طراحی سایت
تاريخ انتشار: 18 شهريور 1396 - 10:49
برداشتی آزاد از فیلم گشت ارشاد

دات نیوز؛ عباس آقا آه دیگری کشید و یادش آمد که همه باید به قانون احترام بگذارند و لحظه ای بعد نام پروانه سلحشور از ذهنش تراوش کرد. خودکارش را چرخانید و شروع به نوشتن ادامه نامه نمود: خانم سلحشور نماینده محترم از اینکه دو نماینده مثل خودتان به استادیوم رفتند و..

 اسماعیل مسیح گل: چه کسی مرا از بازی محروم کرد

دات نیوز ـ اسماعیل مسیح گل:

سکانس یک

عباس آقا وقتی جلو ورودش را به خاطر خال کوبی به ورزشگاه آزادی گرفتند روی زمین چمن اطراف ورزشگاه شروع کرد به نوشتن نامه به کسانی که خیال می کرد جلویش را گرفته اند تا بازی ایران و سوریه را تماشا نکند همراه زنانی که بلیط گرفته بودند ولی اجازه ورود نداشتند فقط بخاطر اینکه زن بودند. او با خشم این طور نامه اش را شروع کرد: سلام به فرمانده نیروی انتظامی ایران اسلامی

در نوشتن اسلامی تردید داشت چون زنان بی حجاب وارد ورزشگاه شده بودند. نفس عمیقی کشید فرمانده محترم نیروی انتظامی سردار حسین اشتری چرا در بازی بین ما و سوریه کم کاری کردید؟ آیا فقط زورتان به زنان و دختران سرزمینمان می رسد که با بد حجابی آنها بر خورد کنید؟ اگر به قول شما و نهادهای مربوط بخشی از زنان بد حجاب هستند و باید با آنها برخورد کرد چرا با زنان بی حجاب که وارد ورزشگاه شدند هیچ برخورد قانونی نکردید .شاید در خیالتان آنها ژن برتر دارند و زنان ایرانی شهروند درجه چندم هستند؟ ممنون می شوم در اولین فرصت یک اطلاعیه بخاطر این تبعیض صادر کنید.


سکانس دوم

پکی به سیگارش زد و محو تماشای کشف حجاب خانم بازیگر در گوشیش شد. راستی خانمهای بازیگر، شما که اعتقاد صددرصد به حجاب چادر دارید و بسیاری را نیز به حجاب کامل چادر کشاندید ـ البته حرف و عمل شما اثر دارد چون به کاری که می کنید اعتقاد دارید ـ چرا پیامی کمپینی بخاطر بی حجابی در ورزشگاه انجام ندادید؟ چون بسیاری از زنان شما ها را الگو قرار می دهند لازم بود کاری کنید و آیا سکوت شما گناه کبیره نیست؟ خدایا در آن لحظه دستانش را بالا برد خدا هیچ وقت مرا مشهور و معتبر مکن که نان به نرخ روز بخورم. خدایا چرا این دو زن مشهور که می دانند در قلب مملکت اسلامی زنان بی حجاب سوری کنار برادران مسلمان ما نشستند و آنها را صاحب گناه کردند سکوت کردند. شاید خیال می کنند ورزشگاه آزادی قطعه ای از سوریه و آن کشور اروپایی باشد که خودش کشف حجاب کرده است وحتما زنان بیگانه حق دارند کنار مردان ایرانی ومسلمان حاضر شوند .اصلا شاید این بی حجابی که در ورزشگاه صورت گرفته کار دشمن باشد که این زنان را سازماندهی کرده باشند تا تماشگران ایرانی را دچار گناه ناخواسته کنند.


سکانس سوم

  راستی چرا مراجع تقلید محترم و امامان جمعه در مقابل این بی حجابی ها سکوت کردند مگر موضوع حجاب زنان از نان شب برای آنها واجب تر نیست؟  این آقایان که لباس مقدس روحانیت را پوشیده اند چگونه در مقابل این بی بند و باری لجام گسیخته در ورزشگاه آزادی سکوت کردند چرا از پیروان خود نمی خواهند یک تطاهرات بر علیه این حرکت ننگین انجام دهند مگر نه این است وقتی یک زن توریست از اروپا یا امریکا وارد ایران می شود به قوانین ما احترام می گذارد و در حد یک زن بد حجاب ظاهر می شود به راستی چه راز و مصلحتی در میان است که برای زنان سوری بی حجاب باید سکوت کرد؟!!


سکانس چهارم

آیت الله سید احمد خاتمی به عنوان یک فعال فرهنگی یک سوال داشتم. نظر شما در مورد زنان بی حجاب در ورزشگاه چیست؟ این در حالی است که بانوان ایرانی حجاب کامل داشتند ولی نتوانستند وارد استادیوم شوند. جهت اصلاح شما بنده مثل مسیح علی نژاد فراری و ضد ایرانی نیستم .راستی می دانید خون های بسیاری برای حفظ حجاب در این سال ها ریخته شده؟ آیا سکوت شما جایز است؟


سکانس پنجم

عباس آقا آه دیگری کشید و یادش آمد که همه باید به قانون احترام بگذارند و لحظه ای بعد نام پروانه سلحشور از ذهنش تراوش کرد. خودکارش را چرخانید و شروع به نوشتن ادامه نامه نمود: خانم سلحشور نماینده محترم از اینکه دو نماینده مثل خودتان به استادیوم رفتند و شما بخاطر همدردی با زنان نرفتید کمال تشکر را دارم حال که از لحاظ شرعی وقانونی برای ورود زنان منعی وجود ندارد جهت محکم کاری بیشتر یک طرح در صحن علنی مجلس با همفکرانتان بدهید که دفعه دیگر زنان به راحتی وارد ورزشگاه شوند به خدا به عنوان یک مرد یک عمر دعا گوی شما هستم. خانم سلحشور شما ورود زنان سوری به ورزشگاه را به فال نیک بگیرید چرا که یک فرصت مناسب برای تغییر قانون به نفع زنان این سرزمین است راستی من یعنی عباس آقا و عطا همراه حسن به تمام مسوولین ودلواپسان این قول را می دهیم که تمامی ملاحظات  فرهنگی ومذهبی که در شأن بانوان ایرانی باشد را با تمام قدرت اجرا نمایم واجازه هیچ نوع جنجال وحاشیه را ندهیم حالا پلیس اخلاقی وامنیتی به کمک بیاید چه بهتر

چاکر شما عباس آقا (اسماعیل مسیح گل، فعال فرهنگی)

برچسب ها:
دات نیوز

نظرات کاربران
ابراهیم حدود 1 سال قبل گفت:
بسیاااااار عالی و دقیق معضل تبعیض رو به تصویر کشیدین در سکانس اول
مرحبا
مهدی پایدار حدود 1 سال قبل گفت:
درود بر شما
مطهره حدود 1 سال قبل گفت:
👍🏾
امید دریسی حدود 1 سال قبل گفت:
درود اسماعیل جان.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان