ هدف ما پیشگیری از ابتلا زائران به این بیماری ‌ها است بر همین اساس به همه این افراد توصیه می‌ کنیم ضمن رعایت اصول بهداشتی از رو بوسی و دست دادن با افرادی که علائم و نشانه ‌های بیماری ‌های ویروسی را دارند خودداری کنند.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی از لحاظ ابتلا به بیماری‌ ها در میان زائران گزارش نشده است و امیدواریم با رعایت کامل موازین بهداشتی شاهد ابتلای این عزیزان به بیماری، هنگام بازگشت به کشور نباشیم.

 

 

منبع: خبرآنلاین


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان