طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 آذر 1396 - 21:33
عبدالخالق عبدالهی:

دات نیوز؛ متاسفانه مدتی است این سنت نامرضیه و این روش غلط در شورای شهر باب شده که بعضی از اعضا  کار و وظیفه و رسالت اصلی خود یعنی نظارت و تصمیم گیری و ارائه راهکار برای حل معضلات بی شمار شهری را به امان خدا رها کرده و از سرِصبح تا بُنگ شوم به دنبال برپایی مراسم بی ربط به وظایف شورا و کم ضرورتی هستند که هیچ فایده ای به حال مردم و مدیریت شهری ندارد و خروجی این تک رویها  فقط کسب شهرت و تبلیغات فردی برای خودشان است و بس...

روغن ریخته ای که نذر امامزاده شد

دات نیوز ـ عبدالخالق عبدالهی: دیروز در خبرها خواندیم که یکی از اعضای محترم شورای شهر برازجان در اقدامی عجیب بودجه برگزاری مراسم شب یلدا را به تکمیل پروژه ای در پژوهش سرای متقین اختصاص داده است. بنده به این موضوع کاری ندارم که چرا و چگونه این مراسم لغو شد بالاخره این شهر مسئولانی  دارد که در کارشان خبره هستند آنقدر خبره که به قول معروف " آنچه پای آنها می داند سرِ ما نمی داند " اگر لازم باشد خودشان در این مورد توضیح خواهند داد . در اینکه اینکار یعنی حمایت مالی پروژه مدتها بر زمین مانده پژوهشسرای متقین توسط شورای شهر، کاری بس نیک و خداپسندانه است هم حرفی نیست اما سئوال این است که آیا شورای شهر می تواند از بودجه نحیف و ناچیز شهرداری که مدتی است خیلی ها به کمینش نشسته اند و قرار بوده صرف یک فعالیت صد درصد فرهنگی شود در یک پروژه عمرانی آنهم برای اداره آموزش و پرورشی که خودش دم و دستگاه و بودجه و متولی جداگانه دارد خاصه خرجی نماید و آیا اصولا قانون اجازه چنین شیفت و تغییر ناگهانی و یک شبه ای  را به شورائیان داده است یا نه ؟


 از این ابهام نیز که بگذریم این سئوال پیش می آید مگر حدود اختیارات و شرح وظایف مسئولین کمیسیونها در شورا تعریف نشده ؟ مگر این حاتم بخشی یک تصمیم گروهی نبوده پس چرا طوری  وانمود شده که انگار همه نشسته بودند که یکی  از راه برسد و " رابین هود" وار این کرم و بخشش را از کیسه فتوت مردم انجام دهد ؟ مگر شورای شهر، رئیس و سخنگو ندارد که اینگونه خبرها را  اطلاع رسانی نمایند ؟


متاسفانه مدتی است این سنت نامرضیه و این روش غلط در شورای شهر باب شده که بعضی از اعضا  کار و وظیفه و رسالت اصلی خود یعنی نظارت و تصمیم گیری و ارائه راهکار برای حل معضلات بی شمار شهری را به امان خدا رها کرده و از سرِصبح تا بُنگ شوم به دنبال برپایی مراسم بی ربط به وظایف شورا و کم ضرورتی هستند که هیچ فایده ای به حال مردم و مدیریت شهری ندارد و خروجی این تک رویها  فقط کسب شهرت و تبلیغات فردی برای خودشان است و بس .
خوب بخاطر دارم بچه که بودم آشنایی داشتیم که آدم بسیار مذهبی و باخدایی بود این بنده خدا شبها به نماز شب می ایستاد و تا دم دمای صبح نماز مستحب شب می خواند اما اذان صبح را که می گفتند خواب می ماند و نماز واجب صبحش قضا می شد حالا حکایت بعضی اعضای شورای شهر است که وظایف و واجبات را ول کرده اند و به مستحبات چسبیده اند . آنها دوست دارند در اینگونه مراسم روی صندلی های ردیف جلو بنشینند ، به دوربین های خبری زل بزنند ، عکس و سلفی بگیرند و سایت های خبری هم متاسفانه  شب و روز از این دورهمی های بی حاصل خبر و عکس منتشر کنند و به خورد مخاطبان دهند . کاری که هیچ نتیجه ای ندارد جز اینکه عده ای بی جهت و از کیسه بیت المال برجسته و بُلد  شوند .


یکی بودجه برای برگزاری جشن شب یلدا مصوب می کند تا خود برگزار کننده اش باشد ، دیگری پول می گیرد تا زنان را دور هم جمع کند ، آن یکی چون پروژه یلدایش ابتر مانده و به فرجام نرسیده با دادن پول به پژوهش سرا روغن ریخته را نذر امامزاده می کند ، خلاصه هر کس به طریقی سعی دارد برای آینده انتخاباتی خود دل رای دهندگان را بدست بیاورد و " به هر حیله به دل دوست رهی یابد " بلکه از این گوشت قربانی شورا ، سهم و کِنجه ای نصیب ببرد و معروف شود ، ظاهرأ وسیله و ابزار اینکار هم آماده و مهیاست: مناسبتهای مذهبی و ملی.


در همین مورد خاص یعنی اختصاص بودجه شب یلدا به پژوهش سرای متقین اصلأ چه اشکالی داشت حالا که مراسم یلدا به هر دلیلی لغو شده پولش برمی گشت تا بعدأ و در فرصتی بهتر توسط یک سمن صلاحیتدار ثبت شده خرج یک کار فرهنگی دیگر شود ؟ پی و شِناژ ساختمان ده طبقه نبود که نشود بازش کرد پول را برمی گرداندید . یعنی با این همه چاله چوله فرهنگی هیچ محلی برای هزینه کردن این بودجه نداشتید الا اینکه بدهید به پژوهش سرای آموزش و پرورش ؟ چرا با ناشیگیری و کج سلیقگی چراغی که به خانه رواست را در مسجد افروخته اید ؟ اگر نمی خواستید یا نمی توانستید پول را برگردانید لااقل چند پاکبان زحمتکش را به همراه خانواده اشان به مراسمی دعوت می کردید و آنها را تکریم می کردید یا هزار و یک کار فرهنگی دیگر که خودتان بهتر از من می دانید .


خیلی ها فکر می کنند سوءاستفاده و رانت فقط اختلاس و دزدی ریال و هاپولی کردن تومان است ، نخیر، بنده با اینکه می دانم 7 عضو شورای شهر از نظر مالی پاک و پاکدست هستند اما معتقدم از تریبون و بودجه عمومی و از کیسه مردم برای خود منفعت و تریبون و مقبولیت و برند ساختن و برای آینده انتخاباتی برنامه ریزی کردن و نقشه کشیدن، بدترین نوع سوءاستفاده و رانت است. واقعا شورای ما به کجا می رود ؟ چرا رئیس محترم شورا در این مورد به اعضا تذکر نمی دهند ؟
و نکته آخر هم اینکه بنده می دانم بعد از انتشار این یادداشت  خیلی ها خواهند گفت و خواهند نوشت که این شورا تازه شروع به کار کرده ، فرصت بدهید ، فضا را متشنج نکنید ، خفقان بگیرید و آب را گل نکنید و بگذارید شورای پنجم در فضایی آرام کار کند . بنده نق نمی زنم، مُنگه نمی دهم ، قصد برهم زدن آرامش را هم ندارم اما خدا می داند  دلم گرفته است و نمی توانم چیزی ننویسم از این همه بی مبالاتی کسانی که می خواهند با جیب و با خرج مردم ، همیشه تیتر باشند و روی آنتن و لابلای خبرها و جلوی چشم ها  جولان دهند .
اصلأ هر چه با خود فکر می کنم می بینم با این طبیبان شورای شهر امیدی به بهبود اوضاع نیست انگار شاعر سالها قبل درباره این شهر و شورایش سروده :
زین طبیبان عجبی نیست که بیمار دهد جان
عجب این است که بیچاره بَرَد جان به سلامت


نظرات کاربران
رضایی حدود 1 سال قبل گفت:
غیر متخصصها را انتخاب کردن و فرستادن در شورا باید هم نتیجه اش همین باشد. متاسفانه بیشتر به عکس رای دادند تا تخصص
ردیف بودجه ها مشخص است ومگر میشود چنین کرد
جناب عبدالهی بنویسید لطفا بیشتر بنویسید
علی احمدی حدود 1 سال قبل گفت:
آقای عبدالهی کار شما درست و گفته هایتان به حق است اما آیا وقتی که شورا مطالب را نخواند و جواب ندهد امیدی هم به این نوشتنها میتوان داشت؟
شهروند حدود 1 سال قبل گفت:
شورا به با قدرت کار خود را ادامه می دهد و هیچ کس نمیتواند تخریبش کند
همایون خرمی حدود 1 سال قبل گفت:
ولله من توش موندم
بودجه فرهنگی و پروژه ی عمرانی!
شهلا زارعی حدود 1 سال قبل گفت:
... بسیار دلسوز و زحمت کش است
سالها با وی دوست بودم
دات نیوز لطفا انصاف
پاسخ: خانم زارعی انصاف را ما در شفاف سازی می دانیم
این سایت منعکس کننده می باشد
سپاس از نظرتان
فروزش حدود 1 سال قبل گفت:
مثل همیشه سوژه و.متن عالی
فروزش حدود 1 سال قبل گفت:
مثل همیشه سوژه و.متن عالی
سهراب حدود 1 سال قبل گفت:
فکر کنم اقای عبدالهی گیر زیادی ب شورا میدهند
الميرا حسيني حدود 1 سال قبل گفت:
کاروان دستخوش رهزن بیگانه شدست
ساربان این روش قافله سالاری نیست

یه شهروند حدود 1 سال قبل گفت:
هیچکدام از منتخبین شورای شهر برنامه و قصدی برای بهبود وضعیت شهر ندارند صرفا دنبال رانت و خودنمایی هستند، فضای مجازی پر از عکسهایی شده که بعضی از این عزیزان در مراسمات مختلف و بعضا متضاد گرفته و نشر میدهند
محتقی حدود 1 سال قبل گفت:
ووی بازم شورا
فکر گازوویل، سوخت،اب ،نان باشیدا
فعال مدنی حدود 1 سال قبل گفت:
متاسفانه تعدادی از اعضای شورای برازجان با فعالین مدنی خوب تا نکرده اند و حرکات و حرفهایی زده اند که جمله ادب مرد به ز دولت اوست را زنده کرده اند.

فعال مدنی حدود 1 سال قبل گفت:
درود بر جناب عبدالهی و سایت دات نیوز که بدون هیچ چشمداشتی به پیشرفت شهر می اندیشند. کاش دیگران نیز چون شما بودند

صوت حدود 1 سال قبل گفت:
نگویید شورا
بگویید شررررا
ناهیدی حدود 1 سال قبل گفت:
باز هم کینه و بغض از.... که با اتکا ب تلاش خود موفق شد
فعال مدنی حدود 1 سال قبل گفت:
بالاخره مشخص شد که جناب عبدالهی حق مطلب را ادا کرده اند و آنچه نوشته‌اند حق است و بیسوادی بعضی افراد باعث بروز چنین مسائلی شده بود.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان