طراحی سایت
تاريخ انتشار: 19 اسفند 1395 - 09:24
اسفندیار فتحی:

دات نیوز؛ استقبال این روزهای سیاسیون در استان از سمت ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی برای سال 96 با سال 92 تفاوت های چشم گیری دارد. در آن زمان کمتر کسی شانس پیروز شدن در انتخابات را به روحانی می داد و از این نظر افراد زیادی بودند که در استان و شهرستان ها به این پیشنهاد نه گفتند.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در استان بوشهر کیست؟

دات نیوز ـ اسفندیار فتحی: استقبال این روزهای سیاسیون در استان از سمت ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی برای سال 96 با سال 92 تفاوت های چشم گیری دارد. در آن زمان کمتر کسی شانس پیروز شدن در انتخابات را به روحانی می داد و از این نظر افراد زیادی بودند که در استان و شهرستان ها به این پیشنهاد نه گفتند. اما اکنون اوضاع متفاوت است؛ با توجه به دوره ی دوم و در قدرت بودن روحانی، بسیاری از افراد و گروهها هستند که به شدت پیگیر کسب این سمت می باشند تا بعد از انتخابات و با پیروزی ـ که آن را حق روحانی می دانند ـ بتوانند از مزایای رئیس ستاد بودن استفاده کرده و با نزدیک یا نزدیک تر شدن به تیم اصلی روحانی، بهره هایی نصیب خود و گروه خود نمایند.

گزینه های مطرح چه کسانی هستند؟

اولین و مهمترین گزینه که می توان از آن نام برد محمدباقر سعادت، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در سال 92 و نماینده فعلی دشتستان در مجلس شورای اسلامی ست.

آقای سعادت که همزمان ریاست مجمع مشورتی توسعه ی استان بوشهر را نیز به عهده دارد در یکی ، دوماه اخیر فعالیت خود را در این مجمع، افزایش داده و در حال انتخاب اعضای این مجمع در شهرستان و بخش ها می باشد که هر چند ایشان در آخرین جلسه ی این مجمع در گناوه گفته اند این مجمع رویکرد سیاسی ندارد ولی فعال شدن این مجمع بعد از چهار سال و عضوگیری در سراسر استان در این برهه از زمان، شائبه های انتخاباتی بودن و فعالیت سیاسی این مجمع را افزایش داده است.

افراد دیگری که در پی این سمت می باشند از طیف های مختلف می باشند که فعلا از ذکر نام آنها معذورم، اما از ائتلاف اصلاح طلبان استان با توجه به ارتباط نزدیک با اصلاح طلبان مرکز و نفوذ آنان در بدنه ی دولت، پیگیر این موضوع می باشند و به تبع آن از شورای هماهنگی استان نیز برای ماندن در کورس این رقابت فعالیت های خود را شروع کرده اند.

در این میان شنیده ها حاکی از آن است که از اعضای حزب اعتدال و توسعه در استان نیز با توجه به نزدیکی این حزب به دولت و دولتی ها و اینکه دولت را از حزب خود می دانند، در اینرقابت شریک و رایزنی هایی نیز صورت گرفته است.

از دیگر افرادی که این عنوان را پیگیری می کنند تعدادی از دولتی ها نیز می باشند که در بین آنان فرماندارانی نیز وجود دارد که اگر موفق به کسب این سهمیه شوند بی شک باید از سمت دولتی خود استعفا دهند.

در هر صورت برای روشن شدن این موضوع و مشخص شدن ریاست ستاد انتخاباتی روحانی در استان برای سال 96 چندان زمانی نمانده و شاید کمتر از دو هفته دیگر صبر کنیم مشخص خواهد شد. 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان