طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 مرداد 1396 - 18:09
نتیجه آزمایش اداره کل بهداشت، کیفیت آب پلاژ را تایید کرد؛

دات نیوز؛ نتیجه آزمایش آب پلاژ بانوان که به درخواست سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر صورت گرفته بود، مشخص کرد که این آب هیچگونه ناخالصی و آلودگی ندارد. وطبق گزارش‌هایی که از بهداشت رسیده است، از ابتدای فعالیت پلاژ بانوان تاکنون همواره جواب آزمایش‌های میکروبی و باکتریایی منفی بوده است. بنابراین آب مورد استفاده در پلاژ از کلیه استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار بوده است.

صفری‌زاده: بهداشت پلاژ بانوان اولویت و دغدغه ماست

اگر در زندگی تفریح سالم نباشد؛ اگر آن لبخند طبیعی که ناشی از نشاط است بر لب انسان ننشیند، زندگی بر خود انسان و بر معاشران او، جهنم خواهد شد. مادیات مقدمه زندگی خوبند و تفریح، عنصر اساسی زندگی خوب است. (مقام معظم رهبری)

به گزارش دات نیوز، همان‌گونه که از منویات مقام معظم رهبری پیداست، تفریح سالم و نشاط از عناصر اساسی زندگی خوب است که زیرساخت‌های آن باید در جامعه و برای مردم فراهم شود، بنابراین مسوولان موظف هستند که زمینه این نشاط را برای مردم فراهم کنند، با این حال، گرمای طاقت‌فرسای بوشهرکمی کار را برای مسوولان دشوار می‌کند. از طرف دیگر، شاید بتوان گفت مهم‌ترین قشر جامعه که به‌علت برخی محدودیت‌ها، بیش از سایر اقشار به نشاط و تفریحات مفرح نیاز دارد، بانوان هستند. حال اگر بخواهیم در این گرمای وحشتناک، برای بانوان تفریح سالم و با نشاط تدارک ببینیم، اوضاع به مراتب سخت‌تر بوده و همت مضاعفی می‌طلبد.

در همین زمینه، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر اهتمام ویژه‌ای به این مهم نشان داده و در این راستا، سال گذشته با وجود مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه بود، توانست پلاژ بانوان بندر بوشهر را بار دیگر احیا کند. این برنامه و دیگر برنامه‌هایی که برای ایجاد شادی و نشاط در عموم شهروندان از سوی این سازمان برنامه‌ریزی شده است، در کنار همراهی و همکاری دیگر نهادها و سازمان‌های مسوول، سبب ارتقای سطح نشاط در جامعه خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر نیز در همین خصوص، با اشاره به این‌که هدف ما از احیای پلاژ بانوان در بندر بوشهر، ایجاد فضایی آرامش‌بخش، راحت و مفرح برای بانوان هم‌استانی بود، تصریح کرد: بانوان بوشهری در این گرمای طاقت‌فرسا فضای تفریحی زیادی در اختیار ندارند و احیای پلاژ کوچک‌ترین کاری بود که توانستیم برای آنها انجام دهیم. در هر حال بضاعت ما برای احیای پلاژ در این حد بوده است اما مجموعه همکاران ما در سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر تمام تلاشششان را می‌کنند تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن، امکانات و شرایط لازم را برای راحتی و نشاط بانوان بوشهری فراهم کنیم.

فاطمه صفری‌زاده با اشاره به این‌که امیدواریم برای دیگر شهرستان‌های استان هم پلاژهای مشابهی دایر شده و تجهیز شوند تا بانوان استان بتوانند از فضای ایجاد شده استفاده کنند، افزود: ما حاضریم تا تجربیات خود را در اختیار دیگر شهرستان‌ها قرار داده و با آنها نهایت همکاری را انجام دهیم تا محیطی شاد و مفرح برای بانوان بوشهری در جای جای استان فراهم شود.

وی در خصوص رعایت مسائل بهداشتی پلاژ نیز با اشاره به این‌که هر شش ماه یک بار آب استخرها و ایستگاه‌های آبی (پلاژ) از سوی اداره‌کل بهداشت و درمان آزمایش و کنترل می‌شود، خاطرنشان کرد: نتیجه آزمایش هفته گذشته آب پلاژ بانوان که به درخواست خود ما صورت گرفته بود، مشخص کرد که این آب هیچگونه ناخالصی و آلودگی ندارد. خوشبختانه طبق گزارش‌هایی که از بهداشت به ما رسیده است، از ابتدای فعالیت پلاژ تاکنون همواره جواب آزمایش‌های میکروبی و باکتریایی منفی بوده است. بنابراین آب مورد استفاده در پلاژ از کلیه استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار بوده است.

صفری‌زاده در پایان با اعلام این‌که خرسندی از رضایت نسبی بانوان بوشهری در خصوص احیای پلاژ تاکید کرد: تاکنون بر اساس بازخوردی که گرفته‌ایم بیشتر بانوان مراجعه‌کننده پلاژ بانوان، از خدمات این مکان راضی بوده‌اند؛ با این حال، تلاش ما برای هرچه بهتر کردن موارد بهداشتی و امکانات پلاژ همواره ادامه‌دار خواهد بود.

برچسب ها:
شهرداری بوشهر

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان