طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 آذر 1395 - 10:02

دات نیوز؛ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا در وین، با اعتراض شدید ایران و ابراز نگرانی جدی از تمدید قانون تحریم‌های موسوم به «ایسا» در کنگره آمریکا بر حق جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه واکنش مقتضی تاکید کرد.

اعتراض شدید ایران به آمریکا در دیدار صالحی و مونیز در وین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا که برای سخنرانی در اجلاس کنفرانس بین‌المللی امنیت هسته‌ای که از پنجم تا نهم دسامبر (15 تا 19 آذر )توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار می شود در وین حضور دارند، عصر یکشنبه دیدار و گفت وگو کردند.

صالحی در این دیدار با اشاره به پایبندی کامل جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود در مورد برجام که به تایید آژانس رسیده، خواستار پایبندی آمریکا به تعهدات خود در این زمینه خصوصا جلوگیری از اجرایی شدن قانون ایسا شد.

ایالات متحده به برجام پایبند است

ارنست مونیز هم در این دیدار با بیان اینکه اعتراض ایران را به رئیس جمهوری آمریکا منتقل خواهد کرد، افزود: «دولت ایالات متحده به برجام پایبند است و رئیس جمهوری این کشور با استفاده از اختیارات خود کماکان جلوی اجرای تمام بخش هایی از این قانون که مطابق با برجام نبایستی اجرا شوند، را خواهد گرفت.»

برچسب ها:
دات نیوز , برجام

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان