طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 بهمن 1397 - 07:14
در سومین جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان +عکس و سوالات

دات نیوز؛ سومين جلسه كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان با موضوعيت بررسي روند پروژه هاي شهري از انعقاد قرار داد تا نحوه اجراء و بررسي روند توسعه متوازن شهري، برگزار شد.

به گزارش دات نیوز، سومين جلسه كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان شنبه ٩٧/١١/٢٧

 با موضوع بررسي روند پروژه هاي شهري از انعقاد قرار داد تا نحوه اجراء و بررسي روند توسعه متوازن شهري، برگزار شد.

 بنا به این گزارش، هادي دشتي رئيس كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان در ابتداي جلسه اعلام كرد: كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي برازجان، در سال دوم اولويت اول خود را بر هموار ساختن مسير توسعه متوازن شهري نهاده است.

 


 

توسعه متوازن شهري مصداق روشن توسعه پايدار در امر نوسازي و گسترش امكانات و رفاه شهري مي باشد كه امروز به نياز اصلي شهر برازجان تبديل شده است.

 

لذا اعضاي اين كميسيون به صورت مستمر به محله هاي كم تر توسعه يافته شهر سركشي و با شناسايي مشكلات و چالش های پيش رو و پيگيري روند تسهيل رسيدگي به نواقص در تلاشند تا تسريع بخش رفع اين نياز باشند.

 

محله هاي كارگر، علي آباد، حسين آباد، خضر جزو مناطقي هستند كه اعضاي كميسيون حقوقي و نظارت به آنان سركشي كردند و در ادامه به مناطق ديگر شهر جهت نظارت و پيگيري مشكلات خواهيم رفت.

 


در اولين جلسه كميسيون در سال دوم از كميته نظارت بر محلات نام برديم و امروز در اين كميته آنچه كه جهت رفع نواقص به شهرداري اعلام شده را بررسي خواهيم كرد.

 

در كنار اين موضوع، كميسيون حقوقي امروز  به بررسي پروژه هاي عمراني از انعقاد تا نحوه اجرا خواهد پرداخت تا برخي موارد براي شورا روشن شود و زمينه را براي پيگيري هاي بيشتر هموار كند.

 در اين جلسه هادي كفاش عضو سابق شوراي اسلامي شهر برازجان حضور داشت و توضيحات لازم در خصوص موارد حقوق امر قرار داد ها و مناقصات و پروژه ها را ارائه كرد و پس آن وحيد مصدق نايب رئيس كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان به ارائه توضيحاتي در خصوص موضوعات جلسه پرداخت.

 

 


 وحيد مصدق اعلام كرد:


هدف از نظارت، مچ گیری نیست، هدف اصلاح کار و ساختار می باشد. هدف حرکت به سمت کیفی سازی است که پیمانکاران را ملزم به رعایت استاندارد ها کند و شهروندان بدانند که کار و کالای خوب همیشه در اولویت برنامه شهردار می باشد.


هدف دیگر نظارت از نظر ما، شکسته شدن انحصار طلبی در اجرای پروژه ها به پیمانکاران می باشد که باعث ایجاد انگیزه در شرکت هایی می شود که توانایی انجام فعالیت های عمرانی را دارند و از طریق فضای سالم رقابت کیفیت ها افزایش و هزینه ها کاهش خواهد یافت.


همچنین وجود سامانه در خصوص مستند سازی پروژه های عمرانی و نحوه پیگیری گردش کار و صورت وضعیت ضروریست تا تمامی شهروندان از طریق اینترنت از مرحله صفر تا صد را رصد و ارزیابی کنند.

 

 این عضو شورای اسلامی شهر برازجان افزود:


قرار بود مهندس عباسی معاونت عمرانی شهرداری در جلسه امروز حاضر شوند تا جهت پیگیری برخی از امور پاسخگوی شورا باشند اما علارغم ارسال دعوت نامه و هماهنگی با دفتر ایشان، در جلسه حاضر نشدند.


عدم حضور مهندس عباسی در این جلسه باعث شد تا اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم جهت شفاف سازی هرچه بیشتر ابهاماتی که برای آنها بوجود آمده را برای شهردار ارسال کنند تا شهردار محترم در خصوص ابهامات، پاسخگویی کند.

سوالات عبارتند از:


 1-اولویت بندی پروژها برچه اساس می باشد؟ چه نظارتی و به چه نحو بر اجرای کار توسط پیمانکار انجام میشود؟

2-آیا از خدمات کارشناسی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استفاده می نمایید؟

3-طراح هاچه کسانی هستند؟ معیارانتخاب طرح و طراح چیست؟

4-معیارانتحاب پیمانکارچیست؟ آیا ضمانت جهت تضمین کارشان از ایشان گرفته میشود؟

5-مصالح شهرداری چطور دراختیارپیمانکارقرارمیگیرد؟ قیر ازکجاخریداری می شود؟ باچه قیمتی؟ چقدر قیرتا کنون خریداری شده؟ متراژ آسفالت شهرداری تا کنون چقدر بوده؟

6-چرابعضی ازپروژه ها بدون قرار داد انجام می شوند؟ چرابعضی از کارها طی دو سه مرحله جهت شکستن قیمت و فاکتوری انجام می شوند؟

7-وسایل برقی و برقکاری پروژه هابه عهده چه کسی است؟ دویست میلیون بودجه ای که برای نگهداری از پروژه ها تخصیص داده شده است چگونه هزینه می شود؟

8-چه نظارتی بر حفاری ها و ترمیم ها دارید؟ چرا وضعیت ترمیم ها نامناسب است؟

9-برای محلات هدف و بافت فرسوده چه اقداماتی انجام داده و یا چه فکری برای این محلات دارید؟

10- طرح مطالعاتی سالن همایش راچه کسی انجام داده است؟ ومبنای انتخاب این شخص چه بوده است؟ چرا برای طراحی ها فراخوان زده نمی شود تا ایده و نظر و طرح های بیشتری در دسترس باشد که درنهایت طرح و نظر بهتر و زیباترهم انتخاب شود.


پس از اعلام این پرسش ها جلسه سوم کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر برازجان مصوباتی داشت گه عبارت اند از:


1- کلیه قرارداد های حوزه عمرانی باید به شورا ارسال شود.

2-برنامه زمانبندی پروژه ها تهیه و گزارش های مرتبط با آن به شورا ارسال گردد.

3-کمیته ای با عنوان کمیته خرید تشکیل که اعضای آن شامل شهردار،معاون اداری مالی . یک نفر عضو شورا می باشد که تمامی درخواست خرید ها به این کمیته ارجاء و پس از تایید نهایی توسط این کمیته خرید ها انجام گیرد.

4-تمامی قراردادهای منعقده به شورا ارسال گردد.

5-اختیار شهرداری جهت معاملات و قرارداد ها تا میزان 100 میلیون باشد.

6-تمامی  طرح ها از قبیل فضای سبز، معابر، خیابان ها، تندیس ها و المان ها قبل از احداث و نصب جهت اخذ تاییدیه به شورا ارسال گردند.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان