طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 بهمن 1396 - 15:28
در نشست با رئیس اتاق اصناف دشتستان؛

دات نیوز؛ نشست خبری اتاق اصناف شهرستان دشتستان با اصحاب رسانه و فعالان مدنی برازجان برگزار گردید که روح الله اسماعیلی رئیس اتاق اصناف شهرستان برازجان و صادق کمالیان بعنوان نائب رئیس ضمن تشریح عملکرد یکساله، به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

اگر بخواهم ماشه زبانم را بکشم خیلی ها قربانی می شوند +عکس

به گزارش دات نیوز،امروز چهارشنبه یازدهم بهمن نشست خبری اتاق اصناف شهرستان دشتستان با اصحاب رسانه و فعالان مدنی برازجان برگزار گردید که روح الله اسماعیلی رئیس اتاق اصناف شهرستان برازجان و صادق کمالیان بعنوان نائب رئیس ضمن تشریح عملکرد یکساله، به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

اسماعیلی در پاسخ به سوال «دات نیوز» مبینی بر صدور مجوز فروشگاهی چون کوروش که به گواه ایشان 50 تا 60 واحد صنفی کوچک را به ورشکستگی می کشاند گفت: این فروشگاهها اتحادیه کشوری دارند و مجوزشان از آنجا صادر می شود. نظارت ما بر آنها چون دیگر اصناف است ولی صدور و عدم صدور مجوز آنان از دست ما خارج است.

 

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه اگر ماشه زبان را بکشم بسیاری قربانی می شوند افزود: جمع آوری دست فروشان وظیفه شهرداری است و در هیچ قانونی ورود اصناف در این زمینه را نگفته است. متاسفانه هر دستگاه وظایف خود را انجام نمی دهد و توپ را در زمین دیگری می اندازد. قرار بود بازار و نظم آن به بخش خصوصی واگذار شود که اتاق اصناف کلیه مصوبات و مواد صورتجلسه را انجام داد ولی شهرداری کمک نکرد و معاونت اجرایی نتوانست خوب کمک کند.

 

اسماعیلی پیرامون ساماندهی بازار با ذکر این مطلب که 6 بار شخصا به بازار رفتم ولی مشکلات زیاد است، اظهار داشت: وظیفه شهرداری است که ورود کند و ماشینهای دستفروش را ساماندهی کند و در این زمینه بخش خصوصی هم باید ورود کند. ما پیشنهاد دادیم ماشینهای دوره گرد را جمع کنند تا بتوانیم بازاریان را راضی کنیم و آرامش را به بازار برگردانیم.

 

وی در رابطه با دکه های سطح شهر نیز گفت: در برازجان 120 دکه داریم که گاها هر یک از دکه ها کار پنج صنف ما را انجام می دهد و مرجع صدور مجوز برای دکه ها شورا و شهرداری می باشد. ما در تاریخ 26 مهرماه طی نامه ای درخواست کارگروه برای حل موضوع دکه های شهری زدیم ولی هیچ جوابی ندادند. متاسفانه همکاری شهرداری با اتاق اصناف ضعیف است.

 

از دیگر گفته های رئیس اتاق اصناف دشتستان:

جمیع اتحادیه در آینده ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد که از سری برنامه های من بوده است خواهد افتاد.

جلسات تنظیم بازار بصورت مرتب برگزار می شود که اتاق اصناف در آن ستاد می باشد و نظارت مستمر داریم.

35 مغازه را بخاطر حضور افاغنه که ممنوع بود پلمب کرده و از آنان تعهد سه ماهه محضری گرفتیم اما طبق قانون به افغانهایی که مجوز دارند می توانیم پروانه کار صادر کنیم.

قانون صدور حریم صنفی برداشته شده است و در این زمینه دست ما بسته است.

هدف ما بر تعامل است، پنج شنبه بازار اصلا مجوز ندارد.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان