طراحی سایت
تاريخ انتشار: 20 آذر 1397 - 17:02
اولین جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت +عکس

دات نیوز؛ رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر برازجان: از مهم ترین عواملی که سبب گسترش خلاقیت، افزایش راندمان کاری و هماهنگی هرچه بیشتر در بین مسائل می شود، نظارت صحیح و به موقع می باشد، می خواهیم در امر نظارت، مردم در کمیسیون نظارت و حقوقی باشند و به عنوان اصلی ترین حامی این کمیسیون نقش آفرینی کنند. طرحي به عنوان شورايار مورد بررسي است و به زودي اساسنامه آن تنظيم و خدمت همشهريان ارائه مي گردد.

 

 

 

به گزارش دات نیوز؛ اولین جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان در سال دوم، سه شنبه 20 آذر ماه  با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد. اعضای این کمیسیون در ابتدای این جلسه هیئت رئیسه کمیسیون را انتخاب کردند که وحید مصدق به عنوان نایب رئیس و سرکار خانم ساحل تنگستانی به عنوان منشی انتخاب شدند.

 

 

 

 

پس از آن هادی دشتی، رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان اعلام کرد: یکی از مهم ترین عواملی که سبب گسترش خلاقیت، افزایش راندمان کاری و هماهنگی هرچه بیشتردر بین مسائل می شود، نظارت صحیح و به موقع می باشد. گزافه نيست اگر بگوييم كه مديريت بدون كنترل و نظارت، حركت كردن در خلاء و محروميت از بهره گيري درست امكانات و عوامل موجود براي رسيدن به هدف مطلوب است.

 

تمام سيستمها داراي كنترل هستند و نتيجه كنترل، اصلاح كاستيها و قوت بخشيدن به توانمنديها مي باشد. سيستم فاقد كنترل علاوه بر آنكه تكميل نيست نمي تواند ضعفهاي خود را بشناسد و بر قدرتي تكيه كند. به همين لحاظ برقراري سيستم كنترل داخلي به عنوان عامل تعيين كننده شناخت سريع نقاط قوت و ضعف از ابتدايي ترين اصول مديريت است. هرگاه كنترلهاي داخلي قوي برقرار نباشد علاوه بر آنكه مديريت توانايي نظارت بر امور را از دست مي دهد ساير مراجع كنترل مانند بازرسان قانوني و مراجع كنترلي مستقل ديگر نمي توانند به نتايج صحيحي دست يابند.

 

می خواهیم در امر نظارت مردم در کمیسیون نظارت و حقوقی باشند و به عنوان اصلی ترین حامی این کمیسیون نقش آفرینی کنند. اگر پشتمان به مردم گرم باشد، دلمان در امر نظارت قرص خواهد بود. لذا از تمام مردم عزیز به ویژه فعالین مدنی می خواهم در امر نظارت یار و یاور ما باشند و بتوانیم به اهداف و چشم اندازه های ترسیم شده در کمیسیون برسیم.

 

 

 

بنا به این گزارش، وحید مصدق نیز به عنوان نایب رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر برازجان  اعلام کرد: بايد پيوسته درگير ارزيابي پيشرفت برنامه ها و عملكردها باشیم. شايد به جرات بتوان ادعا كرد كه انجام هيچ فعاليتي در سازمان ها و ادارات قرين توفيق نخواهد بود مگر آنكه كنترلها و نظارت هاي لازم نسبت به آن عمل آمده باشد. سازمان ها یا ادارات، بدون وجود يك سيستم موثر كنترل  و نظارتي در تحقق ماموريتهاي خود موفق نبوده و نمي تواند از منابع خود به درستي استفاده كند.

 

شايد مهم ترين مسئله اي كه وجود كنترل و نظارت را ضروري مي سازد، آن است كه پيش بيني ها و برنامه هاي عملياتي در سازمان ها همواره با درصدي خطا توام است و براي رفع اين خطاها و اصلاح عمليات كنترل تنها راه چاره است.

 

 نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه و دارایی‌های نقدی، جنسی و اموال منقـول و غیر منقول شهرداری و همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آن‌ها به گونه‌ای که مخـل جریان عادی امور شهرداری نباشد. از وظايف شورا مي باشد. و ما تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم در لباس عضو شوا و یک ناظر به مردم خدمت رسانی کنیم. 

 

 

 

 

پس از آن هادی دشتی وظایف کمیسیون حقوقی و نظارت را تشریح کرد. وی با اعلام تشکیل سه کمیته حقوقی، نظارت و پیگیری مصوبات در کمیسیون حقوقی و نظارت ادامه داد:

کمیسیون حقوقی و نظارت به دلیل ارتباط حوزه مسئولیت و کار آن با دو مقوله بسیار مهم و کلی یعنی مسئله نظارت از یک طرف و موضوعات حقوقی از طرف دیگر دارای وظایفی است که از تعدد، تنوع و حساسیت خاصی برخوردار می باشد.

 

 

 

کمیسیون نظارت و حقوقی در راستای ایفای نقش نظارتی خود، در سال جاری اقدام به بررسی مشکلات و مطالبات اهالی محلات در حوزه های مختلف شهری خواهد نمود. که در این راستا مشکلات و خواسته های مطروحه به صورت مجزا و تفکیک شده در حوزه های عمران، حمل و نقل، ترافیک، اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست و بهداشت، شهرسازی و معماری و برنامه ریزی شهری، پیگیری و مکاتبات لازم را به منظور رفع مشکل با شهردار، معاونین مربوطه، سازمان ها و ارگان های ذی ربط انجام خواهد داد.

همچنین در اولین جلسه این کمیسیون در سال دوم با اعلام هادی دشتی مدیران و معاونین شهرداری از این پس به صورت ماهانه برای ارائه گزارش عملکرد به کمیسیون دعوت خواهند شد. همچنین طرحي به عنوان شورا يار مورد بررسي است و به زودي اساسنامه آن تنظيم و خدمت همشهريان ارائه ميگردد


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان