طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 شهريور 1396 - 07:21
جزییات انفجار در شهر ناصریه

دات نیوز؛ پلیس عراق از کشته شدن دست‌کم ۵۰ نفر در حمله چندین نفر به رستورانی در شهر ناصریه و انفجار‌های انتجاری در یک ایست بازرسی خبر داد. مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از مجروح شدن ۴ زائر ایرانی و شهادت ۸ زائر ایرانی در عراق براثر یک حمله تروریستی خبر داد. داعش با انتشار پیامی در اینترنت، مسئولیت حمله به این رستوران را برعهده گرفت.

تایید شهادت ۸ زائر ایرانی در حمله تروریستی ناصریه عراق/ ۴ ایرانی مجروح شدند + اسامی شهدا و مجروحان تا این لحظه

حمله افراد مسلح به رستورانی در شهر «ناصریه» عراق و دو انفجار انتحاری در یک ایست بازرسی در همین شهر، تاکنون ۵۰ کشته و دست‌کم ۸۰ مجروح به همراه داشته است.

پلیس عراق اعلام کرد چندین فرد مسلح وارد رستورانی در شهر تاصریه شده و شروع به تیراندازی به طرف مردم کردند. گفته می‌شود بیش از ۵۰ نفر در این رستوران مجروح یا کشته شدند.

منابع عراقی اضافه کردند دو بمب‌گذار انتحاری نیز یک ایست‌بازرسی در شهر ناصریه را هدف قرار داده و با خودروی بمب‌گذاری شده به سمت ماموران حمله کردند. گفته می‌شود ده‌ها نفر در این انفجار‌ها کشته و یا مجروح شدند.

منابع محلی اضافه کردند چهار شهروند ایرانی در میان کشته شدگان قرار دارند.

این در حالی است که «محسن نظافتی» مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره حمله مسلحانه و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک رستوران در نزدیکی منطقه ناصریه در جنوب عراق که عصر امروز صورت گرفته اظهار کرد: ۴ زائر ایرانی که از طریق سازمان حج و زیارت و از استان هرمزگان اعزام شده بودند در این حادثه زخمی شدند.

پلیس عراق تاکید کرد احتمال افزوده شدن تعداد کشته شدگان وجود دارد چراکه حال تعدادی از مجروحان وخیم است.

گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی در اینترنت، مسئولیت حمله به این رستوران را برعهده گرفت.

ساعت ۲۳:۰۰ / اعلام اسامی برخی از شهدا و مجروحان

۴ تن از این شهدا و ۷ مجروح از کاروانی در استان فارس شهرستان کبار به مدیریت خانم رمضان پور به صورت آزاد اعزام شده بودند.

اسامی شهدای شهرستان کبار عبارتند از؛

۱_ کهیار نیازی فرزند نگهدار

۲_محمد حسن سرافراز فرزند غلامحسین

۳_جهانشیر روستا فرزند ملک حسین

۴_الله داد چراغی فرزند محمد حسین

اسامی مجروحان اعزامی از شهرستان کبار عبارتند از:

۱_علیرضا شایسته خواه

۲_اصغر عباسی 

۳_امیر حسین فقیهی

۴_ امین حسین فقیهی

۵_فریدون غفاری

۶_فریده رمضان پور

۷_محسن کشاورز

شهید اعزام شده از استان هرمزگان کاروان سازمان حج و زیارت: 

۱_یاسین روشی

اسامی مجروحان اعزامی از استان هرمزگان کاروان سازمان حج و زیارت عبارتند از:

۱_کنیز زحمتکش

۲_طیبه زحمتکش

۳_حسین اکبرزاده (مدیر کاروان)

ساعت ۲۱:۰۰/ شهادت ۸ زائر ایرانی تایید شد

محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبر ساعت ۲۱ شبکه یک، درباره حادثه تروریستی امروز ناصریه عراق با بیان اینکه همکاران ما در حال حاضر در بیمارستان هستند، گفت: متاسفانه پسر بچه ۱۰ ساله به نام یاسین روشی که با کاروان حج و زیارت از استان هرمزگان عازم عراق شده بود، در بیمارستان شهید شد.

وی ادامه داد: از بین کاروان‌هایی که به صورت آزاد و خارج از حج و زیارت به عراق سفر کرده بودند کاروانی از استان فارس به مدیریت خانم فریده رمضانپور در این حادثه بود که متاسفانه ۷ نفر از این کاروان شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

مدیر عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: کار شناسایی شهدا و مجروحان همچنان ادامه دارد و متعاقبا اعلام خواهد شد.

نظافتی تصریح کرد: ۴۲۰ کاروان از سازمان حج و زیارت و تعدادی کاروان به صورت آزاد و خارج از سازمان حج و زیارت در حال حاضر در عراق هستند که تعداد مجروحان این حادثه تروریستی از کاروان‌های حج و زیارت سه مجروح و یک شهید بوده است.

ساعت ۱۹:۴۵ / اعلام اسامی مجروحان ایرانی

محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اسامی ۴ زائر ایرانی که در حادثه تروریستی عراق مجروح شدند اظهارکرد:  فریده رمضان پور، امیر حسین فتحی، علی رضا شایسته، حسن ابراهیم اجیری، ریحانه سلیمانی، حسین اکبرزاده (مدیر کاروان اعزامی از استان هرمزگان)، طیبه زحمتکش، کنیز زحمتکش و یک پسر بچه ۱۰ ساله به نام یاسین روشی عصر امروز در این حادثه مجروح شدند و در بیمارستانی در ناصریه عراق بستری هستند.

وی در پاسخ به این سوال که از سوی منابع عراقی اعلام شده ۳ زائر ایرانی در این حادثه به شهادت رسیدند آیا این خبر صحت دارد، گفت: همکاران ما در راه ناصریه هستند تا صحت و سقم ماجرا را بررسی کنند در حال حاضر اطلاعی درباره شهادت زائران ایرانی نداریم.

مدیر عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: احتمال دارد این افراد متعلق به کاروان‌هایی باشند که به صورت آزاد به کشور عراق اعزام شده‌اند.

ساعت ۱۷:۰۰ / ۴ زائر ایرانی مجروح شدند

محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره حمله مسلحانه و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک رستوران در نزدیکی منطقه ناصریه در جنوب عراق که عصر امروز صورت گرفته اظهار کرد: ۴ زائر ایرانی که از طریق سازمان حج و زیارت و از استان هرمزگان اعزام شده بودند در این حادثه زخمی شدند.

وی با بیان اینکه مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق این مجروحان را به بیمارستان منتقل کردند، گفت: اتوبوس این زائران نیز آسیب دیده بود که با اعزام یک اتوبوس دیگر بقیه زائران به سفر خود ادامه دادند و به نجف اشرف رفتند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: احتمال می‌رود افرادی از کاروان‌هایی که به صورت آزاد مسافر می‌برند نیز در این حادثه مجروح شده باشند اما اطلاعات تکمیلی این حمله تروریستی هنوز به دست ما نرسیده و مجدد اسامی مجروحان حادثه و تعداد قطعی مجروحان اعلام خواهد شد.

 

منبع: به گزارش ایلنا و نقل از راشاتودی


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان