طراحی سایت
تاريخ انتشار: 02 دي 1396 - 06:23
بعد از یک سال و ده ماه از انتخاب نماینده؛

دات نیوز؛ در حالی که اکثر جوانان و تحصیل کردگان استان و شهرستان از بیکاری رنج برده و دچار انواع و اقسام ناراحتی های روحی و روانی شده اند و خانواده های بسیاری با این معضل دست به گریبانند، متاسفانه اخبار بسیاری از توصیه ها و سفارشهای ایشان برای سپردن مسئولیت های کلیدی در سطح شهرستان و استان برای اقوام، بستگان درجه یک و نزدیکان وی مشاهده می گردد...

بیانیه حزب اعتماد ملی شعبه دشتستان

بسم الله الرحمن الرحیم


انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی که در اسفندماه 94 برگزار گردید، فصلی جدید از وفاق و همدلی بین نیروهای اصلاح طلب و اعتدال گرا ایجاد نمود که هدف آن بیرون راندن تفکر افراطی حاکم بر مجلس نهم، تشکیل مجلسی معتدل، بر پایه عقلانیت و تعامل سازنده با دولت روحانی جهت محقق نمودن شعارهائی بود که ملت در خرداد 92 بر آن صحه گذاشته بودند.
از این رو و با توجه به پیش بینی رد صلاحیتهای گسترده نیروهای اصلاح طلب در سراسر کشور و به تبع آن استان بوشهر حزب اعتماد ملی در صدد برآمد با گزینش نیروهای نزدیک به تفکر اصلاح طلبی که دارای حداقل شرایط و پارامترها باشند در جهت نیل به اهداف مذکور گام بردارد. لذا بررسی‌های میدانی و انجام مصاحبه با کاندیداهای بالقوه ای که دارای این شرایط بوده و امکان گذر از فیلتر تنگ شورای نگهبان را داشتند آغاز گردید.


در حوزه انتخابیه دشتستان و با بررسی جمیع جهات، تصمیم به حمایت از جناب آقای محمد باقر سعادت که دارای سوابق اصلاح طلبانه بوده و پایبندی خود را به مرام و منش اصلاح طلبی اعلام نموده بود گرفته شد. به همین منظور جلسه ای با حضور ایشان و اعضای شورای مرکزی حزب، در دفتر وقت حزب اعتماد ملی شهرستان دشتستان برگزار و در آن آقای سعادت صراحتا خود را عضوی از خانواده بزرگ اعتماد ملی دانسته و آمادگی خود را جهت امضا فرم عضویت و پایبندی به اصول و آرمانهای آن اعلام نمود. نتیجه آن جلسه حمایت قاطعانه از وی ماهها قبل از برگزاری انتخابات بود. از این جهت می توان این حزب را اولین مجموعه اصلاح طلبی دانست که از ایشان دفاع، و در دوران تبلیغات انتخاباتی نیز تمام قد پشت سر وی ایستاده و از هیچ تلاشی برای پیروزی وی فروگذار نکرد تا جایی که رقیب برای تخریب اعضای این حزب در شهرستان دشتستان دست به بی‌اخلاقی‌ترین اعمال زد و حزب اعتماد ملی مخصوصا در دشتستان هزینه‌های بسیاری را متحمل شد.
با تمام سختی‌ها خوشبختانه نتیجه تلاش مجموعه اصلاح طلبان استان و شهرستان، پیروزی جناب سعادت در رقابتی نزدیک بود. اما متاسفانه برخی رفتارهائی که از ایشان پس از انتخابات مجلس سر زد همخوانی چندانی با مواضع حزب و دیدگاههای اصلاح طلبی نداشته و بعضا شاهد رفتارهای متناقض و زیگزاگی از طرف وی بوده ایم.
ایشان پس از انتخابات مجلس و ریاست جمهوری با انتشار بیانیه هائی جداگانه با تقدیر ویژه از حزب اعتدال و توسعه که شاید کمترین نقش را در این پیروزی ها داشتند خرج خود را از احزاب و گروه های اصلاح طلب که نقش اصلی را در این پیروزی ها داشتند جدا نموده و به نوعی تخم انشقاق و تفرقه را بین این حزب و گروههای اصلاح طلب در سطح استان پراکندند.
با وجود گذشت حدود دو سال از انتخاب ایشان به سمت نمایندگی هیچ جلسه ای را برای همفکری و هم اندیشی با شورای مرکزی حزب اعتماد ملی که خالصانه و مخلصانه آنچه در توان داشتند را برای پیروزی وی در طبق اخلاص گذاشتند برگزار ننمود و به نوعی ارتباط خود را به صورت کامل با مجموعه حزب در استان و شهرستان منقطع کرد.


از ویژگی های بارز اصلاح طلبی رعایت عدالت و سپردن امور به افراد شایسته و با دانش و رفع تبعیض و نابرابری و مبارزه با خاندان سالاری و فامیل سالاری و فراهم نمودن فرصت های برابر شغلی برای تمام افراد جامعه است اما متاسفانه چیزی که تا کنون از وی مشاهده شده قصه پرغصه ایست که ذکر آن مثنوی هفتاد من کاغذ است و قلب هر انسان آگاه و وجدان بیداری را به درد می آورد. در حالی که اکثر جوانان و تحصیل کردگان استان و شهرستان از بیکاری رنج برده و دچار انواع و اقسام ناراحتی های روحی و روانی شده اند و خانواده های بسیاری با این معضل دست به گریبانند، متاسفانه اخبار بسیاری از توصیه ها و سفارشهای ایشان برای سپردن مسئولیت های کلیدی در سطح شهرستان و استان برای اقوام، بستگان درجه یک و نزدیکان وی مشاهده می گردد. بدون شک این روش و منش هیچ نسبتی با اندیشه های ناب اصلاح طلبی نداشته و نخواهد داشت.
از دیگر موارد قابل ذکر و انتقاد می توان به عدم پاسخگوئی شایسته و بایسته در قبال مردم و گزارش عملکرد و بیلان کاری خود به افکار عمومی دانست که باعث نارضایتی در سطح جامعه گردیده است.
 در اینجا جا دارد به ایشان بگوئیم ((به کجا چنین شتابان؟!)) چرا که مردم با هیچ کس عقد اخوت نبسته اند و بزودی انتخابی دیگر در راه است و فرصت برای خدمت کم پس ((حاسِبُوا اَنْفُسَکُم قبلَ اَن تُحاسَبُوا)) چشمان تیزبین مردم مسئولین را رصد می کند و به وقت مقتضی پاسخی شایسته عملکردشان به آنان خواهد داد ((فَاعْتَبِرُوا يا أُولِي الْأَبْصار)) به ایشان انذار می دهیم که مسیر خود را در جهت خدمت به مردم و منافع شهرستان و استان اصلاح، و شائبه های مطرح شده حول خود را پاک نمایند تا دوباره شاهد تکرار مجلسی شبیه مجلس نهم و رویگردانی مردم از اصلاح طلبان نباشیم.

در پایان یادآور می شویم که این چند کلام را از باب ((النصیحة لائمة المسلمین)) گفتیم و قدردان زحمات وی در دیگر حوزه ها هستیم. باشد که همه ما انتقادپذیر بوده و این چند صباح قدرت را فرصتی برای خدمت به مردم دانسته و تمام همت و تلاش خود را معطوف به رسیدن به این هدف مقدس نمائیم .

 

  حزب اعتماد ملی استان بوشهر _ شهرستان دشتستان


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان