طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 بهمن 1396 - 07:11
باشگاه سرزمین مهر به مناسبت روز هوای پاک؛

دات نیوز؛ صبح با چاشنی نسیمی خنک در اولین مسیر پر سایه همگی برای صرف صبحانه توقف و پس از صرف ان به مسیر ادامه دادند . کوه پر بود از هنرمندیهای دست طبیعت . با قلم مویی از گذرکرد سالها . با رنگهایی از نمک و سنگ . یک جا سفید یک جا نارنجی یک جا سنگ و سنگ و سنگ ...

بازدید از کلوت های روستای چاوشی، مهرابه های موند و کوه نمک جاشک +عکس

دات نیوز ـ صادق فرهمند: عصر روز پنج شنبه، مثل همه برنامه های باشگاه سرزمین مهر طبق برنامه زمانبندی شده همگی در مکان ها و زمان معلوم جمع شدند تا  به مناسبت روز هوای پاک، به دور از هر هیاهوی شهری بسپارند دل به دامانه پرمهر طبیعت .
پس از هماهنگیهای لازم و چیدمان ساعتها و مکانها به مقصد تجمع اول همگی حرکت کردند . تا در جوار روستای چاوشی جهت بازدید از کلوت های مند راهی این قسمت از برنامه باشند . پس از رسیدن تک تک همراهان همگی در یک خط به سمت کلوت ها حرکت کردند
در مسیر ترکیب کلوت ها در کنار تپه ها فضایی مثل یک شهر باستانی متروکه را به خود گرفته بود . یک شهر غارت زده از عبور آب . انگار جان سختها فقط مانده بودند . دریک تعادل شگفت انگیز گاه روی یک پا و گاه با صلابت و به رو هر دوپا . ترکیب همه ی اینها زیبا بود . پس از پیاده روی و به یادگار برداشتن از,صحنه ها و طبیعتِ بازمانده از فرسایشِ آب و باد و خاک همگی در یک زمان معین سمت قسمت بعدی برنامه یعنی آتشکده ی,خورموج راهی شدند . پس از برگشتن از,راه مالرو و عبور از روستاها گروه به آتشکده این آثار تاریخی و بازمانده از دوره های اشکانی و ساسانی رسید.
آتشکده از سه طبقه میانی یا اصلی، تحتانی و فوقانی تشکیل شده‌ بود که با هم ارتباط داشته و در عین ارتباط، نوع ساختمان هر یک با دیگری متفاوت بود . گویا از هر یک از طبقات برای منظور خاصی استفاده می‌شده‌ . نمای خارجی فعلی آتشکده عبارت از یک مدخل با سقف قوسی و دو مدخل مستدیر القاعده و ده حفره به شکل مدخل‌ های طرفین سکوی شاه نشین مدخل اصلی و با اندازه‌ های متفاوت که به احتمال به منزله پنجره و نورگیرهای رواق های اصلی آتشکده بوده‌ اند تشکیل میشد .
پس از بازدید همگی از زبان مهربان مصدق شنیدند انچه را که بر این آثار گذشته بود و در هنگامه ی چشم بند خورشید همگی به سمت کمپ اسکان گروه جهت شب مانی و کوهپیمایی فردا صبح به راه افتادند . پس از گذر کردن از جاده های باریک بین روستایی و زیر پا گذاشتن راه انحرافی وخاکی , شب هنگام بود که گروه به کمپ رسید و به شکلی منظم پس از جاگذاری چادرها به شکل معین شروع اسکان انجام شد .
پس از صرف شام همگی به دور اتیش جمع شدند و گرد هم به گرمای اتیش هی اضافه و اضافه تر کردند .
یکی می خندید . دیگری میگفت . دست به زانو گاهی به نوا گوش میدادند . با چوپ دستی ها به قلقلک اتیش میپرداختن . خلاصه گروه شب سرد را با گرمای آتیش و انعکاسی پر از انرژی های مثبت به گرمترین محفل شب مانی های اخیر تبدیل کردند .
پس از استراحتی شبانه و ذخیره ی انرژی برای فردای اونروز . همه ی گروه با صدای سوت جناب آذرکشت مدیر گروه کوله پشتی ها را بستند , بند بند کفشها را محکم کردند و سر به بالا , پشت به پشت جلودار و در نظر رس عقب دار گوش به تمام هشدارها , سپردند دل به کوهستان نمک .
صبح با چاشنی نسیمی خنک در اولین مسیر پر سایه همگی برای صرف صبحانه توقف و پس از صرف ان به مسیر ادامه دادند . کوه پر بود از هنرمندیهای دست طبیعت . با قلم مویی از گذرکرد سالها . با رنگهایی از نمک و سنگ . یک جا سفید یک جا نارنجی یک جا سنگ و سنگ و سنگ .
ترکیب رگه های رنگی و نمکین با سفیدیهای فرسایشی و برکه های نمکین با سایه بان آبیه آبی قاب عکس و پس زمینه هایی به یاد ماندنی برای گروه به همراه داشت .
پس از رسیدن به غارها و عبور از گذرهای باریک به یادگاریهای آب و نمک در دل کوه میرسیدند . یادگارهایی از جنس بلور
عبور از غار با دیواره های نمکین و قندیل های آویزان و حس اینکه مسیر اینبار قلب خوده کوهه به گروه با اندک سختیهایی که داشت حس خوبی میداد .
پس از رسیدن به انتهای غار و قرار گرفتن در مسیر برگشت تمام اعضای گروه در یک خط به انتهای سفر نزدیک و نزدیکتر شدند تا اینکه گروه به کمپ اسکان
رسید و همگی با لبخند همگی را به خدای بزرگ سپردند .
عکسهای زیر را از نگاه عکاس خوب دشتستانی امید مهاجریان می توانید مشاهده کنید


 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان