طراحی سایت
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1395 - 07:24
رییس‌ جمهوری در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن:

دات نیوز؛ رییس‌ جمهوری در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن، با تشریح دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی طی 38 گذشته، تاکید کرد که انقلاب اسلامی، انقلاب همه مذاهب، اقوام و نسل های ایرانی است و دولت و ملت بزرگ ایران، راه انقلاب را با مدیریت جهادی تا دستیابی به همه اهداف والای انقلاب، ادامه خواهند داد.


به گزارش دات نیوز،  دیروز حماسه ۲۲ بهمن بود؛ حماسه‌ای که با توجه به اتفاقات جهان ارزشی فوق العاده داشت و این بار هم ملت با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن این پیام را مخابره کردند که پای نظامی که بذر آن در ۲۲ بهمن ۵۷ توسط امام خمینی کاشته شد و اکنون به درختی تنومند تبدیل شده است، ایستاده‌اند. دیروز موج جمعیت از ۱۰مسیر راهپیمایی کردند و بیش از ۶۰۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن را پوشش خبری دادند که از این تعداد ۲۷۵۰ خبرنگار، عکاس و عوامل تصویربرداری و خبری داخلی و ۲۵۰خبرنگار خارجی ( فقط در تهران) و بیش از ۳۰۰۰خبرنگار، عکاس و تصویربردار در تمامی استان‌های کشور به انعکاس حماسه حضور فاطمی مردم ایران در فجر سی و هشتم پرداختند و عظمت حماسه انقلاب ایران را مخابره کردند. دیروز همه فارغ از هر دیدگاه سیاسی در کنار هم وفاداری به آرمان‌های انقلاب را فریاد زدند و وحدت ایرانی را به رخ بدخواهان کشیدند و البته مردم عادی تنها حاضران در این حماسه نبودند، چنان که مراجع تقلید، سران قوا، «محمد‌جواد ظریف»، وزیر امور خارجه «محمود واعظی»، وزیر ارتباطات،«سلطانی‌فر»، وزیر ورزش وجوانان، «اسحاق‌جهانگیری»، معاون اول رئیس‌جمهوری، سردار«قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی، «آیت‌ا... احمد جنتی»، دبیر شورای نگهبان،«عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیرکشور، «شهیندخت مولاوردی»، معاون امور زنان ریاست‌جمهوری،«ربیعی» وزیرکار،«حسین فریدون» دستیار ویژه رئیس‌جمهوری،« ناطق نوری» و جمعی از وزرای دولت از جمله مسئولانی بودند که در راهپیمایی ٢٢ بهمن در تهران حاضر شدند. دراستان‌ها و شهرستان‌ها هم برخی وزرا و شخصیت‌ها حاضر بودند. همچنین دادستان کل کشور و حجت‌الاسلام سید مجتبی‌خامنه‌ای فرزند مقام معظم رهبری و تعدادی از نمایندگان مجلس در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور داشتند. تعدادی از مسئولان برای سخنرانی در روز ۲۲ بهمن به شهرهای مختلف رفتند، از جمله علی لاریجانی در قامت رئیس مجلس به کرمان یعنی زادگاه آیت‌ا... هاشمی رفت و در جمع راهپیمایان اظهار داشت:«مرحوم آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی از مبارزان بزرگ انقلاب بود و در این راه تلاش‌های زیادی کرد.» او همچنین با انتقاد از اظهارات برخی مقامات کشورهای غربی گفت:«این روزها شنیده ایم برخی حرف‌های نسنجیده‌ای نسبت به انقلاب و حرکت ملت ایران زده‌اند، از این رو مقامات آمریکایی حرف هایی را مطرح کرده‌اند که خودشان می‌دانند که در مقابل غیرت ملت ایران کارساز نیست.» رئیس قوه قضائیه هم در قم حضور یافت و بر لزوم ایجاد همدلی و وحدت بین آحاد مسئولان و مردم به منظور حفظ آرمان‌های انقلاب تاکید کرد.

تکلیف ما در برابر انقلاب راستگویی است

سخنران مراسم ۲۲ بهمن تهران، رئیس جمهور بود که در سخنرانی این روز به نکات مهمی اشاره کرد. بخش‌هایی از سخنان رئیس جمهوی در مراسم ۲۲ بهمن در ادامه آمده است : انقلاب ما انقلاب همه ایرانیان،‌ همه مذاهب، همه گروه‌ها همه اقشار و همه نسل‌هاست. به صراحت می‌گویم، بینش و منش و روش انقلابی، بینش و منش و روشی برای جلب بیشتر افراد و اذهان به سمت انقلاب است. انقلابی بودن یعنی پویایی و مقاومت بیشتر و با تنگ اندیشی و خودمداری سازگار نیست. امروز روز کرامت همه مردم این سرزمین است. امروز همه باید احساس برابری در برابر قانون را با همه وجود لمس کنند.

صندوق راي، زبان‌گوياي ملت ايران

انقلاب ما زمانی به اهداف بلندش رسیده است که این جناح، آن جناح، جوان و پیر و مدیر و غیرمدیر، مسئول و غیرمسئول و همه ۸۰ میلیون در برابر قانون برابر باشند. باید امتیاز خواهی و ویژه‌خواری برای همیشه رخت بربندد. ‌ تکلیف ما در برابر انقلاب راستگویی و درست کرداری است. تکلیف ما در برابر انقلاب پاسخگویی در برابر ملت بزرگ است.

برای دفاع از حقوقمان همه با هم پشت سر رهبری ایستادگی کردیم. نتایج بسیار بلندی را به دست آوردیم. امروز حق هسته‌ای ما همه دنیا پذیرفته است. در زمینه سانتریفیوژ به یکی از مدرن ترین سانتریفیوژ آی ار ۸ دست یافتیم. امروز بیش از ۳۵۰ تن اورانیوم در این چند ماه و کیک زرد وارد کشور کرده‌ایم. توانستیم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از پول‌های کشورمان که در بانک‌‌های خارجی بلوکه شده بود را بازپس بگیریم.

در طول سه سال و نیم گذشته توانستیم رشد اقتصادی منهای ۷/۶ به ۷/۴ تبدیل کنیم. برای اولین بار در طول ۳۷ سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیر نفتی را مثبت کردیم. سال گذشته و امسال ما نیاز به پول نفت نداریم. صادرات غیر نفتی ما بر واردات غیر نفتی ما پیشی گرفته است و این افتخار برای ملت، برای دولت، برای انقلاب اسلامی و برای جوانان ماست. در سال‌های گذشته اتکای دولت به نفت ۴۴ درصد بود. در سه سال گذشته اتکای ما به نفت ۳۲درصد است.

برای اولین بار در پارس جنوبی برداشت گاز ما از برداشت قطر پیشی خواهد گرفت. در پارس جنوبی در همه دولت‌های گذشته ۱۰ فاز به بهره‌‌برداری رسید در این دولت تا پایان دولت ۱۱ فاز به بهره‌برداری خواهد رسید. تولید در این دولت نسبت به گذشته ۱۴ درصد در پتروشیمی افزایش پیدا کرده است. صادرات ما نسبت به قبل ۴۶ درصد افزایش پیدا کرده است. آنهایی که در گوشه و کنار نشسته‌اند با فریاد خودشان فکر می‌کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران فقط شعار می‌دهد و در عمل پیشرفت ندارد، بشنوند که اما امروز در بسیاری از زمینه‌ها در دنیا جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم. تراز تجاری کشاورزی در آغاز دولت ۸ میلیارد دلار بوده یعنی واردات مواد غذایی ۸ میلیارد دلار بوده که امروز تراز تجاری در بخش کشاورزی کسری ۲ میلیارد دلاری داشته و از ۸ میلیارد دلار به ۶ میلیارد دلار رسیده و به خود کفایی رسیده‌ایم.

در طول این دولت ۷۶۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل دادیم که تمام خدمات جانبی آن از جمله مدارس، کلانتری‌ها، آب ، برق و گاز فراهم بوده است و تا آخر دولت هم ۸۴۵ هزار واحد مسکن مهر را در اختیار مردم قرار می‌دهیم. در یک سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم. هرچند که در طول یک سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر بر آمار بیکاری افزوده شد اما توانستیم در همین مدت ۷۰۰ هزار شغل برای مردم ایجاد کنیم و در این زمینه رتبه پنجم را داریم.

ملت ما خواهان زندگی بهتر است و حق آنهاست و ما می‌دانیم نخبگان، اندیشمندان، هنرمندان، تشکل‌ها، زنان ما و اقوام ما، خواستار فضای بازتر و مناسب‌تر برای فعالیت هستند. آنها از تنگ‌نظری‌ها گله دارند. ما می‌دانیم باید دست به دست هم دهیم و با فساد در این کشور بجنگیم، مبارزه کنیم به ویژه با رانت‌خواری‌ها و فساد مبارزه کنیم تا رونق اقتصادی پیشرفت کند و با نظر این دولت و ملت امکانپذیر نیست.

اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم راهش اتحاد است، راهش انسجام است، راهش اخلاق است، راهش اعتماد به همدیگر است، راهش کمک دولت است، راهش وحدت قوای سه گانه است که بحمدلله رابطه خوبی بین قوای سه گانه، نیروهای دیگر، نیروی مسلح و بین همه آنهایی که مدافع این سرزمین، مدافع ملت و مدافع حرم هستند برقرار است.

جوانان انقلابیون، دانشگاهیان، فرهیختگان همه بدانید هرکس سیاه‌نمایی می‌کند انقلابی نیست، هرکس در فکر دو قطبی کردن جامعه ماست انقلابی نیست، هرکس دنبال تنش در این جامعه است انقلابی نیست. ما برای انقلاب معیار داریم. معیار انقلاب ما خط امام است، راه امام است. معیار انقلاب ما خط مقام معظم رهبری است، معیار انقلاب ما قانون اساسی است. سلیقه‌ها نباید معیار باشد. جناح‌بندی‌ها نباید معیار باشد، منافع شخصی نباید معیار باشد.

در منطقه ما بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته‌اند، در دنیا و آمریکا بعضی از تازه‌کاران قدرت را در دست گرفته‌اند. همه آنها باید بدانند در برابر ملت ایران تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند. این ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد، کسانی که دولت ما و نیروهای مسلح ما را تهدید می کنند بدانند ملت ما ملت یکپارچه است، ملت ما آگاه است و در برابر بدخواهان و دشمنان تا آخر ایستادگی خواهد کرد.

در چند هفته پیش مردم در وداع با فرزند خود در تشییع آیت‌ا... هاشمی بیداری و آگاهی خود را نشان دادند. ما در برابر این ملت بزرگ باید سر تعظیم فرود بیاوریم، به رغم برخی ناملایمات همواره پشتوانه انقلاب و نظام و نخبگان سیاسی بودند و هستند و آنها اهل وفا خواهند بود و ما در برابر هرگونه تهدید و نابخردی و آتش‌افروزی خواهیم ایستاد.

حواشی راهپیمایی ۲۲ بهمن

در راهپیمایی دیروز برخی رفتارها قابل‌تامل بود از جمله اینکه برخی شرکت کنندگان در این راهپیمایی نسبت به لفاظی های اخیر دونالد ترامپ علیه توافق هسته‌ای و آزمایش موشکی ایران واکنش نشان دادند. در پاسخ به تهدید ترامپ، به صورت نمادین«برجام» پاره شد. در حاشیه راهپیمایی سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران در مسیرهای مختلف این راهپیمایی پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا توسط راهپیمایان ۲۲ بهمن به آتش کشیده شد.جمعی از آتش‌نشانان کشورمان با به تن داشتن لباس خدمت و در دست داشتن تصاویر همکاران شهیدشان در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شدند. همچنین دستاوردهای صنعت نفت در دولت یازدهم در عرصه تولید و صادرات نفت و راه اندازی طرح های جدید در حاشیه راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن به نمایش گذاشته شد. در بعضی از مسیرهای منتهی به مراسم راهپیمایی نشریه عبرت‌های عاشورا به صورت رایگان توزیع ‌شد. این نشریه به داشتن مواضع انتقادی علیه دولت مشهور است.جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز پوسترهایی بین مردم توزیع می‌کرد. در دست بعضی از مردم نیز تصاویر مرحوم آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی و حسن‌روحانی قرار داشت. یک گروه از مردم از یکی پایگاه‌های بسیج اطراف تهران تصویری از سیدحسن نصرا... و بشار اسد را در دست گرفته بودند.

 

آرمان

 

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان