طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 مهر 1396 - 15:35
بمناسبت روز دره های پاک؛

دات نیوز؛ بمناسبت روز دره های پاک و به همت هیات کوهنوردی استان بوشهر ، مجموعه فرهنگی ورزشی سرزمین مهر و گروه زیتون یاسوج، تنگ خرانداز پاکسازی شد.

 تنگ خرانداز پاکسازی شد +عکس

دات نیوز ـ یوسف آذرکشت: پنجشنبه سی ام شهریور ماه ساعت شش و هجده دقیقه بامداد با یک دستگاه اتوبوس از مقابل کاروانسرای مشیر برازجان بهمراه کوهنوردانی از بوشهر، کنگان و خورموج راهی استان دوست و همسایه، کهکیلویه و بویراحمد شدیم هر چقدر که اعمال قانون پلیس راه و خرابی اتوبوس وقت گرفت ولی باز هم شکر خدا به برنامه رسیدیم و ساعت ۱۶۳۰ بعد از صرف ناهار پا به کوه شدیم ، دوستان همنورد مبارکه اصفهان هم رسیدند و بچه های گل گروه زیتون یاسوج ،  بچه های صدا و سیمای مرکز دنا که قبلا در روستا منتظر بودند تا از این رویداد پر از مهر و عشق به طبیعت گزارش تهیه کنند .
بعد از پذیرایی که دوستان گروه زیتون یاسوج تدارک دیده بودند .ستون پنجاه و پنج نفره رفته گران طبیعت ما کیسه زباله بدست به جلو می‌رفت(البته اینجای کار به تقاضای بچه های صدا و سیما بود و پاکسازی عملی روز دوم و در قسمت انتهایی دره صورت گرفت)
ساعت نوزده و سی در محلی صاف و پر از هیزم و در کنار آب روان خیمه های مهربانی بر پا شد ، آسمان پر از ستاره و صدای زلال آب رودخانه و جمع دوستان یکدل دورا دور آتش گرم رفاقت تا پاسی از شب همه را بیدار نگه داشت و در گرما گرم گپ و خاطرات این چای آتشی بود که هی سرد میشد.
ساعت هشت و سی صبح حاج اسماعیل که سر قدم بود با گفتن جمله معروف ، یالارو، همه را به حرکت واداشت. از اینجای مسیر به بعد واقعا مسحور کننده بود ، سبزی درخت و سایه خنک و زلال آب دلت را به سما وامیداشت .
بعد از صرف ناهار و نزدیکی های روستا که امکان تردد گردشگران عادی بود و برخلاف کوهنوردان زباله های خود را در دامن پاک طبیعت رها کرده بودند ، همگی آستین همت را بالا زدیم پاکسازی دره شروع شد ، متاسفانه آنقدر زیاد بود که حدود بیست کیسه زباله پر شد .
روستاهای منطقه هم سامانه ای منظم برای جمع آوری زباله نداشتند و لاجرم زباله ها را تا برازجان همراه آوردیم.
ساعت حدود نیمه شب بود که به برازجان رسیدیم و شکر خدا  سومین همایش روز دره های پاک با شادی و سلامتی به پایان رسید.

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان