طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 شهريور 1396 - 22:05
وحید پورخوبیاری:

دات نیوز؛ رهبر معظم انقلاب : اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی، نشان‌دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکرها، مشورت‌ها و دیدگاه‌ها در اداره امور کشور است و این موضوع، نقطه مقابل نظام‌های ارتجاعی و استبدادی است.

امیدواری مردم به شورای پنجم، با نگاهی به کم کاریهای شورای چهارم در برازجان

دات نیوز ـ وحید پورخوبیاری: 29 اردیبهشت 96 و انتخاباتی دیگر در راستای دموکراسی اسلامی (که  برای کوچکترین واحد تقسیمی یک کشور برنامه دارد) صورت گرفت و اعضای محترم شورای پنجم شهر برازجان در خیل انبوه نامزدها برگزیده شدند. اما نتیجه انتخابات پیامی روشن داشت و آن نارضایتی و بی اعتمادی مردم نسبت به برگزیدگان دوره قبل بود. بجز یک عضو ، بقیه اعضای دوره قبل نتوانستند از مردم  رای اعتماد اخذ کنند  و علاوه بر این شاهد ریزش رای بیش از ده هزار عددی تنها عضو دوره قبل در این دوره شورای شهر هستیم که جای تامل و بحث فراوان دارد.بی مهری ها و بی توجهی های صورت گرفته از اعضای شورای چهارم نسبت به مردم و درخواست آنان چنین نتایجی را رقم زد.
نتایج آرا نشان داد که مردم عزیز برازجان خواستار تغییر در نوع بینش و نگرش نسبت به جایگاه شورای شهر توسط اعضا جدید  هستند.
بد نیست نگاهی به چندی از تصمیمات و کم کاری های شورای چهارم بیندازیم که امیدواریم در شورای پنجم اصلاح این موارد را شاهد باشیم:


1. عزل و نصب های پیاپی شهردار که نمایانگر  عدم انتخاب کارشناسانه بود و لابی و رابطه مند بودن انتخاب روا نشان می داد. انتخاب سه شهردار و دو سرپرست در چهار سال جزء تزلزل در انتخاب و نبود وحدت و یکپارچگی در بین اعضا چیز دیگری را نشان نمی داد.
2. نظارت ضعیف بر حسن اجرای مصوبات شورا و اجرای پروژه ها و دادن مجوزهای بی رویه ی غیر قانونی : شهر برازجان مملو از پاساژها و مراکز خریدی شده که تقریبا همگی فاقد پارکینگ هستند و طی این چهارسال مثل دوره های قبل بر کار شهرداری نظارت کافی برای رفع این نقص اعمال نشده و مراکز خرید جدید مجددا با این رویه غلط ساخته شدند. مطمئنا طی چند سال آینده با توجه به رشد جمعیت و افزایش وسائط نقلیه به مشکلی بزرگ برخواهیم خورد.
3. در پروتکل تصویبی مجلس شورای اسلامی اقدام در خصوص تشکیل انجمن های فرهنگی و اجتماعی از وظایف شورای شهر می باشد که متاسفانه در دوره قبل به جرات میتوان گفت هیچ انجمن فرهنگی یا اجتماعی در برازجان شکل نگرفت.
4. مهمترین بخش از وظایف شورای شهر نشر صورت بودجه و هزینه در پایان هر سال مالی جهت اطلاع عموم است که این مورد از مردم شهر دریغ شد تا کارنامه ای سیاه تر را از خود به جای بگذراند. این حق مردم است که بدانند چه مقدار بودجه به شهر برازجان اختصاص داده شد و در چه مواردی هزینه شده و کسری بودجه احتمالی شهر چه مقدار است.
و خیلی موارد دیگر ....
حال در کنار این  نکته ها توقع از اعضای محترم شورای پنجم شهر برازجان این است که حداقل در بازه ی زمانی دوسه ماهه ، خود را در معرض سوالات مردم قرار دهند و دیدار مردمی را فراموش نکنند. قدم بر رفع مشکلات مردم بگذارند و باند بازی و جناح بازی را فراموش کنند. دید شهرداری برازجان فقط  به فضای سبز و نظافت شهر دوخته شده در صورتی که باید این نگاه گسترده شود و اقدامات فرهنگی بیشتری انجام شود.
امیدواریم اعضای شورای پنجم به گونه ای عمل کنند که چهارسال بعد در محضر مردم شریف شهر برازجان شرمنده نباشند و با قامتی راست به دفاع از عملکرد خود بپردازند.


نظرات کاربران
مهرداد حدود 1 سال قبل گفت:
اگر این اتفاق بیفتد که باندبازی حذف شود و شورایی یکپارچه داشته باشیم که عالیه ولی چشممان آب نمی خورد.
رضا حدود 1 سال قبل گفت:
احسنت به آقای پور خوبیاری، خیلی خوب و مفید بود. امیدواریم اعضای محترم شورای شهر پنجم به طور پیوسته با مردم در ارتباط باشن و با تمام توان و به صورت کارشناسی شده وضعیت شهرمان را سر و سامان بیشتر و بهتری بدهند.
سعید حدود 1 سال قبل گفت:
واقعیت همین هست .... ولی روز از نو هست و روزی از نو ... اینا هم با قبلی ها فرقی نمیکنند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان