طراحی سایت
تاريخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 12:03

دات نیوز؛ عملیات اجرایی آبخوانداری و آبخیزداری حوزه رود فاریاب دشتستان از توابع استان بوشهر روز یکشنبه در هفتمین روز از دهه مبارک فجر آغاز شد.

 عملیات اجرایی آبخیزداری حوزه رودفاریاب دشتستان اغاز شد

به گزارش«دات نیوز»وبه نقل از ایرنا، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: این سازه دارای 12 متر ارتفاع، 23مترعرض کف و حجم عملیات هزار و 640 مترمکعب از نوع سنگی ملاتی است.
محمد سبحانیان روز یکشنبه در این آئین افزود: سازه آبخیزداری حوزه رود فاریاب سالانه 150 هزار متر مکعب استحصال آب دارد و در مدت پنج ماه با اعتبار سه میلیارد و 120میلیون ریال اجرا می شود.
وی ادامه داد: حوزه آبخیز رودفاریاب 23هزار هکتار وسعت دارد که با میانگین بارندگی 350 میلی متر سالانه بیش از80 میلیون متر مکعب باران در این منطقه می بارد و بیش از 24 میلیون متر مکعب آن تبدیل به روان آب می شود.
سبحانیان افزود: چنانچه با مشارکت مردم نیمی از این روان آب در منطقه کنترل و از آن بهره برداری شود می توان با این حجم آب بیش از یکهزار و 500 هکتار از زمی نهای کشاورزی منطقه را آبیاری کرد.
وی تصریح کرد: در شرایط کمی آبی کشور کنترل این روان آبها کمک موثری به تثبیت شغل کشاورزی در منطقه می کند.
سبحانیان اظهار کرد: همچنین استفاده از آبهای سطحی در فصلهای بارندگی منجر به کاهش برداشت از سفره های زیر زمینی شده و به طرح تعادل بخشی نیز کمک می شود.
وی افزود: حوزه شهرستان دشتستان از محل اعتبارات ملی آبخیزداری امسال 25میلیارد و 110 میلیون ریال اعتبارتصویبی دارد که عملیات اجرایی آن در حوزه های خیرک شکرک ، رو دفاریاب ، طلحه ، بوشکان و حوزه سد رئیسعلی دلواری انجام می شود.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با اجرای 147 سازه کوچک و بزرگ آبخیزداری در بخش ارم سالانه بین 20 تا 22 میلیون متر مکعب آب استحصال می شود که در سالهای کم آبی و خشکسالی نقش مفیدی در توسعه و تثبیت کشاورزی منطقه داشته است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان