طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 آذر 1395 - 11:05

دات نیوز؛ این اجساد متعلق به یک زن و 2 مرد هستند. بدن آنها پس از مرک به شدت آسیب دیده است. به طوری که سر آنها از بدن جدا شده و مهره های ستون فقرات آنها از چند نقطه سوراخ شده است.

به گزارش دات نیوز، باستان شناسان در زمان کاوش و حفر زمین در روستای "گوژیتسی" کشور لهستان موفق به کشف قبر 3 خون آشام شدند. بدن این اجساد به شدت شکسته آسیب دیده بودند. در قرون 13 تا 14 میلادی، اغلب کسانی که خون آشام لقب می گرفتند، بدین گونه دفن می شدند تا دوباره پس از مرگ نتوانند از قبر بیرون بیایند.

این اجساد متعلق به یک زن و 2 مرد هستند. بدن آنها پس از مرک به شدت آسیب دیده است. به طوری که سر آنها از بدن جدا شده و مهره های ستون فقرات آنها از چند نقطه سوراخ شده است. به نظر می رسد مردم قصد داشته اند این اجساد را به زمین میخکوب کنند. به عقیده باستان شناسان، این زن در هنگام حیات گوژپشت بوده و به نظر می رسد که این موضوع چنان ترس را دل مردم راه داده بود که آنها می ترسیدند که مبادا وی از گور برخاسته شود. برای همین هم زانوان این زن را شکسته و او را از سر دفن کردند. یکی از دو مرد هم به نظر می رسد در زمان حیات از بیماری قوز کمر رنج می برده است. او بدون سر و اندام تناسلی به خاک سپرده شد. سر سومین قربانی نیز در میان 2 سنگ، محکم فشرده شده است. چنین روش هایی در زمان قدیم اغلب برای دفن کسانی که به خون آشام معروف بودند استفاده می شد. هر 3 قبر در گوشه قبرستان روستای گوژیتسه و بر خلاف جهت دیگر قبر ها قرار داشتند. قبر انسان های عادی در این قبرستان از شرق به غرب امتداد دارند. به عقیده باستان شناسان، اغلب دیگر اجساد این قبرستان با تنهایت دقت (دستان کنار بدن) و یا (دستان بر روی سینه) به خاک سپرده شده اند. جالب است بدانید که به گفته "لسلی گریگوریچکا" از دانشگاه "آلاباما جنوبی"، اغلب افرادی که به عنوان خون آشام کشته می شدند، در حقیقت قربانیان بیماری وبا بوده اند. مردم آن زمان عقیده داشتند که قربانیان این بیماری می توانند پس از مرگ دوباره از گور برخاسته شده و به خون آشام تبدیل شوند.منبع : اسپوتنیک


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان