طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 مهر 1396 - 16:12
عبدالخالق عبدالهی:

دات نیوز؛ جناب رئیس! حرف من این است  که اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید یا اصلا در جایگاهی  نیستید که برای مشکل کم آبی و جیره بندی های قطره چکانی آب  چاره ای بیاندیشید  لااقل یا به قول افغانی های عزیز " کم از کم " با این حرفهای نسنجیده و " آ لِلِکی " و اینگونه مصاحبه های ناشیانه، نمک به زخم  مردم نپاشید  و به شعورشان توهین نکنید به عبارت دیگر اگر در موضوع کمبود آب " یار شاطر نیستید لااقل بار خاطر هم نباشید".

این نان خوردن می ارزد به اینگونه ریش جنباندن؟

دات نیوز ـ عبدالخالق عبدالهی: دیروز عصر از خواب نیمروزی  یا به قول خودمان  "پسین گینی " که بلند شدم رفتم آبی به دست و صورتم بزنم بلکه این رخوت و خمودگی عصر پاییزی دست از سرم بردارد اما   هنوز سردی آب را روی صورتم احساس نکرده  بودم  که ناگهان آب قطع شد و  من ماندم و دست و صورت صابونی  و بی آبی.  درد سرتان  ندهم هر طور بود خودم را " گربه شوی " یا به قول قدیمی ها " گربه شور " کردم و با صورت عبوس و قیافه ای دژم نشستم و به یاد حرف رئیس اداره آب شهرستان دشتستان افتادم که چند روز قبل در مصاحبه اش گفته بود " در برازجان سهمیه بندی آب نداریم و قطعی این چند روز هم به دلیل بارندگی های اخیر بوده است ".

 
 ناگهان به فکرم رسید نکند واقعا باران آمده و من خبر ندارم،  با عجله خودم را به حیاط  رساندم و به آسمان نگاه کردم اما هوا صاف صاف بود و محض قسم راستی  رئیس اداره آب، حتی یک تکه ابر هم در آسمان دیده نمی شد به زمین نگاه کردم هیچ اثری از باران به چشم نمی خورد زمین هم خشک خشک بود درست مثل لوله های آبِ اداره آب که رئیسش ادعا می کرد هیچ گاه قطعی ندارد. چون ایشان گفته بودند در برازجان سهمیه بندی آب نداریم و از آنجایی که محال است  رئیس یک اداره دور از جان، دروغ بگوید فکری شدم، نکند واقعا اینجا برازجان نیست؟ یکی از بچه ها را صدا زدم: بابا اینجا کجاست؟ گفت: خب معلومه اینجا خونمونه. گفتم: نه یعنی اینجا چه شهریه؟ بعد که با نگاه عاقل اندر سفیه پسرم مطمئن شدم  اینجا برازجان است و باران نیامده آب قطع شده، پس مطمئن شدم  رئیس محترم اداره آب برازجان برای خوشایند بالا دستی ها یا برای اینکه بگوید " من اینجا، خلیفه در بغداد  " در مصاحبه گاف داده که " در برازجان قطعی آب نداریم ".
البته واضح است هیچکس این حرف بی اساس که در برازجان سهمیه بندی آب نداریم را نه باور می کند و نه آن را جدی می گیرد و این گونه مصاحبه های  دولت بدنام کن  فقط باعث بی اعتمادی مردم به مسئولین می شود و گرنه کیست که نداند آب در برازجان و همه استان بوشهر سهمیه بندی است؟ و به قول یکی از دوستان " بدجور هم  سهمیه بندی است ".
این  ادعا آنقدر عاری از حقیقت است که  آدم را به یاد مصاحبه رئیس دولت دهم  می اندازد  زمانی که مردم از کمبود و گرانی گوجه فرنگی فریادشان به آسمان بلند  بود و ایشان جلوی دوربین تلویزیونی نیشش را تا بناگوش باز کرد و گفت:  " گوجه فرنگی نیست ؟ نه ، نه ... سرِ کوچه ما گوجه فرنگی هست خیلی هم هست، ارزان هم هست ".


و اما کلام آخر  خطاب به رئیس محترم اداره آب:
جناب رئیس!

همه می دانند کم آبی منحصر به  استان بوشهر نیست بلکه یک مشکل و معضل  همگانی است  و مدتهاست مسئولان مملکتی درگیر این عزای ملی هستند ، حرف من این است  که اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید یا اصلا در جایگاهی  نیستید که برای مشکل کم آبی و جیره بندی های قطره چکانی آب  چاره ای بیاندیشید  لااقل یا به قول افغانی های عزیز " کم از کم " با این حرفهای نسنجیده و " آ لِلِکی " و اینگونه مصاحبه های ناشیانه، نمک به زخم  مردم نپاشید  و به شعورشان توهین نکنید به عبارت دیگر اگر در موضوع کمبود آب " یار شاطر نیستید لااقل بار خاطر هم نباشید".
حال بماند که بنده معتقدم چند صباح نشستن پشت میز ریاست یک اداره آنقدر نمی ارزد که یک مسئول در روز روشن چنین بی مهابا نعل وارونه بزند و "گوبلز" وار خلاف واقع  تحویل خلق الله دهد  و به قول یکی از دوستان مشهدی ام " آیا  این نان خوردن  می ارزد به اینگونه ریش جنباندن ؟ " پس آقای رئیس اداره آب برازجان لطفأ از این به بعد گز نکرده پاره نکنید و در مصاحبه هایتان بیشتر دقت کنید چرا که  به قول شیخ اجل سعدی :
زبان در دهان ای خردمند چیست 

کـــــــــــــــــــلید درِ گنج صاحب هنر
چو در بسته باشد چه داند کسی

که جوهر فروش است یا پیله ور ؟

 

منبع: اتحاد خبر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان