طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 شهريور 1394 - 15:28
روحانی در مجمع مسئولان سپاه:

دات نیوز؛ رئیس‌جمهور گفت: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود نمی توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم.

روحانی: نمی توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم / دشمنانی به نام سست شدن اخلاق و ایمان در جامعه داریم


حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران، با اشاره به سالروز دفاع مقدس و همچنین تشکیل سه نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هرگاه همه با هم و در کنار هم بودیم وحدت و یکپارچگی را  در سایه نظام و فرامین رهبری،  قانون اساسی و قانون انجام داده‌، پیروز و موفق بوده و دشمن را به شکست و عقب نشینی وادار کرده‌ایم.

رئیس جمهور با اشاره به وظایف نیروهای مسلح و سپاه به عنوان نگاهبانان دستاوردهای انقلاب گفت: این وظیفه برعهده نمایندگان نیز گذاشته شده است و آنها در قسم‌نامه خود به این وظیفه مهم قسم یاد می کنند؛ همچنین برای شورای عالی امنیت ملی نیز بیان شده است.

رئیس جمهور افزود: شورای عالی امنیت ملی برای پاسداری از انقلاب، نظام و حفظ تمامیت ارضی تشکیل شده، شبیه همین وظیفه نیز  برای ارتش آمده است، طبق قانون اساسی استقلال نظام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی معنا شده است، این وظیفه فقط بر یک نهاد نیست بلکه همه نهادها وظایف خاص و عامی هم دارند.

روحانی تأکید کرد: همه باید در کنار هم باشیم، همکار باشیم و هم‌افزایی داشته باشیم و خود را جدا از دیگران ندانیم.

وی افزود: بزرگ‌ترین دستاورد  انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود نمی توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام اوجب واجبات است، گفت: انقلاب اسلامی از نظام جمهوری اسلامی جدا نیست، دو مسیر درست نکنیم یک مسیر انقلاب اسلامی و یک مسیر نظام جمهوری اسلامی؛ نظام جمهوری اسلامی محصول انقلاب اسلامی است، انقلاب در دل خود  شعار استقلال، آ‌زادی و جمهوری اسلامی دارد.

آقای روحانی افزود: امام حکومت اسلامی را به نظام جمهوری اسلامی تفسیر کردند و شعارشان هم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود.

وی گفت: استقلال با تمام معنای وسیعش؛ ما قدم به قدم این هدف را تکمیل کردیم. اگر فکر کنیم که به استقلال  100 درصد رسیده‌ایم که البته در معنای سیاسی‌اش به این هدف دست یافته‌ایم،  اگر چه در ابعاد علمی و اقتصادی دارای استقلال هستیم  اما باید برای تحکیم آن قدم های بیشتری برداریم.

رئیس جمهور افزود: استقلال به آن معنا که دیروز یک سفارتخانه و یک سفیر تصمیم می گرفت و یا ابرقدرتی برای سرنوشت ما تصمیم می گرفت و یا یک حاکم مستبد، مزدور برای ما تصمیم می‌گرفت یا یک مجلس شورای ملی غیرمنتخب برای ما تصمیم می‌گرفت، آن صحنه به طور کامل از بین رفته است، دیگر هیچ قدرت و ابرقدرتی امروز نیست که برای مسیر نظام تصمیم بگیرد نه قادر است تصمیم بگیرد و نه اجازه خواهیم داد که او برای ما تصمیم بگیرد.

وی اضافه کرد: نیروهای مسلحی که در کنار مردم قرار می‌گیرند و مردم به آنها افتخار می‌کنند جاودان مانده و می‌تواند در برابر هر دشمنی هر قدر هم که قوی باشد پیروز شود و ما نیروهای مسلحی می‌خواهیم که در چارچوب انقلاب، اسلام و خواست مردم باشد و در یک کلام در چارچوب مردم‌سالاری دینی باشد که همین مردم‌سالاری دینی است که می‌تواند ما را به اوج برساند.

رئیس جمهور گفت: دشمن ما تنها صهیونیست‌ها، آمریکا و تروریست‌ها نیستند بلکه ما دشمنانی به نام ریزگردها، کم‌آبی، بیکاری، رکود، تورم و سست شدن اخلاق و ایمان در جامعه داریم که برای جامعه بسیار خطرناک هستند و باید بر آنها هم فائق شویم.

رئیس‌جمهور گفت: پس باید ظهور و بروز استقلال خود را در صحنه جهانی به عنوان یک کشور انقلابی بروز بدهیم.

وی افزود: انقلابی بودن به این معنا نیست که ما در سخن و بیان انقلابی حرف بزنیم اما در عمل نتوانیم از منافع مردم خود به خوبی دفاع کنیم.

 

انتخاب


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان