طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 تير 1394 - 01:24
فرماندار دشتستان:

با حضور قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ، فرماندار دشتستان ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر ،مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر،مدیرکل شیلات استان بوشهر، مدیر تعاون روستایی استان بوشهر،مدیرامور عشایر استان بوشهر  و جمعی از مسوولین استانی و شهرستانی ضمن گفتگو و دیدار با کشاورزان دشتستانی  از مجتمع فرآوری خرما ،مجتمع دامداری روستای زیارت ،  نخیلات آبپخش ، پمپاژ آب نخیلات سعدآباد و کانال های آبیاری نخیلات بازدید بعمل آمد.

100میلیارد اعتبار در بخش کشاورزی دشتستان هزینه شد + عکس

به گزارش دات نیوز و به نقل از پرتال فرمانداری دشتستان، مهندس خلیل آقایی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید گفت:کشت محصولات کشاورزی باید متناسب با بازار فروش و تقاضایی که برای خرید وجود دارد، انجام شود.
وی افزود:در بازار فروش محصولات کشاورزی مشکلاتی  بعضا وجود دارد که  با پیروی از الگوی کشت توسط کشاورزان قابل حل است .

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید ضمن بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان و تولید کنندگان گفت: آبیاری تحت فشار یکی از طرح های مهم دولت و مجلس است که اقدامات خوبی در سطح کشور در این زمینه انجام شده است.
وی اظهار کرد: در استان بوشهر اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است که طی چند ماه آینده اولین طرح آزمایشی پایلوت آبیاری قطره ای در دشتستان انجام می شود و این امر باعث افزایش کیفیت و کمیت محصول و حفظ منابع آبی خواهد شد.
مهندس آقایی بیان داشت : شهرستان دشتستان 75درصد کشاورزی استان بوشهر را به خود اختصاص داده که در بحث آموزش در حوزه آبیاری قطره ای در این شهرستان اعتبار ویژه ای بویژه در اجرای طرح آبیاری پایلوت در 170هکتار از اراضی آبپخش اختصاص خواهیم داد.
وی یادآور شد: دولت در این بخش سقفی قرار نداده و برای اجرای این طرح در دوهزار و 500هکتار از اراضی دشتستان 400میلیارد ریال در سال جاری و سال آینده هزینه خواهد کرد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به اهمیت صنایع تبدیلی و ظرفیت های نگهداری محصولات کشاورزی بیان داشت: در دشتستان یک صنعت تبدیلی و سردخانه ای با ظرفیت 30 هزار تن در حال احداث است که تاثیر بسیار خوبی در توسعه کشاورزی استان بوشهر خواهد داشت.
مهندس آقایی تاکید کرد: با توجه به تولید 140 هزار تن خرما ، دولت در خصوص حمایت از صنایع تبدیلی و سردخانه های در کنار تولید در راستای توسعه ی مطلوب در زنجیره تولید خرما تسهیلات ویژه بانکی به متقاضیان پرداخت خواهد کرد.

فرماندار دشتستان نیز گفت:دشتستان به عنوان بزرگترین و پهناورترین شهرستان استان بوشهر دارای 240هزارنفر جمعیت شامل شش بخش، 9شهر وحدود 190روستا است که بخش عمده شغل مردم آن کشاورزی است.
دکتر ارسلان زارع اظهارداشت: رویکرد توسعه ای شهرستان با محوریت کشاورزی است و همایش توسعه ای که درزمستان آینده  درشهرستان در دستور کار است با محوریت کشاورزی برگزار خواهد شد.
وی گفت: طرح پایلوت آبیاری تحت فشار در 170 هکتار از اراضی نخیلات منطقه آبپخش با اعتباری بالغ بر 35میلیارد ریال اجرا می شود.
نماینده عالی دولت در دشتستان اظهار داشت: با توجه به کمبود آب و جهت استفاده بهینه از منابع آبی، آبیاری تحت فشار گزینه ای مطلوب برای کشاورزی شهرستان و استان است.
وی افزود: در سالیان گذشته در شهرستانهای جنوبی استان بوشهر این شیوه آبیاری برای کشت گوجه فرنگی اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است.
فرماندار دشتستان بیان داشت : در حال حاضر بیشتر کشاورزان شهرستان نیز برای کشت گوجه فرنگی از روش آبیاری تحت فشار استفاده می کنند .
دکتر زارع تصریح کرد: در سال گذشته 100میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی این شهرستان هزینه شد که 33میلیارد ریال آن از اعتبارات استانی  بود است.
فرماندار دشتستان بیان داشت: پایداری شغل کشاورزان، دامداران، زنبورداران و صیفی کاران در منطقه موجب توسعه پایدار و شکوفایی اقتصاد جامعه و رونق تولید خواهد شد.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان