طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 دي 1396 - 20:22
وحید پورخوبیاری:

دات نیوز؛ با زبان‌مردم وارد می شود ، ساده زیستی را در بوق و کرنا می کند، عدالت محوری لق لقه ی زبانش می شود ، مسلط بر صحبت کردن بصورت قاطع همراه با اعتماد به نفس بالا...

تاریخ و درس عبرتی بنام رئیس جمهور سابق

دات نیوز ـ  وحید پورخوبیاری: با زبان‌مردم وارد می شود ، ساده زیستی را در بوق و کرنا می کند، عدالت محوری لق لقه ی زبانش می شود ، مسلط بر صحبت کردن بصورت قاطع همراه با اعتماد به نفس بالا.
همه این ها از طرف فردی که رزومه سیاسی زیادی ندارد و کاملا ناشناخته است امیدواری به تغییر را در اذهان‌عمومی تقویت می کند ، این تقویت ذهن باعث تسخیر دل شد در مردمی که منتظر یک تغییر سیاسی در قوه مجریه هستند .


خرداد سال ۱۳۸۴؛
بالاخره کاندیدای حمایت شده اصولگرایان رای اعتماد می آورد اما در کمال تعجب نیروهای انقلابی حامی دولت که سهم عمده ای در رای آوردن کاندیدای  مورد نظر داشتند یکی پس از دیگری از میزگرد تشکیلاتی دولت عدالت محور جدا می شوند.
گرانی و تورم بوجود آمده در کشور را مقابل موضع گیری های نسبتا خوب سیاست خارجی قرار دادند و توجیه کردند، قیاسی کاملا مع الفارق.
بارزترین شاخصه به یادگار‌ مانده را می توان لجبازی ، لجبازی و باز هم لجبازی در مقابل انتقادات و نظرات دلسوزان دانست که این لجبازی ها اغلب گستاخانه در‌مقابل نظرات رهبر هم قرار می گرفت.

تغییر پست یار غار از معاون اولی به رییس دفتر ریاست جمهوری از لایی کشیدن های آن دوران رییس جمهور همراه با عقب نشینی سیاسی بود که نمونه ای از لجبازی های دوره عدالت محور را نشان می دهد.
انتخابات ۸۸ را با  پنهان کردن ضعف های ساختاری و اجرایی پشت جنجال های رسانه ای پیش برد و باز هم با استفاده مناسب از قدرت تکلم بالا در مناظرات و تبدیل مناظرات به مجادلات با پیروزی پشت سر گذاشت و مجدد رای اعتماد مردم را بدست آورد.


روزها یکایک‌سپری‌ می شود و چهره ای دیگر از شخص عدالت خواه نمایان‌می شود، شخص عدالت خواه ضلعی از‌ مثلث شومی‌ می شود که جزء حاشیه سازی حرکتی مثبت برای اعتلای کشور نداشته اند .
یکشنبه سیاه در‌مجلس ، اخراج وزیر امور خارجه در‌‌خارج از کشور به طرزی بسیار وقیح و زشت برای آبروی کشور ، شرکت نکردن در جلسات‌مجمع تشخیص‌مصلحت به دلیل مشکل داشتن با یک‌ نفر و مهمتر از همه تصمیم به خانه نشینی‌ در واکنش به نقد دلسوزانه را از مهمترین تصمیمات و اقدامات حاشیه ای انجام شده این سه ضلعی پرحاشیه  می توان نام برد.


انتخابات ۹۲؛

ورودی وزارت کشور مملو از خبرنگار تا ضبط کنند پلانی دیگر از همراهی رییس جمهور و یار غار.  جای سوال دارد که چطور حمایت از فردی که حکم‌معاونت اولی اش توسط نمایندگان مردم  مورد نقد و از طرف رهبر انقلاب  کان لم یکن می شود توجیه می کند .
در سال 96 سوال از رهبر انقلاب با موضوع وارد شدن به انتخابات را رسانه ای می کنند و با وجود شنیدن جواب رهبر از رسانه ها بصورت علنی ، مجدد دست از لجبازی برنداشته و در انتخابات ثبت نام می کند شخصی که ادعای گوش به فرمان بودنش از رهبر، گوش ملت را پاره کرده بود.
از همه اتفاقات گذشته که بگذریم می رسیم به معرکه گیری ها و ضبط کلیپ های مضحک  رییس جمهور سابق با رفتاری مبتدی و بچه گانه که دوره اش کاملا منسوخ شده است،  هیچ عقل سلیمی پاسخی به این رفتار زشت نخواهد داشت جزء خنده، برپایی بساطی از  آقای دکتر که یک‌ مار و دو زنجیر و پژو ۵۰۴ قدیمی اش‌ را کم دارد.

 یادآور شویم هر شخصی ولو اینکه رییس جمهور سابق کشور باشد با این دست رفتارها و ناهنجاری ها و حاشیه سازی ها ، به  هدف پلیدی که در ذهن پرورانده اند نخواهد رسید مطمئنا؛ بلکه سوار بر ماشین‌ زمان به زباله دان تاریخ ملحق خواهد شد.
فقط‌ و فقط کافی است اندکی تاریخ مطالعه شود، تاریخ ۳۹ ساله ای که شاید عمرش اندک‌به نظر برسد اما همیشه درخور اتفاقات بسیاری بوده و درس عبرت برای مخالفان و ناآگاهان داخل.


نظرات کاربران
عبداله حدود 1 سال قبل گفت:
نظرات جناب پورخوبیاری تقریبا قابل قبوله.
اما پاراگراف آخرمنظورشون انتخابات ۹۲هست یا۹۶
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان