طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 دي 1397 - 07:18
در دومین جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان مطرح شد

دات نیوز؛ دومین جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان با محوریت بررسی طرح انجمن شورایاران افتخاری سه شنبه 11دی ماه  برگزار شد.

 

به گزارش دات نیوز؛ در ابتدای این جلسه هادی دشتی رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان اعلام کرد به دنبال افزایش همکاری با شهروندان عزیز هستیم و بهترین کار تاسیس انجمن شورایار افتخاری شهر برازجان است. ایشان همچنین تاکید کرد شورای شهر باید بتواند از تمامی ایده ها در جهت بهبود وضعیت شهری و نظارت استفاده کند. این طرح درب ورودی تمامی شهروندان خلاق و پویا به شوراست که بدون هیچگونه چشم داشتی در جهت شناسایی و حل مشکلات شهر گام بر می دارند.

 

 


 

وحید مصدق نایب رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان بر لزوم مشارکت مردم در تصمیمات شورا تاکید کرد. این عضو شورا اضافه کرد؛ دراین طرح ازتمامی ظرفیت ها، توانمندی ها و استعدادی های مردم استفاده خواهد شد . شورایاها درقالب این طرح حلقه ی کارآمد برای ارتباط موثر بین مردم و مدیران شهری خواهند بود. ایشان ادامه دادند؛ باید به سمت خرد جمعی برویم تا از بی برنامگی و دوباره کاری جلوگیری شود. به عنوان مثال یک پیاده رو پس از شش ماه دوباره دچار نقصان شده زیرا علاوه بر اینکه  تصمیمات بنیادی نبوده بلکه چشم انداز بلند مدتی نیز نداشته است. شهرداری فاقد بودجه کافی است و پول های بیت المال باید به بهترین صورت ممکن هزینه گردند.      

 


وحید مصدق ادامه داد؛ برخی از المان ها بدون کوچکترین هماهنگی نصب شده که صدای شهروندان را درآورده و با انتقادات شدید مردم مواجه شده است. تمامی این اقدامات بر عدم مشورت با مردم و توجه نکردن به سلایق مردم برمی گردد حال آنکه اگر انجمن شورا یار افتخاری تاسیس گردد، مشارکت فعال مردم درسرنوشت خویش و شهر ،درسیاست گذاری ها،درتصمیمات باعث گسترش توانایی های افراد،تقویت هویت شهری و حس اعتماد و همکاری بین شهروندان و از دید سیاسی منجربه رشد وتقویت وحدت ملی میشود. همانگونه که امام خمینی (ره) فرموده اند؛ در نظام اسلامی مردم تصمیم گیرندگان اصلی و نهایی تمامی مسائل هستند.پس دخالت دادن مردم درامورشهری مساوی با گسترش ارزشهای فرهنگی است که روحیه مردم سالاری را درشهر تقویت می کند. ثابت شده است که مدیران شهر بدون مشارکت مردم موفق نخواهد شد و شعار حکومت اسلامی، مردم سالاری است اما متاسفانه در این شهر تصمیمات طوری اتخاذ می گردند که گویی مردم نامحرم هستند.

 


 

ایشان با گلایه از بهره نبردن از نقطه نظرات و ایده های نخبگان شهر اعلام کرد، در جای جای نقاط شهر نخبگانی وجود دارند که می توانند با ایده هایشان شهر را متحول کنند و طرح شورایار افتخاری زمینه حضور این عزیزان در کنار اعضای شورا را فراهم می سازد. از آنجایی که در این شهرداری کار عملی به چشم نمی خورد حضور نخبگان در شورا و بهره گیری از نظراتشان می تواند تا حدود زیادی شهرداری را از این بحران نجات دهد. مدیریت شهری باید بداند که داشتن شهری زیباوسرشارازآرامش جز درسایه نزدیکی هرچه بیشتربامردم و همکاری جستن از مردم میسرنخواهد     شد. لذامدیران شهری و شهروندان باید مشارکت رابه گونه ای برای خود تعریف نمایند که هریک به سهم خود درآباد کردن شهر خود حضور و سهم داشته باشند. 

 

 

 


حاضرین در جلسه پس از سخنان رئیس و نایب رئیس این کمیسیون در خصوص چگونگی اجرای این طرح به بحث پرداختند و در انتها مصوب شد تا آیین نامه انجمن شورایاران افتخاری تهیه و تنظیم گردد و پس از تایید آن این انجمن تاسیس خواهد شد. همچنین در انتهای این جلسه هادی دشتی اعلام کرد آماده همکاری با مردم عزیز در راستای اجرای این طرح هستیم.

 

 


 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان