طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 بهمن 1394 - 11:55
سومین نشست انتخاباتی اصلاح طلبان دشتستان + تصاویر

دات نیوز؛ مجمع اصلاح طلبان دشتستان با حضور بیش از 250 نفر از فعالان اصلاح طلب این شهرستان و با موضوع انتخابات تشکیل جلسه داد. به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام حاج شیخ احمد رزمجو در این نشست گفت: شرایط امروز جمهوری اسلامی در عرصه ی منطقه ای و بین الملل را مردم ما خوب می دانند. وی افزود: باید مجلسی کارآمد که حاصل عقلا و تحصیلکردگان مردم....

شیخ احمد رزمجو: اختلاس ها، تحریمها و شعارهای پوپولیستی ما را تا آستانه درگیری نظامی پیش برد

به گزارش«دات نیوز»، مجمع اصلاح طلبان دشتستان با حضور بیش از 250 نفر از فعالان اصلاح طلب این شهرستان و با موضوع انتخابات تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام حاج شیخ احمد رزمجو در این نشست گفت: شرایط امروز جمهوری اسلامی در عرصه ی منطقه ای و بین الملل را مردم ما خوب می دانند.


وی افزود: بعد از دوران به شدت انزوا که آثار ویرانگر تخریبی هم در سطح جهانی و هم در داخل برای ما داشت که نمونه  اش انباشت پرونده های فساد مالی و دست اندازی به بیت المال بود، امروز داریم ثمرات انتخاب آگاهانه ی مردم را در خرداد 92 را یکی یکی می بینیم و می چینیم.

عضو هیات موسس مجمع اصلاح طلبان دشتستان با بیان برخی معضلات دوران گذشته از جمله اختلاس ها، تحریم ها و آثار نامطلوبش بر کشور، برخورد شدید با انتقادات، شعارهای پوپولیستی، تا آستانه ی درگیری نظامی پیش رفتن و انواع و اقسام قطعنامه ها افزود: در دهه های اخیر، کشور های غربی نتوانسته بودند همه ی کشورها را علیه یک کشور متحد کنند ولی با پایین آوردن شان موضوع هسته ای در ایران، این اتفاق روی داد.

رزمجو به درآمد 800 میلیارد دلاری کشور از نفت در دولت های قبل اشاره کرد و بیان داشت: با این وجود، شاخص زندگی نه تنها رشدی نکرد، بلکه شاخص رشد اقتصادی به منفی 6 و شاخص سرمایه گذاری عجیب و غریبی رسیدیم و به پایین ترین رتبه در فساد اداری تنزل پیدا کردیم و همه ی این ها بخاطر این بود که ما می خواستیم با یک حاکمیت تک صدایی کشور را اداره کنیم و دولت و مجلس و همه ی سیستم یکی شود.

شیخ اصلاحات دشتستان ادامه داد: در خرداد 92 روزنه ای باز شد و اصولگرایان عاقل و اصلاح طلبان عاقل که همان معتدلین هر دو جناح بودند، به این نتیجه رسیدند که برای پیشگیری از سقوط کامل کشور باید تحولی ایجاد شود و این تحول اتفاق افتاد و دولتی با شعار اعتدال آمد.

وی به نقل از عارف بر مظلومیت دولت روحانی تاکید کرد و افزود: این همه هجمه علیه دولت را حتی بر دولت اصلاحات هم نداشته ایم.

حجت الاسلام رزمجو ادامه داد: یکی از بخش هایی که سرعت کار را گرفته و بر دولت بسیار فشار آورده مجلس است تا جایی که یکی از روزنامه نگاران اصولگرا گفته است که مجلس دارد به جبهه پایداری باج می دهد و این فضا در مجلس قابل ادامه دادن نیست.

وی افزود: باید مجلسی کارآمد که حاصل عقلا و تحصیلکردگان مردم باشد ایجاد شود و این موج سنگین ثبت نام ها نیز بخاطر همین احساس تکلیف بود نسل فرهیخته و تحصیل کرده بود که بیایند و به کشور کمک کنند.

رزمجو با بیان برخی مشکلات پیش روی دولت یازدهم اظهارداشت: جریانی در کشور راه افتاده که می خواهد امید مردم را تبدیل به یاس کند و بگوید دولت تدبیر و امید نه تدبیری داشت و نه امیدی در مردم ایجاد کرد، بنا بر این ما باید با ناامیدی و یاس خود بجنگیم.

وی ادامه داد: روزنه هست و گرچه ایده ال نیست ولی ما می توانیم؛ گرچه بزرگان نیستند ولی جوانان  و تحصیل کردگان ما می توانند به سرعت جای بزرگان رد صلاحیت شده را بگیرند و مجلس را در دست ملت بگذارند.

حجت الاسلام رزمجو اضافه کرد: اگر می گوییم دشتستان بزرگ، نه فقط بخاطر خطه ی جغرافیایی است، بلکه به بزرگان بسیار بزرگ و بسیار بسیار فرهیخته ای است که در جای جای این شهرستان حضور دارند.

وی افزود: ساز و کاری که ما در این جلسه برای انتخاب گزینه ی اصلح در نظر گرفته ایم، ساز و کاری کشوری است و قرار است که از تهران لیستی بر شهرستان ها تحمیل نشود و خود شهرستان ها گزینه ی نهایی خود را انتخاب کنند و شورای عالی اصلاح طلبان هم از گزینه ی نهایی شهرستان ها قاطع حمایت می کنند.

رییس دوره ای مجمع اصلاح طلبان دشتستان نیز در این مراسم گفت: همه ی ما برای ایران عزیز این جا جمع شده ایم و به حول و قوه ی خدا، فردی صاحب ادب، عزت و دانش از اصلاح طلبان، کرسی دشتستان را تصاحب خواهد کرد.اسد بهادری افزود: ما در انتخابات با وحدت تمام و فعالیت هر چه بیشتر حضور داریم و میدان را خالی نمی کنیم.

سخنگوی مجمع اصلاح طلبان دشتستان نیز در این آیین طی سخنانی ضمن با اهمیت برشمردن این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، از رد صلاحیت گسترده کاندیداهای اصلاح طلب انتقاد کرد و افزود: انتظار یک رقابت حداقلی را داشتیم که این امکان هم از ما تاکنون گرفته شده است.

اکبر صابری افزود: انتظار داریم شورای محترم نگهبان به توصیه ی مقام معظم رهبری برای فراهم کردن شرایطی برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای عمل کند و شرایطی فراهم کند که همه ی سلایق مختلف امکان حضور در انتخابات را داشته باشند.

 

 

وی از رییس جمهور نیز خواست از اختیارات خود برای رایزنی با شورای نگهبان و تایید صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب و تحول خواه استفاده کند و مدل مذاکرات 5 +1 و برجام را در داخل کشور هم پیاده کنند.

سخنگوی مجمع اصلاح طلبان دشتستان در ادامه به تشریح جزییات ساز و کار انتخاب گزینه ی نهایی اصلاح طلبان دشتستان برای مجلس پرداخت و گفت: ساز و کار اجرایی در دشتستان، همان ساز و کار شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با ریاست دکتر عارف است.

صابری افزود: پیش از این نیز دوجلسه برگزار شده است که یکی قبل از ثبت نام کاندیداها و دیگری هم بعد از ثبت نام و با حضور کاندیداها بوده و امشب نیز در جلسه سوم رای و نظر حاضران اخذ می شود و در تصمیم گیری نهایی این نظرات لحاظ خواهد شد.

وی تاکید کرد: نتیج شمارش آراء این نظرسنجی فعلا محرمانه بوده و منتشر نخواهد شد.


وی ادامه داد: بعد از این نظر سنجی، یک نظرسنجی میدانی نیز در سطح شهرستان خواهیم داشت و با بررسی این دو نظر سنجی، گزینه ی نهایی اصلاح طلبان مشخص و اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، در انتهای این جلسه، برگه های رای بین حاضرین توزیع گردید و آرا بعد از ثبت به صندوق رای انداخته شد.

 

این جلسه با حضور بیش از  250 نفر از فعالان اصلاح طلب دشتستان و به طرز بسیار باشکوه و منظمی برگزار شد و ورود افراد با کارت دعوت کنترل می شد تا از حضور نیروهای نفوذی احتمالی که به قصد برهم زدن نظم جلسه در برخی جلسات اصلاح طلبان حضور پیدا می کنند جلوگیری شود. 


نظرات کاربران
یک دوست بيش از 3 سال قبل گفت:
این مجمع 30 عضو داشته که هر عضو شش نفر را معرفی نموده/ این میشود180 نفر مابقی چگونه حق رای داشتند؟ یعنی79 نفر دیگر تا 250 تا و در بعد آقای اسکندری چگونه یک شبه وارد پنج کاندیدی که مبثاق امضا کرده بودند شد؟ آیا در مجمع رای گیری شده بود؟ وانگهی لطفا نام ببرید کدامیک از این کاندیدا اصلاح طلب هستند خدایی؟
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان