طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 بهمن 1395 - 07:10
محمد باقر عباسی سملی:

دات نیوز؛ خان که شاهد این صحنه بود با پرخاش به غلو گفت فلان فلان شده چرا جلو ورزا را نگرفتی تا از دروازه بیرون رفت. غلو در پاسخ گفت جناب خان، ورزا هم زور دارد و هم شاخ، عقل هم ندارد. پس هرعقل سلیمی حکم می کند که از مقابل موجود شاخدار بی عقل، خود را کنار بکشد.

دونالد ترامپ، غُلو و حکایت ورزای خان

دات نیوز ـ محمد باقر عباسی سملی: با تبریک فرا رسیدن ایام فرخنده دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، نقل می کنند که یکی از خوانین شمال استان بوشهر، گاو نری داشت که بسیار وحشی و خشن بود. به همین مناسبت گاوداران خان پس از فصل شخم، این ورزای وحشی را درون طویله حبس کرده بودند تا به کسی آسیبی نرساند. البته این ورزا در موسم شخم، به تنهایی معادل چند گاو نر شخم می زد. لاکن در صورتی که مهارش به دست گاوداران حرفه ای سپرده می شد. خان نوکری هم داشت که نامش غُلو بود. از بد حادثه روزی غلو کنار دروازه ایستاده بود که ورزا به هر دلیل موفق به خروج از اصطبل شد. و به سرعت مسیر خروج از دروازه را در پیش گرفت. خان که از درون شاه نشین قلعه شاهد ماجرا بود به بالکن آمد و غلو را صدا زد و از وی خواست تا مانع خروج ورزا از دروازه شود. اما وقتی ورزا به غلو نزدیک شد او خود را به لنگه درب دروازه چسباند تا راه برای خروج گاو فراهم شود. یا به روایتی خود را از مقابل ورزا کنار کشید. خان که شاهد این صحنه بود با پرخاش به غلو گفت فلان فلان شده چرا جلو ورزا را نگرفتی تا از دروازه بیرون رفت. غلو در پاسخ گفت جناب خان، ورزا هم زور دارد و هم شاخ، عقل هم ندارد. پس هرعقل سلیمی حکم می کند که از مقابل موجود شاخدار بی عقل، خود را کنار بکشد. خان دانا که پاسخ غلو را بسیار خردمندانه یافته بود با لبخند گفت والله غلو تو از من و گاو هر دو عاقل تری و سپس بالکن را به سمت داخل شاه نشین ترک کرد. اما حکایت امروز مردم دنیا با آقای ترامپ، حکایت ورزای خشن و از اصطبل گریخته ای شده که از بد حادثه بر جایگاه ریاست جمهوری قوی ترین کشور جهان تکیه زده است.

و برخورد غُلو با ورزای خان می تواند بهترین درس برای حکمرانان نظام اسلامی باشد. آنچه مسلم است آقای ترامپ، این بار کج را به درستی به منزل نخواهد برد. یا توسط عقلای آمریکا مهار و به اصطبل سابق خود بازگردانده می شود یا اینکه باعث وارد ساختن خسارات غیر قابل تصور و جبران ناپذیر به مردم آمریکا و سایر ملل جهان خواهد شد. متاسفانه پهنه تاریخ بشر پراز چنین موجودات زیانباریست. از هیتلر گرفته که جهان را به تلاطم انداخت تا همین احمدی نژاد خودمان که هشت سال تمام این سرزمین را شخم زد. چون سخن از احمدی نژاد به میان آمد، کافیست تنها به یکی از خسارات جبران ناپذیر وی به استان بوشهر، یعنی افزایش بی رویه و زیانبار صدور مجوزهای حفر چاه های عمیق جهت بهره برداری در امر کشاوری اشاره کنم که باید خود حدیث مفصل خواند از این مجمل

 

مطابق نمودار بالا از روزی که بشر در عهد باستان موفق به تحصیل علم حفاری زمین و دسترسی به سفره های آب زیر زمینی شد، تا سال 1384 شمسی که آقای احمدی نژاد در ایران زمام امور اجرا را برعهده می گیرد، تعداد چاه های عمیق آب در استان بوشهر جمعا 473 حلقه بوده که طی دوران هشت ساله دولت وی، یعنی تا پایان سال 1392 این رقم به 1700 حلقه افزایش یافته است. آگاهان به دانش آب خوب بر این نکته واقفند که در سرزمین خشکی چون استان بوشهر حفر هر حلقه چاه عمیق عملا به منزله ی نواختن یک ضربه تبر بر ریشه تداوم حیات در این استان بی آب است. اما متاسفانه مطابق آمار منتشره در سایت مرکز آمار ایران شاهد وقوع این فاجعه در استان هستیم. بحث چاه عمیق آب را تنها به عنوان مشت نشانه خروار از خسارات وارده ناشی از به قدرت رسیدن انسان های کم عقل ذکر نمودم. لاکن امروز توان تخریب این انسان لایعقلی که درآمریکا به عنوان مرکز ثقل قدرت و ثروت جهان ، به قدرت رسیده است، قابل قیاس با احمدی نژاد نیست.

با عنایت به اینکه در ایام فرخنده و میمون دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار داریم و دهه فجر آیینه تمام نمای کمال آمال و آرزوهای زیبا و انسانی یک ملت از قبیل استقلال، آزادی و نظام جمهوری منبعث از رای آزاد ملت در چارچوب آیین رحمانی دین مبین و مترقی اسلام است، حفظ نظام اسلامی برهر انسان آزاده و مسلمانی واجب است. و نباید عملکرد امثال احمدی نژاد را به پای نظامی نوشت که خود این ملت در راستای اقامه آن حتی از جان شیرین خویش نیز دریغ نورزیده است. و اصولا نباید عملکرد افراد در هر رده ای از مناصب حکومتی را به پای انقلاب و نظام اسلامی گذاشت. بلکه باید تلاش خود در راستای اصلاح امور را افزایش داد. البته طی طریق در مسیر اصلاح، گرفتاری و رنج و مشقت نیز دارد. و کسانی که با عملکرد خود آفت درخت آرزوهای ملت شده اند نیز بیکار نمی نشینند و کار زمانی توانفرسا و سخت تر می شود که آفت های نظام با نفوذ به بدنه نظام دسترسی آسانتری به اهرم های قدرت دارند و بی شک در مقابل آفت زدایی و اصلاح مزرعه آرزوهای ملت مقاومت خواهند کرد.

اما باز گردیم به جناب ترامپ و تهدیدی که برای صلح جهانی ایجاد کرده است. همانگونه که در صدر مطلب آمد، جناب ترامپ این دوره ریاست جمهوری را مطابق شواهد موجود به سلامت سپری نخواهد کرد. پس باید تلاش کرد که با تدبیر عزتمندانه از مقابل این ورزای وحشی کنار رفت. بی شک کشورهایی همچون چین، اتحادیه اروپا و روسیه به ترتیب در صف اولویت درگیری با آمریکا حتی به شکل خشن و نظامی آن قرار دارند. و ما نباید به نحوی عمل کنیم که خود را در صدر لیست نزاع با آمریکا قرار دهیم. در این راستا باید به شدت مراقب خدعه های شیطانی روسیه بود. روسیه بدش نمی آید که درگیری با قدرت های غربی بویژه آمریکا در خارج از مرزهایش باشد. حضور پررنگ روسیه در کنار دیکتاتوری بشار اسد خود بهترین گواه این مدعاست.

بارپروردگارا به مسئولان نظام اسلامی توان درک درست شرایط حاد جهانی را عطا فرما تا اولا اندکی به مصالح ملت بیندیشند و به نزاع های بنیانکن بین خود پایان دهند. تا بدانند که بقول مرحوم امام (ره) مملکت ارث پدری آنان نیست و این ملت صاحبان اصلی ایران، انقلاب و نظام اسلامی هستند، و ثانیا بتوانند ایران، انقلاب و نظام اسلامی را از گزند بدخواهان جهانی مصون دارند. آمین یا رب العاقلین   


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان