طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 بهمن 1396 - 07:06
محسن صدیق:

دات نیوز؛ در شبی که کاملا قابل پیش بینی بود به دلیل عدم خونسردی، بی تفاوت عبور نکردن از بعضی موارد... علی کریمی مانند دیگر هشت شاکی به واسطه عدم سفسطه بازی، عدم جوهره وجودی تظاهر و ریا ورزی، بخاطر بی شیله بودن در کنار عدم سواد لازم ، با رجوع به پیامک های ارسالی و سوالات پی در پی نه تنها بازنده به ظاهر این مجادله باشد، بل باعث بوجود آمدن مخلط مبحث گردد تا رضایت  ضمنی و قلبی همراه با سکوت معنا دار مجری فرصت طلب را شاهد باشیم.

دو هفته نود، دو هشت همیشه شاکی!  (2-7-90-2-8)

دات نیوز ـ محسن صدیق: بعد از حضور هشت همیشه شاکی قشون آبی ها، مجتبی جباری ، دیشب شاهد مناظره هشت قرمزها، علی کریمی با دبیر فدراسیون فوتبال بودیم. 

 

قبل از تحلیل و واکاوی گپ و گفت این دو سخنی با مجری برنامه :

 براترند راسل اعتقاد داشت که تکنولوژی دست قدرتمندان بیفتد آینده بشر نابود خواهد شد! آنقدر مصرف را سهل الوصول میکند که دیگر فرصت فکر کردن و خلق کردن به انسانها داده نمیشود.( مانند بعضی از شبکه های مجازی امروزه)  تکنولوژی نوین نه تنها در حوزه ی تسلیهات نظامی قدرت ویرانگری جهان بشری بسیار پیشرفت کرد بلکه در حوزه فرهنگ نیز به همان اندازه و حتی بیش از آن مخرب بوده و هر چه جلوتر میرویم مخرب تر و ویرانگرتر میشود!

چیزی که در جهان امروز کاملا ملموس است.

اگر این برنامه سالهاست تبدیل به یک برند گردیده که مجری آن میتواند خیر و شر مسائل فوتبالی را مطرح و به مخاطبان خود القا و تحمیل نماید، پر بیراه نیست گر بگوییم دلیلی جز انتظار کشیدن برای تغیر، برای برون رفت از انجماد موجود می باشد. برای رسیدن به بهشت آمال و آرزوها... و این انتظار جانکاه آنقدر مخاطبانش را فرسوده کرده است که این دلخوشی واهی میتواند سیل انبوهی را بدون تعمق فردی و اجتماعی با خود همسو سازد.

در شبی که کاملا قابل پیش بینی بود به دلیل عدم خونسردی، بی تفاوت عبور نکردن از بعضی موارد... علی کریمی مانند دیگر هشت شاکی به واسطه عدم سفسطه بازی، عدم جوهره وجودی تظاهر و ریا ورزی، بخاطر بی شیله بودن در کنار عدم سواد لازم ، با رجوع به پیامک های ارسالی و سوالات پی در پی نه تنها بازنده به ظاهر این مجادله باشد، بل باعث بوجود آمدن مخلط مبحث گردد تا رضایت  ضمنی و قلبی همراه با سکوت معنا دار مجری فرصت طلب را شاهد باشیم. 

جالب تر اینکه به گفته خود آقای کی روشی پور که همواره خوراک او سوژه هاست چقدر ساده و بی تفاوت از مدارک و اسناد کریمی گذر کرد تا بار دگر قدرت نمایی او برنامه او به رخ مخاطبان کشیده شود.

هر چند از یک سو به واقع کلیات مصادیق مطرح شده از سوی علی کریمی برای هوادارن فوتبال به قوت خود باقی خواهد بود. از سویی دگر مشکل اصلی در فهم شرایط ما دقیقا از همانجا آغاز میشود که مولد خیر، مولد شر نیز هست! اگر نهادینه شدن تناقض های متفاوت جامعه امروز شما و این برنامه را به یک سوپر من تبدیل نموده شک نباید کرد که تاریخ انقضای آن بیانگر بسیاری از حقایق خواهد بود.

غافل از اینکه جامعه ای که میتواند از یک مجری قدیس بسازد میتواند شبانه او را به دار آویزد.اما سخنی در وصف این هشت شاکی: 

تو جای امن و امان گیر و من طریقِ خطر...


جامعه همواره با کسی که مثل خودش نیست بیرحمانه برخورد می کند. چرا که دروغگویی در جامعه امروز ما نهادینه گردیده است. بعد از کنار گذاشتن مجتبی جباری به بدترین شکل ممکن، تنگ گردیدن عرصه بر شما چنان دور از انتظار نبود و نیست، مانند مخاطبانی که راه به جایی ندارند جز اینکه امثال فردسیپور ناجی و منجی آنان باشد.

اساسا اخلاقی زیستن کارِ دشواری است خصوصا در جامعه ای مثل ما به مراتب دشوارتر خواهد بود. چرا که بیشتر اوقات درد و رنج ها پیش از آنکه منشاء مالی داشته باشد جنبه روحی و ذهنی دارد. 


پرده آخر دبیر فدراسیون پنج ستاره!!

باش تا صبح دولتت بدمد.


آقای ساکت گر چه اشتباه مهلک علی کریمی انداختن توپ در زمین کی روش بود تا شما با فرافکنی و اتکا به نتابج کی روش از ابهامات مطرح شده طفره روید. اگر سوالات بیشماری در اذهان هواداران فوتبال بی جواب مانده ، اما کاش تنها به این سوال پاسخ می دادید چرا حال که توان رایزنی و احقاق حقوق باشگاه های ایرانی جهت میزبانی در ایران را ندارید فدراسیون فوتبال عربستان باید کشور ثانی را انتخاب نماید؟! شاید به این دلیل فدراسیون شما پنج ستاره لقب گرفته باشد!! آقای ساکت بزرگترین عللِ انحطاط اخلاقی در جامعه ما این است که شما گمان کرده اید که اخلاق با موعظه و پند ترویج و توسعه پیدا می کند. آقای ساکت امثال مجتبی جباری، علی رضا منصوریان و سخنان به حق او در اول فصل ، علی کریمی در خاطره های این مردم می مانند، اما حافظه تاریخی این مردم مثلث تاج، ساکت ، حسن زاده چگونه قضاوت خواهد نمود؟


نظرات کاربران
مهدی پایدار حدود 1 سال قبل گفت:
درود بر شما محسن جان. متاسفانه علی کریمی دیشب اختیارکلام یا هماهنگی بدن و کلامش را از دست داد. ولی با این حال این گونه گفتگو ها خیلی خوبه و لازم
سعید شهروز حدود 1 سال قبل گفت:
کریمی قدرت بیان نداشت اما همه موارد درست بود
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان