طراحی سایت
تاريخ انتشار: 21 دي 1397 - 07:19
در بازدید نایب رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان

دات نیوز؛ وحيد مصدق نايب رئيس كميسيون عمران و شهر سازي شوراي اسلامي شهر برازجان پنجشنبه ٢٠ دي ماه از روند اجرای برخي از پياده رو ها بازديد كرد.

به گزارش دات نیوز؛ اين بازديد از خيابان اسدي آغازو اين عضو شورا عدم رضايت خود را كيفيت موزاييك و نصب آن اعلام كرد.

 

 

وحيد مصدق اعلام كرد  مقام معظم رهبري به طور مكرر در بياناتشان بر حفظ و استفاده صحيح از بيت المال تاكيد ويژه اي كرده اند و نظارت صحیح بر پروژه ها، نظارت بر بيت المال است. پس اولین و اصلی ترین وظیفه یک عضو شورای اسلامی شهر، نظارت بر نحوه هزینه کرد و اجرای پروژه ها می باشد. موزاييك هايي كه در خيابان اسدي مورد استفاده قرار گرفته از نظر لعاب ضعيف و جرم گير است. همچنين به علت عدم نصب صحيح اين موزاييك ها به لحاظ زيرسازي نامناسب آن كه شامل قطر كم ملات، عدم كوبش صحيح، عدم آب زني مناسب اين موزاييك ها علاوه بر اینکه هم سطح نیستند، در آينده نیزنشست خواهند كرد. همچنين فضاي بين اين موزاييك ها  به علت عدم اجراي دوغاب خالي مانده كه بستر ساز بسياري از مشكلات در آينده خواهد بود.

 

 

 

اين عضو شورا پس از خيابان اسدي جهت نظارت به خيابان شهيد نواب صفوي جنب ديوار سپاه رفت و اعلام كرد اين موزاييك ها نيز ايرادات مشابهي نسبت به مكان قبل دارند و به علت عدم اجراي دوغاب فضاي خالي بين آنها وجود دارد و همچنين قطر ملات زير اين موزاييك ها از حد معمول كمتر می باشد  كه مايه تاسف است چراكه در آينده دوباره كاري و حتی چندباره کاری صورت مي گيرد و اين به معناي هدر رفت بيت المال در شهرداريی است كه از عدم بودجه كافي رنج مي برد.

 

 


 

 

 

 

 

 

در قسمت پاياني اين نظارت  كه در ورودي شهر صورت گرفت صحنه هاي بسيار تلخي مشاهده گرديد كه تعجب اين عضو شورا را در پي داشت. موزاييك هاي نصب شد در قسمت هاي مختلف شكسته و دچار فرسودگي شدند آن هم در شرايطي كه مدت زيادي از اتمام تصبشان نگذشته است. وحيد مصدق نايب رئيس كميسيون عمران و شهر سازي تصريح كرد انجام چنين پروژه اي حق اين مردم مظلوم و فهيم نيست زیرا از بیت‌ المالی تامین شده که با دریافت هزینه‌های مختلف از مردم جمع شده است و قرار بود به بهترین شکل در جهت رفاه مردم خرج شود اما  متأسفانه در بعضی موارد، غیراصولی هزینه شده است.

 

 

 

 

 


 

 

قسمت پایانی این نظارت فضای سبز در حال ساخت در ورودی شهر بود که این مکان نیز به لحاظ وضعیت نصب موزاییک  از شرایط مطلوبی برخوردار نبود. علاوه بر ایرادات مشابه نسبت به مکان های قبلی، عدم تسطیح یکسان موزاییک ها و جداول در این قسمت به چشم می خورد. وحید مصدق در قسمت پایانی سخنان خود اعلام کرد؛ چه کسی پاسخگوی چنین وضعیتی در شهر است؟میزان هدر رفت بیت المال در این پروژه ها برای مدیران شهری اهمیتی دارد؟میزان نظارت بر پروژه ها رضایتبخش نیست.مدیریت شهری بداند کارباید بصورت کامل از پیمانکار تحویل گرفته شود و همچنین درانتخاب پیمانکاران باید دقت شود و پیمانکارانی به کار گرفته شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند. ناظرین شهرداری نیزباید  حساسیت کافی را نسبت به پروژه ها داشته باشند. یکی از اهداف ترسیم شده مقام معظم رهبری اجرای اقتصاد مقاومتی به بهترین شیوه ممکن است و متاسفانه باید بگویم ما با این وضعیت مدیریت شهری فاصله بسیار زیادی با اقتصاد مقاومتی داریم. هنگامی که مسئولین شهرداری از هرگونه ارائه فهرست بها و صورت وضعیت به شورا خودداری می نمایند باید هم شاهد مشاهده چنین وضعیتی در شهر باشیم. به زودی تخلفات صورت گرفته در انجام این پروژه ها در شورای شهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

  

 


 

 

برچسب ها:
شورا , شهرداری , پیاده رو

نظرات کاربران
سلام خدمت جناب مهندس مصدق،،درود بر شما که مسرانه پیگیر مسائل شهری می باشید انشاله که خداوند توفیقتان دهد،تشکر.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان