طراحی سایت
تاريخ انتشار: 16 خرداد 1394 - 01:46
با سخنان سخنران

دات نیوز؛ معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتستان ضمن اعتراض به سخنران گفت: حاج آقا جای این حرفها اینجا نبود. عادل دهدشتی سپس بنا به اعتراض جایگاه نماز جمعه را ترک کرد.

دات نیوز؛ در حالی که مقام معظم رهبری از ابتدای امسال تاکید بر همدلی و همزبانی دولت و ملت داشته و دارد و همین امروز در مراسم ارتحال حضرت امام نیز بر وحدت ملت تاکید داشتند سخنان تفرقه انگیز سخنران مراسم ارتحال حضرت امام خمینی در برازجان باعث ایجاد تشنج در مراسم شد.

به گزارش اتحاد خبر؛ حجت الاسلام جوکار رییس حوزه علمیه چهارده معصوم برازجان در سخنان خود، جابجا کردن بنری علیه تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل در ورودی آموزش و پرورش دشتستان را بهانه تاخت و تاز به مدیریت این اداره قرار داد و با منافق و ضد ولایت فقیه دانستن ایشان سعی کرد افکار عمومی حاضران را علیه وی تحریک کند تا آنجا که جمعی از حاضران شعار مرگ بر منافق، مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه سر دادند.

شیخ جوکار که فضا را برای اتهام زنی خود فراهم می دید همچنان به سخنان خود علیه مدیر آموزش و پرورش دشتستان ادامه می داد که اکبر صابری و محمود رضایی دوتن از فرهنگیان دشتستان تحمل وضع موجود را ننموده و به سخنان شیخ جوکار اعتراض کردند.

صابری خطاب به شیخ جوکار گفت: مقام معظم رهبری مرجع تقلید آقای لواسانی است و این وصله ها به ایشان نمی چسبد. وی همچنین گفت: آقا شما میدونی که اتهام منافق به یک مسلمان زدن به این راحتی نیست؟

در پی این اعتراض که آرام صورت گرفت برخی از حاضران به حمایت از سخنران پرداختند و درگیری لفظی بین موافقان و مخالفان سخنران مراسم بالا گرفت و شیخ ناچار از منبر به پایین آمد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتستان هم در این هنگام از جای برخواست و ضمن اعتراض به سخنران گفت: حاج آقا جای این حرفها اینجا نبود. عادل دهدشتی سپس بنا به اعتراض جایگاه نماز جمعه را ترک کرد.

شنیده های موثق اتحاد خبر حاکی است سخنران امروز مراسم ارتحال حضرت امام خمینی ره در برازجان حجت الاسلام شیخی بود که حدود ۲۰ دقیقه قبل از مراسم گروهی خاص با فشار به امام جمعه برازجان خواستار تغییر سخنران و منبر رفتن شیخ جوکار شده بودند.

این تغییر سخنران حاکی از سناریوی از پیش تعیین شده ای برای بهره برداری سیاسی و جناحی از مراسم ارتحال حضرت امام بود که در نهایت با واکنش و اعتراض برخی از حاضران روبرو گردید.

شایان ذکر است روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان چندی پیش طی بیانیه ای که در زیر می آید نصبت به جو سازی های اخیر واکنش نشان داده بود:

همزمان با عید نیمه شعبان وسالروز ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) از طرف بسیج دانش آموزی حوزه  خواهران بدون هماهنگی با این روابط عمومی ، اقدام به نصب بنری با مضمون (ما نمی گذاریم) در بخشی از نرده های اصلی این اداره شد که محتوای آن جمله ای درتضعیف تیم مذاکره کننده ی هسته ای بود، از آنجا که به تشخیص این مدیریت تضعیف تیم مذاکره کننده ی هسته ای که مستقیما زیر نظر مقام معظم رهبری و تایید معظم له به کار زار مبارزه با قدرت های بزرگ مشغولند به صواب نبوده و به مدت دو روز هم در آنجا نصب بود، با احترام آن را باز نموده و به جای آن بنرهای منطبق با مناسبت روز نصب گردیده است،این عمل آموزش پرورش منجر به جو سازی رسانه ای و حضور عده ای درب آن اداره شده است که جهت تنویر افکار عمومی اعلام میدارد:
اولا، همگان میدانند که محدوده ی هر سازمانی برای هر نوع بهره برداری مستلزم کسب اجازه و رضایت مدیریت آن دستگاه میباشد.
دوما، این مدیریت با جابجایی این بنر تبلیغاتی به هیچ عنوان قصد توهین یا بی حرمتی به منویات رهبر معظم انقلاب را نداشته و همواره خود را گوش به فرمان معظم له در همه ی امور دانسته و نسبت به خطوط قرمز نظام نیز متعهد میداند.
در پایان اعلام میدارد بسیج دانش آموزی به عنوان بخشی از آموزش و پرورش همواره مورد احترام و حمایت شخص مدیر آموزش و پرورش بوده و تنها یک هفته از لوح تقدیر نهاد محترم سپاه نسبت این مدیر پر تلاش میگذرد و متعجب است که موضوع به این کوچکی چرا باید دستخوش تبلیغات و بهانه ی تخریب نهادی قرار بگیرد که هدفی جز فرهنگ سازی و احترام به قانون ندارد و موضوع پیش آمده را با فرماندهی سپاه دشتستان به صورت تلفنی مدیریت کرده بودند.

 

ولله عاقبه الامور


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان