طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 اسفند 1396 - 09:48
در پی سقوط هواپیمای شرکت آسمان؛

دات نیوز؛ هنوز جعبه سیاه پیدا نشده ولی مسوولین هواپیمایی آسمان نقص فنی را رد کرده اند و احتمالا مسوولین سازمان هواشناسی نیز خواهند گفت ما هشدارهای لازم را دادیم و می ماند خطای انسانی که حتما خلبان مقصر است .

مقصر کیست؟

دات نیوز ـ منیژه دریسی: سه روز از سقوط هواپیمای شرکت آسمان با مبدا تهران و مقصد یاسوج بود گذشته بود ولی هنوز هیچ اثری از لاشه ی هواپیما هم معلوم نبود و بدتر از همه، ضعف اطلاع رسانی از طرف سخنگوی مدیریت بحران کشور باعث گردید بازار شایعات داغ گردد و خبرهای ضد و نقیض بسیاری از طرف مسوولین ملی و محلی شنیده شود و نمونه ی  آن فرماندار سمیرم می باشد که در ساعتی تایید می کند لاشه ی هواپیما پیدا شده و چند ساعت بعد تکذیب می کند هر چند این مسوول محترم نیز از مسوولین بالاتر به یقین گزارش گرفته بود و این یعنی در چنین حوادثی یک مرجع مشخص و معتبر در کشور هنوز مشخص نیست.

امروز محل سقوط و لاشه هواپیما پیدا شد و در آینده نیز از طریق جعبه ی سیاه آن، علت سقوط مشخص می شود ولی به راستی مردم باید تا چه زمانی چوب بی مدیریتی افراد را بخورند و هر روز شاهد این نوع حوداث دلخراش باشند؟

نکته جالب و عجیب در این حادثه اظهار نظر مسوولینی است که از بدی آب و هوا می گویند و همین باعث گردید کار عملیات با کندی پیش برود. حال مگر قبل از سامانه ی بارشی و جوی که در ۱۵ بهمن اطلاع رسانی ها شروع شده بود که قرار است در کل ایران برف و باران و کولاک داشته باشم اواخر بهمن تا جایی که ۲۰ بهمن مدیریت بحران در تهران تشکل گردید. آیا به فکر هیچ مسوولی در آن جلسه نرسید که پرواز هواپیما را در سراسر کشور در روزهای بارانی و برفی متوقف نمایند؟!! همین طور که پلیس راه به رانندگان هشدارهای لازم را داد، آیا ستاد بحران و سازمان هواشناسی هشدارهای لازم را به شرکت های هواپیمایی نداده بود؟ مقصر کیست؟؟؟؟


 همین طور که این روزها از اظهار و نظر مسولین به گوش می رسد شرایط بدی هوا را عامل سقوط می دانند تا نقص فنی هواپیما یا عواملی دیگر. هنوز جعبه سیاه پیدا نشده ولی مسوولین هواپیمایی آسمان نقص فنی را رد کرده اند و احتمالا مسوولین سازمان هواشناسی نیز خواهند گفت ما هشدارهای لازم را دادیم و می ماند خطای انسانی که حتما خلبان مقصر است. حال آدم مرده نیز نمی تواند از خود دفاع کند باید گفت آیا قبل از پرواز خلبان و مسوولین پرواز نباید با توجه به شرایط بد جوی یک روز قبل تمدیدات لازم را انجام می داده و اجازه پرواز نمی دادند تا این روزها خانواده های ۶۵ مسافر داغ دار عزیزان خود نباشند؟  با توجه به آب و هوای نامناسب این روزهای کشور شاید استعفا و عذر خواهی مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان و وزیر مرهمی باشد برای خانواده های داغ دیده چرا که این نوع مسوولین علاج واقعه را قبل از وقوع نکرده اند.


 یکشنبه مسافران پرواز شماره ۳۷۰۴ برای همیشه آسمانی شده اند چرا که  بی تدبیری عامل سقوط و برخورد آن به قعله کوه برفی گردید همین طور که کشتی تایتانیک به کوه یخی برخورد کرد این هواپیما به کوه برفی برخورد نمود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان