طراحی سایت
تاريخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 08:41
بنزین "آبکی" به برازجان هم رسید

دات نیوز؛ لازم است مسئولین این امر با اعزام کارشنان خبره به جایگاه های سوخت شهر، در رفع این مشکل برآیند'' صد البته اگر مشکل داشته باشد '' خارج از هزینه های مالی، با توجه به نامرغوب بودن بنزین ها، هزینه بهداشتی درمانی بر مردم بار خواهد شد که افزون بر هزینه مالی آن، سلامت عمومی  را هم به خطر خواهند انداخت.

اداره استاندارد کجایی؟ دقیقا کجایی؟!

چندی است در فضای حقیقی و مجازی، زمزمه هایی مبنی بر بنزین های ناخالص در جایگاه های سوخت،به گوش می رسد و این روزها نقل محافل فعالین مدنی است. 

نکته جالب ماجرا اینجاست که هیچ مسئولی،در رد این شایعه سختی گفته است . 

به گزارش دات نیوز و به نقل از توزنیوز، روز گذشته برای تعمیرات دوره ای خودروی شخصی به تعمیرگاه مراجعه کردم.بدون فوت وقت بعد از بیان مشکل به دوست تعمیرکارم، شمع ها را باز کرد. در کمال شگفتی شمع ها به جای اینکه سیاه و دوده ای باشند، قرمز رنگ و حالت زنگ زده گی داشت. 

جالبتر آنکه استاد تعمیرکار، این ایراد را از سوخت ناپاک تشخیص داد. 

 

بنا به گزارشات واصله از همشهریان موارد متعددی از همین شکل اتفاقات، برای خودروهای دیگر نیز روی داده که اعتراضات شدیدی را هم به همراه داشته است.

در شرایط اقتصادی کنونی،چنین مخارج ناخواسته ای چیزی جز حق و حقوق پایمال شده ی مردم نمی تواند باشد که مسوولین امر از سازمان تعزیرات حکومتی گرفته تا مدیران شرکت پخش فرآورده های نفتی را ملزم به پی گیری جدی می کند. 

این در حالی است که در گذشته ای نه چندان دور، جایگاه هایی به دلایل مختلف همچون بنزین نامرغوب و مخلوط با آب،مشمول جریمه های سنگینی شدند.

اقدام ضربتی، بدون در نظر گرفتن ضمانت محکم اجرایی، تامینی و تادیبی، باعث شده گهگاه چنین تخلفاتی از طرف جایگاه داران نمود پیدا کند. 

جالب است بدانیم هم اکنون در ایالات متحده مالکیت و استفاده از بنزین سرب‌دار در وسایل نقلیه جاده‌ای حداکثر ده هزار دلار!!  جریمه در پی خواهد داشت.

 به هر روی در بنزین های وارداتی به شهرستان، مشکلات عدیده ای وجود دارد که از نظر موتوری برای خودروها مشکل ساز شده و شهروندان را متحمل مخارج بعضا سنگین تعمیرات کرده است. 

لازم است مسئولین این امر با اعزام کارشنان خبره به جایگاه های سوخت شهر، در رفع این مشکل برآیند'' صد البته اگر مشکل داشته باشد '' خارج از هزینه های مالی، با توجه به نامرغوب بودن بنزین ها، هزینه بهداشتی درمانی بر مردم بار خواهد شد که افزون بر هزینه مالی آن، سلامت عمومی  را هم به خطر خواهند انداخت. 

بنزین جزء آن دسته از کالاهایی است که مشمول استاندارد اجباری است و طبق مصوبه شورای عالی استاندارد، تکلیف نظارت بر بنزین های وارداتی بر عهده سازمان استاندارد می باشد.

 با توجه به توضیحات ذکر شده و نبود نمایندگی یا دفتر استاندارد در دشتستان، شاید راه برای متخلفان عمدی و یا سهوی باز باشد تا بنزین های موجود در منابع جایگاه ها خیلی وضعیت سالم و قابل استفاده ای نداشته باشند .

طبق استاندارد های از پیش تعیین شده قرار بر این بود که بعد از سال 94، دارای حد مجاز آلایندگی اتحادیه اروپا و دارای استاندارد یورو 6 باشد.حال پرسش اینجاست که ببینیم چه قدر به واقعیت استاندارد نزدیک شده ایم؟

 

گزارش: مهدی پایدار‌‌‌


نظرات کاربران
علی بيش از 3 سال قبل گفت:
این را برید از فرماندار دشتستان بخواهید که با اعتراض شدید جایگاهداران نسبت به کیفیت فرآورده از شرکت ملی پخش و کیفیت سوخت تشکر کردند
سعید متین بيش از 3 سال قبل گفت:
سلام جایگاهدار هیچگونه دخالتی در کیفیت فرآورده ندارد.
کیفیت فرآورده با شرکت پخش هست در آپارات نمونه ارسالی فرآورده در بوشهر موجود هست. آب در فرآورده نیست. کیفیت بد فرآورده هست. بیچاره جایگاهدار.
امیر بيش از 3 سال قبل گفت:
سلام / جایگاهدار اصلا امکان هیجگونه دخل وتصرفی ندارد چون سامانه هوشمند هر روز گزارش میگیرد اگر یک لیتر اختلاف در گزارشات باشد با جایگاه برخورد خواهد شد . در کانال نقت ما و عصر نفت نمونه فراورده بنرین بوشهر و اپارات موجود هست . مشگلات موجود مربوط به اب نیست و اب در بنرین وجود ندارد.مربوط به بی کیغیتی و الوده بودن بنرین هست که توریع کننده شرکت نفت هست .

http://www.aparat.com/v/uYncC
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان