طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 شهريور 1396 - 08:32
اندر احوالات شهر امام حسن؛

دات نیوز؛ اولین بار بود که بخش امام حسن بین بندر گناوه و بندر دیلم را می دیدم. "خدایا اینجا کجاست؟" و البته تنها اداره ی شیک و جالب با ساختمانی سنگ نمای مدرن شهرداری بود، همان جایی که شهر را به خوبی و عااااالی ساخته و اداره کرده بود!!!!!! 

نام: شهر امام حسن، شهریت: ....؟

وارد شهر که شدم اولین چیزی که توی ذوقم خورد درختان اطراف خیابان بود؛ درختانی که انگار سال ها رنگ قیچی مهربان هرس و باغبانی را به خود ندیده بودند در حالیکه سنگ جدول های اطرافشان برای برخی شاخه های خم شده و متواضع بستری مناسب بود. برگ های سیاه شده ی پای درختان حکایت از جارویی داشت که گویی سال ها این گوشه ها و اطراف به خود ندیده بود.

 

با خود گفتم شاید این گوشه از خیابان وضع این گونه باشد، پس خیابان ها و کوچه های دیگر را هم دور زدم و هضم آنچه می دیدم برایم بسی سنگین بود چرا که هر چه بیشتر شهر، خیابان ها  و کوچه هایش را از نظر می گذراندم  صحنه هایی عجیب تر می دیدم. با خود گفتم نکند اینجا شهر نباشد!!! آخر بافت و مبلمان شهر در این جا به هیچ عنوان نمی توانست تداعی گر یک شهر در ذهنم باشد. تابلوهای کهنه و فرسوده که اکثرا به صورت کج، گویی به زور خود را نگه داشته بودند، دیوارهای فروریخته، کوچه های کثیف، اداراتی چون آموزش و پرورش که باید نماد تمیزی باشند و نبود و از همه مهم تر سکوتی که شهر را فراگرفته بود حکایت از این داشت که گویی مردمان اینجا نیز دل خوشی از شهرشان ندارند.

اولین بار بود که بخش امام حسن بین بندر گناوه و بندر دیلم را می دیدم. "خدایا اینجا کجاست؟" و البته تنها اداره ی شیک و جالب با ساختمانی سنگ نمای مدرن شهرداری بود، همان جایی که شهر را به خوبی و عااااالی ساخته و اداره کرده بود!!!!!! 

با چند نفر از جوانان و افراد مسن دقایقی را در مورد وضعیت شهر به صحبت پرداختم و آنچه توانستم دریابم این بود که همه ناراضی در سکوتی پر از فریاد خفته اند که حقیقتا چرایش را هر چه اندیشیدم نتوانستم درک کنم.
به راستی مسئولین این شهر بخصوص شهرداری و شورای شهر چه پاسخی در مقابل وضعیت این شهر دارند؟؟؟ 
جایی که بهرگان، یکی از چهار مناطق نفتی ایران در آنجاست و دارای فرودگاه و ساحلی زیبا، دریایی آرام و دوست داشتنی است، آیا باید این گونه باشد؟ 

 

و اما تصاویری زیر گویای وضعیت تلخ شهری است که یقینا می تواند بسیار زیباتر، تمیزتر و شاداب تر از این ها باشد...
عکس و گزارش: دات نیوز ـ منیژه دریسی

برچسب ها:
دات نیوز

نظرات کاربران
احمد نوروزی 10 ماه قبل گفت:
سلام

خدا به فریادشان برسد .
چندین سال است که با مشکلاتی عجیبتر دست و پنجه نرم می کنند .
بماند برای فرصتی مناسب
شاید روز همین موضوع را بیشتر شکافتم و برایتان ارسال کردم
پاسخ: درود جناب نوروزی
ما در خدمتتون هستیم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان