طراحی سایت
تاريخ انتشار: 20 اسفند 1396 - 13:56
گزارش لحظه به لحظه +عکس

دات نیوز؛ برنامه به گونه ای تنظیم شده که عصر به روستای "جم غاری" محل برگزاری آئین بزرگداشت مردمان گیسکان برسیم. در ساعت ۱۶:٣٠به محل میرسیم که شلوغ است و اجرای موسیقی ساز و نقاره همراه با رقص چوب عشایر غیور منطقه گیسکان در حال برگزاری است...

62 کیلومتر در کوه های گیسکان با دوچرخه سواران تیم کناره روستای زیارت

هيأت دوچرخه سواري شهرستان دشتستان (تيم كناره ) دهستان زيارت برگزار كرد .
🔹نوع برنامه: دوچرخه سواری سنگین کوهستان
🔹نام برنامه: پیمایش و رکابزنی مسیر کوهستانی گیسکان؛ از گردنه بهمرد تا کارخانه آرد دشتستان
🔹طول مسیر: ۶۲ کیلومتر کوهستانی - ۱۸ کیلومتر آسفالت
🔹تاریخ و مدت اجرا: دو روزه - از پنج شنبه ۹۶/۱۲/۱۷ تا  ۹۶/۱۲/۱۸جمعه

پایگاه خبری ـ تحلیلی «دات نیوز» ـ عبدالرسول باغنده: گروه کوهنوردی و دوچرخه سواری کناره روستای زیارت" تصمیم گرفت به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا س و روز مادر و امام خميني (ره) اقدام به اجرای برنامه پیمایش و رکابزنی مسیر کوهستانی روستاهای گیسکان دشتستان به طول ۶۲ کیلومتر طبق تقویم سالانه برنامه های خود کند.
بعد از انجام هماهنگی های لازم با اعضای شرکت کننده در برنامه، گروهی مجازی نیز برای اطلاع رسانی چند روز قبل از اجرای برنامه تشکیل شد.
عصر روز پنج شنبه ۹۶/۱۲/۱۷ ساعت ۱۴:٣٠ تعداد ۶ نفر از اعضا تیم با یک دستگاه نیسان دوچرخه ها و لوازم را از میدان روستا بارگیری کرده و به سمت شاهزاده ابراهیم، محل قرار و پیوستن سایر اعضا تیم که ساکن در برازجان هستند حرکت میکنیم.
در محل مذکور ۴ نفر از سایر اعضا با یک دستگاه خودرو نیسان منتظر هستند که با هم به سمت بالا و گردنه "بهمرد" حرکت میکنیم و پس از طی مسافت حدود ۱۰ کیلومتر در بالا گردنه توقف کرده و دوچرخه ها و لوازم پیاده شده و بعد از آماده شدن تیم و گرفتن عکسی یادگاری ساعت ۱۶:٣٠به سمت اولین روستا یعنی "اوپا ارغون" به راه می افتیم.
تیم بعد از رکابزنی مسیر پراحتیاط کوهستانی و گذر از دو گردنه و روستاي انارستان که بعضا مجبور به حمل دوچرخه ها با دست بود در ساعت ۲۰:٣٠ و تاریک شدن هوا به روستاي قائدرجب محل اسکان می رسیم .
شب را در منزل یکی از اهالی روستا سر می کنیم و شام میخوریم و در هوایی مطبوع و محیطی دوستانه و مفرح به استراحت می پردازیم.
صبح ساعت ۶ بعد از خوردن صبحانه و اماده شدن جهت حرکت، دوچرخه یکی از اعضا دچار نقص فنی شد که با همکاری مکانیک گروه و اعضا تیم به سرعت تعمیر و آماده گردید.
ساعت ۰۸:٠٠مسیر را ادامه داده و بعد از گذشتن از روستاي باغتاج و طی مسافتی طولانی و خسته کننده جهت صرف ناهار در سایبان منزل متروک یکی از افراد محلی توقف کرده و استراحت میکنیم.
برنامه به گونه ای تنظیم شده که عصر به روستای "جم غاری" محل برگزاری آئین بزرگداشت مردمان گیسکان برسیم. در ساعت ۱۶:٣٠به محل میرسیم که شلوغ است و اجرای موسیقی ساز و نقاره همراه با رقص چوب عشایر غیور منطقه گیسکان در حال برگزاری است.
توقف میکنیم و در مراسم شرکت میکنیم.
 بعد از نیم ساعت با گرفتن عکس یادبود، مراسم را به سمت آخرین مسافت باقیمانده از مسیر کوهستانی ترک میکنیم.
به دلیل شیب زیاد و سرازیر شدن از کوه این قسمت را هم با احتیاط و کمک گرفتن از هردو ترمز دوچرخه ها به پایان میرسانیم و با رسیدن به دشت و زمین مسطح شهر برازجان را در مقابل خود مشاهده میکنیم.


در زیر درخت کناری اتراق میکنیم و با درست کردن چای و دمنوش خستگی از تن بدر میکنیم.
در ساعت ۱۷:٣٠مجددا گروه رکابزنی را آغاز میکند و با عبور از شهر برازجان وارد جاده آسفالت به سمت روستای زیارت شده و بعد از طی مسافت ۱۸ کیلومتر در ساعت ۱۸:٣٠خسته اما سرزنده به روستای زیارت میرسیم.
اسامی افراد شرکت کننده: موسی پورخدر (راهنمای مسیر)، مرتضی خزائی، حسین باغنده(مکانیک فنی) ، افضل قدرتی، امین عوضی، رضا بهروزی، ایمان تقوايي، امان اله کره بندی، سید حمید فاطمی(سرپرست ومدیر تیم و دبير هيأت دوچرخه سواري شهرستان دشتستان)، عبدالرسول باغنده(مسئول فنی)

شایان ذکر است در ذکر نام محل ها و روستاها از اصطلاحات و نام های محلی استفاده شده است.نظرات کاربران
سید حمید فاطمی حدود 1 سال قبل گفت:
ممنون از تمامی عناصر این برنامه و از دات نیوز که همیشه زحمت انتشار اخبار تیم کناره رو روی دوش خود تحمل میکنه . از همه هم ولایتی های ورزش دوست خود خصوصا ورزش لذت بخش کوهنوردی و دوچرخه سواری دعوت میکنم به تیم ما بپیوندند و این تیم رو حمایت کنند .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان