طراحی سایت
تاريخ انتشار: 19 آذر 1395 - 11:30
با همت انجمن گردشگران دشتستان، اداره منابع طبیعی و فعالان مدنی؛

دات نیوز؛ صبح روز پنج شنبه 18 آذرماه همایشی به حمایت از بادام کوهی منطقه گیسکان با همت انجمن گردشگران دشتستان، اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان همراه با فعالان مدنی برگزار گردید.

به گزارش دات نیوز، در این همایش که دکتر سهیل مهاجری مدیر کل منابع طبیعی استان و ابوالقاسم محمدی رئیس منابع طبیعی دشتستان نیز حضور داشتند، پس از بازدید از منطقه، به بذر پاشی بادام کوهی در ارتفاعات کوه های گیسکان پرداخته شد تا کمکی به پوشش جنگلی بادام کوهی در این منطقه گردد.

بنا به این گزارش، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در این آیین گفت: استان بوشهر دارای 227 هزار هکتار اراضی طبیعی جنگلی است که در مجموع 15 هزار هکتار توسعه جنگلی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به خشکسالی ها در چند سال اخیر، طبیعت استان بوشهر به نیاز به تجدید حیات دارد و برای توسعه جنگلی استان بوشهر، بذرپاشی بادام کوهی در دستور کار قرار داده ایم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: در این ارتباط کشت گونه های طبیعی و بومی که سازگاری بسیاری با منطقه دارند را در برنامه کاری خود قرار داده ایم.
وی همچنین تاکید کرد: باتوجه به افزایش جمعیت در مناطق مختلف دراستان بوشهر فشارهایی نیز به طبیعت وارد شده که برای جلوگیری از تخریب درختان و جنگل ها بحث جایگزینی سوخت فسیلی در برنامه است و درسال جاری این امر تقویت می شود.
مهاجری، همراهی با طبیعت و مشارکت مردم و فرهنگ سازی و ترویج فعالیت های و آموزش را دو محور اساسی در توسعه و حفظ جنگل های استان خواند.


همچنین رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان در این همایش گفت: شهرستان دشتستان دارای 86 هزار هکتار جنگل طبیعی و هفت هزار نیز جنگل دست کاشت است.
وی اضافه کرد: اداره منابع طبیعی بر اساس وظیفه ذاتی خود مسئول حفظ، احیای و بهره برداری از منابع طیعی است که اقدامات ترویجی و فرهنگی و احیایی متنوعی را در سطح شهرستان انجام می دهد .
ابوالقاسم محمدی افزود: همه ساله در فصل کشت اداره منابع طبیعی به منظور توسعه فضای سبز اقدام به نهال کاری می کند که امروز با هماهنگی تعدادی از مردم و فعالان مدنی در سطح 10 هکتار از کوههای منطقه گیسکان با بذر بادام کوهی کشت شد که انتظار می رود بهره برداران نیز در امر حفاظت از این منابع خدادادی کوشا باشند.

شایان ذکر است در این همایش در جهت فرهنگ سازی و تجلیل از مردم بومی آن محل به آنان دسته گل اهدا گردید.

عکس: مجتبا مصدق، مصطفا صفری، عماد آرچین و اسفندیار فتحی


 

 


نظرات کاربران
ندا مزارعی حدود 1 سال قبل گفت:
احسنت بر شما جناب فتحی بزرگوار بابت هماهنگی ها و تدارکات این همایش . انشالله که این کارها تداوم داشته باشه .
پیروز باشید و سربلند
کامبیزکشاورز حدود 1 سال قبل گفت:
درود بر شما
بازهم خوش درخشیدند

ایرانی حدود 1 سال قبل گفت:
باسپاس از همه دست اندر کاران این حرکت و کار شایسته با امید که اینکارها تداوام داشته و مقطعی نباشد برخورد با ویرانگران محیط زیست ادامه یابد
بحرانی حدود 1 سال قبل گفت:
همگی خسته نباشید آفرین به همه عزیزان در باز پروری طبیعت که همه ما مدیون آن هستیم
مجتبی مصدق حدود 1 سال قبل گفت:
گیرم که در باورتان به خاک نشسته‌ام
و ساقه‌های جوانم از ضربه‌های تبرهاتان زخم‌داراست
با ریشه چه می‌کنید
گیرم که بر سر این بام 
بنشسته در کمین پرنده‌ای
پرواز را علامت ممنوع می‌زنید
با جوجه‌های نشسته در آشیانه چه می‌کنید
گیرم که می‌زنید
گیرم که می‌بُرید
گیرم که می‌‌کشید
با رویش ناگزیر جوانه چه می‌کنید...
مجتبی مصدق حدود 1 سال قبل گفت:

گیرم که می‌زنید
گیرم که می‌بُرید
گیرم که می‌‌کشید
با رویش ناگزیر جوانه چه می‌کنید...
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان