طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 شهريور 1394 - 10:45
دبیرکل حزب «اتحاد ملت» در نشست خبری:

دات نیوز؛ پلاک ۶۶ خیابان وصال صبح دیروز، روز شلوغ و پرهیاهویی را از سر گذراند. رسانه‌ها و روزنامه‌ها و خبرگزاری هاازاصولگرا تا اصلاح طلب درپلاک ۶۶ جمع شده بودندتادراولین کنفرانس مطبوعاتی دکتر علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحادملت ایران حاضرشوندوازنظرات و سخنان وآرای حزب اتحاد آگاهی یابند.

آمده ايم كه بمانيم

خبرنگاران و عكاساني كه براي پوشش خبري اين مراسم حاضر شده بودند در ابتداي ورود با فرم نام‌نويسي روبه‌رو مي شدند و در ادامه وارد يك سالني مي‌شدند كه قراربود مصاحبه مطبوعاتي در آنجا انجام گيرد. برنامه پس از پذیرایی از خبرنگاران آغاز شدودکتر شکوری رادپیش ازطرح سوالات دقایقی به گفت‌وگو و ابراز نظراتش پرداخت. در ابتدای این جلسه شکوری‌راد بااشاره به جمعیت ۷۸ میلیونی ملت ایران که صاحب امکانات و منابع کشور هستند، گفت: این ملت به دنبال یک انقلاب عظیم، نظام شاهنشاهی را سرنگون و نظام جمهوری را با صفت اسلامی جایگزین آن کرده
 وقانون اساسی را برای نحوه اداره کشور تدوین کردند. دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران باتاکید بر اینکه ما ارکان نظام را به رسمیت می‌شناسیم، تصریح کرد: ممکن است با برخی در این ارکان اختلاف‌نظر داشته باشیم، اماخود را پاسدار ارکان نظام می‌دانیم و با کسانی که دراین ارکان هستندوبا آن‌ها اختلاف‌نظر داریم، تعامل می‌کنیم. وی ادامه داد: رویکرد ما رویکرد تعاملی سازنده باهمه ارکان نظام است. 
 سوالات خبرنگاران از ۸۸ تا شورای نگهبان
پس از اتمام سخنان دبیرکل، رسانه هاوروزنامه‌ها به ترتیب ثبت نام سوالات خودرا مطرح کردندو از نکات مهم این بخش این بود که سوالات مستقیما توسط روزنامه نگاران از دبیرکل پرسیده می‌شد. شکوری‌راد
در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مسائل سال ۸۸ سوال کرده بود، ابراز داشت: رویکردحزب اتحاد ملت ایران این است که درمورد مسائلی که درگذشته بوده و تلخی‌های زیادی داشته مطلبی مطرح نکندو نگاه حزب اتحادملت نگاه به آینده است. دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران بابیان اینکه درمتون حقوقی ما واژه فتنه تعریف نشده است و ما دریافتی از این واژه نداریم، عنوان کرد: مبنای ما قانون است وماحزب اتحادرا پاسداراصل نظام و جمهوری اسلامی وارکان نظام می‌دانیم. شکوری‌راد افزود: بایدارکان نظام طوری عمل کنندکه اعتماد مردم به نظام حفظ شود و به این اعتمادخدشه‌ای وارد نشود. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ عنوان کرد: درسال ۹۲ مردم و ارکان نظام هر دو تلاش کردند که انتخابات پرشوری انجام شود و نتیجه این تلاش حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای در سال ۹۲ بودوامروز هیچ جریان سیاسی درباره شرکت نکردن در انتخابات صحبت نمی‌کند و نجابت مردم ایران به اندازه‌ای بود که وقتی نشانه‌ای دیدند به آن نشانه روی خوش نشان دادند. دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران تاکید کرد: ما گذشته رابه رخ نمی‌کشیم و به بحث نمی‌گذاریم و معتقدیم این مباحث به نفع کشور نیست ودرجلسات خودازاین بحث عبور می‌کنیم و نگاه به آینده داریم. وی در پاسخ به این پرسش که برنامه حزب اتحاد ملت ایران برای اعتلای جایگاه زنان در جامعه چیست، اظهار داشت: زنان نیمی ازجامعه ماهستندوطی سال‌های گذشته رشدقابل توجهی در موفقیت‌ها داشتند بنابراین درگذشته موقعیت زنان در مقایسه با مردان پایین بودالان قابلیت زنان برای به دست آوردن عرصه‌های مختلف بیش از گذشته است. وی با بیان اینکه در انتخاب شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ترکیبی ۲۵ درصدی از زنان توانستندکرسی‌ها را ترک کنند،گفت: این جهش قابل ملاحظه‌ای براساس رای اعضای کنگره بود وبه نظر من یک جهش مثبت تلقی می‌شدو بنده نیز معتقدم که در حفظ اتحاد فرصت‌های بیشتری برای زنان فراهم شود تا قابلیت خود رابه مرحله ظهور برسانند. دبیرکل حزب اراده ملت ایران با تاکید براینکه ما در مورد زنان قائل به تبعیض مثبت هستیم گفت: امروز کمپینی راه افتاده که باید ۱۰۰ نماینده زن برای انتخابات آینده به مجلس راه یابند و من نیز این کمپین راتایید می‌کنم وبه این کمپین می‌پیوندم. این امتیاز به زنان نیست بلکه برخوردار کردن جامعه از این توانمندی است. 
 تعامل با دستگاه‌هاي نظارتي
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی همچنین با بیان این‌که «برخی درجامعه فکر می‌کنند که قانون اساسی حق حاکمان و حدمردم است. در حالی که قانون حق مردم و مشخص کننده حد کارگزاران مردم است» در واکنش به بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان و تاکید بر این‌که «نماینده مردم باید توسط مردم انتخاب شود.» افزود: مردم حزب تشکیل می‌دهند تا مشارکت سیاسی‌شان سازماندهی باشد. اگر این مشارکت پراکنده باشد این کار در حداقل خود صورت گرفته است. احزاب وظیفه دارند تا با برنامه‌ریزی و کادرسازی به جامعه کمک کنند. اگر دولتی با آن‌ها همسو است از او حمایت کنند و اگر همسو نیست او را نقد کنند. نقد یکی از نعمات بزرگ برای دولت است. نسبت اتحاد ملت ایران اسلامی با دولت نقد و تقویت او است. دولت حاضر اصلاح طلب نیست وما انتظار یک دولت اصلاح طلب را از او نداریم. اما اورا برآمده ازرأی اصلاح طلب‌ها می‌دانیم.  همچنین شکوری راد با اشاره به سخنان رئیس جمهور در رابطه با شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان از کنشگران سیاسی فاصله گرفته است و نتیجه‌اش آفتی برای جامعه خواهد بود. ما تلاش می‌کنیم تا به شورای نگهبان نزدیک شویم و گفت‌وگو کنیم. تعامل باشورای نگهبان درحال حاضر کار سختی است. ما ناامید نیستیم؛ چراکه اراده کرده‌ایم تا در آینده کشورنقش ایفا کنیم. برای این‌که درمتن تحولات بمانیم سعی می‌کنیم باهمه نهادهای نظام تعامل داشته باشیم. سعی می‌کنیم تاتأثیرات تبلیغات منفی را کاهش دهیم. 
 اعلام حضور در انتخابات مجلس
شكوري‌راد حضور حداکثری اصلاح طلبان درانتخابات آتی مجلس را یک راهبردبرای کسب کرسی‌های مجلس دانست و گفت: اصلاح‌طلبان باثبت‌نام گسترده خود در انتخابات مجلس دهم از مانع ردصلاحیت شورای نگهبان عبور می‌کنند. هرچقدر از آن‌ها هم که رد صلاحیت شوندبازهم تعدادی نامزد انتخاباتی باقی می‌ماند که مردم از میان آن‌ها بتوانندنماینده‌ای انتخاب کنند. 
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با اشاره به تعامل این حزب باحزب ندای ایرانیان نیز گفت: هیچ حساسیتی در مورد حزب ندا میان ما وجود ندارد. بسیاری از اعضای حزب ندادوستان اعضای حزب اتحاد هستند. فضاسازی‌هايی که این مدت علیه حزب ندا و اتحاد ملت شده باعث بروزحساسیت‌هایی شد. هر حزبی حق دارد تا از خود تعریفی ارائه دهد. این‌که آن‌ها خودشان را نسل دوم حزب اصلاح‌طلبی می‌دانند اشکالی ندارد. من با دبیرکل حزب ندای ایرانیان دوستی سالیانه دارم و فکر می‌کنم حضور ایشان یک نقطه قوتی برای این حزب به حساب می‌آید. وی در ادامه افزود: آمده‌ایم که بمانیم نه اینکه زود برویم. برای باقی ماندن درعرصه سیاسی تمام تلاش خود را می‌کنیم. تعامل و سکوت، پاسخگویی.  وی همچنین در ادامه افزود: اولویت‌های اصلاح‌طلبان نخست جلوگیری از ورود افراطیون درمجلس آینده هست و سپس راه یافتن نیروهای اصلاح طلب به مجلس. اوبا اشاره به برد و باخت هادرانتخابات نیز گفت: پیروزی تضمین شده را بر پیروزی بزرگ‌تراما تضمین نشده ترجیح دهیم. وی همچنین افزود: ما دنبال مجلس ششم نیستیم و انتظار چنین چیزی را نداریم. خیلی بلند پروازانه و دست نیافتنی هستیم. به چیز دست یافتنی دل می‌بندیم ومامجلس پشتیبان دولت می‌خواهیم. نمایندگان اصلاح طلب یا اصولگرا که از دولت حمایت می‌کنند. پیش بینی پیروزی داریم.  
 موضع در قبال ندا
شکوری راددرادامه این نشست ودرپاسخ به سوالی دررابطه با رابطه اتحادباحزب ندا گفت: نقش‌آفرینی حزب اتحاد ملت به آینده وانسجام سیاسی کشور کمک می‌کند. مابامجموعه اصلاح‌طلبی باهرمعیاری تعامل خواهیم کرد. مانیامدیم تاجای کسی را تنگ کنیم. حتما حضور حزب اتحاد ملت ایران اسلامی باعث افزایش جایگاه اصلاح‌طلبی درجامعه می‌شود. دلیلی ندارد تا در مورد آقای خرازی اظهارنظرکنم. ایشان از نیروهای نظام هستندوپیشینه سیاسی دارند که قابل احترام است ودردورانی به دولت اصلاحات خدمت کرده‌اند. دلیلی ندارد به گفته‌هایی که منشا اثر ندارد بپردازیم. البته بهتر بودحرف‌هایی که باعث سوءاستفاده دشمنان‌مان می‌شد را نمی‌زدند. من آقای خرازی رامحترم می‌دانم وجزاحترام درموردایشان سخن نمی‌گویم. وی همچنین در ادامه گفت: اتحاداسم مستعارهیچ حزبی نیست. نداتوانسته عده‌ای ازجوانان مشارکت را جذب کند، اتحاد هم توانسته عده‌ای از مشارکت را جذب کند. وی در پایان در رابطه با تعامل بااصولگرایان و ناطق نوری اظهار کرد: ناطق نوری ازشخصیت‌های بزرگ نظام است و برای ما بسیار قابل احترام هستنداماایشان در‌‌نهایت یک اصولگرا هستند. مابا اصولگرایان معتدل تعامل می‌کنیم امافکرنمی‌کنم که به ائتلاف برسیم. به‌زودی حزب اتحاد ملت برای تعامل بابزرگان نظام و استفاده از تجربیات آنان به حضور اشخاصی مثل ناطق نوری، عارف و لاریجانی خواهد رسید.

 

منبع: قانون


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان