کد خبر: 6482 ، سرويس: مقالات و گفت‌و‌گو
تاريخ انتشار: 04 دي 1396 - 20:03
ما نگرانیم
نامه فعال سیاسی گناوه ای به رئیس جمهور

دات نیوز؛ ما نگرانیم که این وضعیت ادامه داشته باشد و زندان تازه‌ تأسیس گناوه را در چشم‌به‌هم‌زدنی در رتبه‌های نخست تعداد زندانی در سطح کشور قرار دهد...

به نام خدا


رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران  
 جناب آقای دکتر حسن روحانی  


   با سلام

 

هر كس حق دارد شغلي را كه بدان مايل است و مخالف اسلام و مصالح عمومي و حقوق ديگران نباشد برگزيند.. دولت موظف است با رعايت نياز جامعه به مشاغل گوناگون براي همه‌ی افراد امكان اشتغال به كار و شرايط مساوي را براي احراز مشاغل ايجاد نمايد (اصل 28 قانون اساسی)

استان بوشهر در حالی به‌عنوان پایتخت انرژی و قطب اقتصادی کشور شناخته می‌شود که در بسیاری از زمینه‌ها با عقب‌ماندگی روبه‌رو است و این صنایع  به تعهدات اجتماعی خود در استان بوشهر چندان پایبند نبوده‌ اند .

اشتغال یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم استان بوشهر و به‌ویژه جوانان است ولی درحالی‌که حدود ۱۰۰ هزار نفر در صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی استان بوشهر مشغول به کار هستند، سهم نیروهای بومی بسیار ناچیز است.

بیکاری جوانان در کنار صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی بیانگر بی‌توجهی صنایع به محیط پیرامونی خود است و مردمان این دیار را برای داشتن سفره‌ای محقر وادار به کارهای سخت، طاقت‌فرسا و کم‌بهره می‌کند، البته این مشقت مربوط به امروز و دیروز نیست،  سال‌هاست که مردمان این دیار با این مشکلات دست به گریبان بوده و هستند.

جناب آقای رئیس جمهور!

 این مرزداران غیور و نجیب سعی کرده‌اند با کاستی‌ها و کم‌محبتی‌ها کنار بیایند و ارتزاق خود را از راه‌های دیگری نظیر سفرهای پرخطر دریایی به کشورهای حوزه‌ی خلیج‌فارس از خداوند طلب کنند. اما چند وقتی‌ست با تصمیماتی غیرکارشناسانه هیئت محترم دولت تنها راه ارتزاق ساکنین سرزمین آب و آفتاب مورد تهدید جدی واقع شده است؛ به‌طوری‌که در گمرکات استان بوشهر کالای همراه ملوان (ته لنجی) ترخیص نمی‌شود.

جناب آقای رئیس جمهور!

 همه می‌دانیم جامعه‌ی امروز ما در حوزه‌ی اشتغال روی نوار قرمز در حرکت است و این موضوع رابطه‌ی مستقیمی با افزایش آسیب‌های اجتماعی و میزان جرم و جنایت دارد، و ما نگرانیم که این وضعیت ادامه داشته باشد و زندان تازه‌ تأسیس گناوه را در چشم‌به‌هم‌زدنی در رتبه‌های نخست تعداد زندانی در سطح کشور قرار دهد.

جناب آقای روحانی!

 از شما درخواست دارم درحال‌حاضر مصوبه‌ی جدید کالای همراه ملوان (ته لنجی) را به حالت تعلیق درآورید و در آینده‌ای نزدیک با اخذ تصمیمات خردمندانه واسطه‌ی خیر سفره‌ی پربرکت مرزداران خلیج‌فارس باشید.

 

 

مصطفی خرمی
فعال سیاسی اصلاح‌طلب
استان بوشهر – شهرستان گناوه
دوم دی‌ماه یک‌هزار و سیصد و نود و شش

 

 

رونوشت :

مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی

استاندار محترم بوشهر جناب آقای عبدالکریم گراوند

لينک خبر:
http://www.datnews.ir/fa/posts/6482