طراحی سایت
تاريخ انتشار: 20 مهر 1397 - 07:39
در پی اختلاف سلیقه های اعضای شورای شهر برازجان؛

دات نیوز؛ آنچه مسلم است هر حركتي كه از حمايت قانون برخوردار نباشد علاوه بر اينكه با اقبال عمومي مواجه نمي گردد، بلکه منتهي به شكست نیز مي باشد.

آيا خلا قانوني در اين مورد وجود دارد كه امام جمعه قصد ورود به موضوع مطروحه را دارد؟

قانون فصل الخطاب است

دات نیوز ـ سیدعلی حسینیان: مهمترين ملزومات براي دستيابي بِه جامعه اي سالم،قانون مداريست. به طوريكه هر جامعه پيشرفته اي را كه در تاريخ بررسي نماييم، اعضاي آن جامعه خود را به رعايت قانون ملزم دانسته اند و پيشرفت جمعي را در گرو رعايت قانون معرفي مينمايند.


قوانين در هركشوري بر گرفته از آداب، رسوم و اعتقادات  آن كشور با محوريت اخلاق مداريست.

كشور ايران نيز نه تنها از حيث وجود قانون مستثني نبوده، بلكه قوانين جاري حكومتي منطبق بر موازين و اصول دين مبين اسلام مي باشد كه خود منشأ خير براي تمامي بشريت است.

گستردگي آيات و روايات در باب عمل به قانون بيانگر توجه ويژه اين دين الهي به موضوع قانون گرايي ست. در این میان به ذكرسوره نسا آیه 105 بسنده مينماييم:
«إِنَّا أَنْزَلْنَا إِلَيْكَ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ لِتَحْكُمَ بَيْنَ النَّاسِ بِمَا أَرَاكَ اللَّهُ ۚ وَلَا تَكُنْ لِلْخَائِنِينَ خَصِيمًا»
«ما این کتاب را بحق بر تو نازل کردیم تا به آنچه خداوند به تو آموخته در میان مردم قضاوت کنی و از کسانی مباش که از خائنان حمایت نمایی.»


آنچه مسلم است هر حركتي كه از حمايت قانون برخوردار نباشد علاوه بر اينكه با اقبال عمومي مواجه نمي گردد، بلکه منتهي به شكست نیز مي باشد.


با اين مقدمه مطالبي در فضاي مجازي مبني بر ورود امام جمعه شهر برازجان از طریق خطبه های نمازجمعه، به موضوع عدم تشكيل جلسه انتخابات هيات رئيسه شوراي شهر برازجان، توجه ام را به خود جلب كرد. بلافاصله اين سوال در ذهنم نقش بست. آيا خلا قانوني در اين مورد وجود دارد كه امام جمعه قصد ورود به موضوع مطروحه را دارد؟

به دنبال پيدا كردن جواب این سوال كتاب قوانين شوراي اسلامي شهر و روستا را ورق زدم. قانون به صراحت موضوع را تشريح نموده بود. مجادله در ذهنم بالا گرفت. چرا وقتي قانون هست امام جمعه ورود می نمايند؟


خب شايد از روي دلسوزي ايشان رهنمودهاي خود را دريغ نمي نمايد. ولي اگر چنين بود چرا به طور علني، آنهم از تريبون مصلي نماز جمعه؟
به هرحال به اقناع نرسيدم. ولي اگر همچين موضوعي مبني ورود ايشان  صحت داشته باشد، بهترست به مر قانون تمكين كنند واز طرق قانوني و فرمانداري موضوع حل و فصل شود، كما اينكه  اين مسئله از مسائل دروني شوراست، وانشالله با درايت دوستان شورايي مرتفع مي گردد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان