طراحی سایت
تاريخ انتشار: 21 اسفند 1397 - 08:46
رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای برازجان:

دات نیوز؛ ساحل تنگستانی گفت: به عنوان رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی این شورا در راستای شفاف سازی بودجه عمرانی و اجرایی مواردی را صادقانه با مردم شریف برازجان در میان می گذارم تا همگان بدانند شورای شهر به فکر تمامی مشکلات و معضلات محلات مختلف به خصوص محلات کم برخوردار بوده اما شهرداری در این راه کوتاهی نموده است...

پروژه‌های اجرایی سال 97 در پایین‌ترین سطح کیفیت اجرا شده است

به گزارش دات نیوز، ساحل تنگستانی رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان، با توجه به روزهای پایانی سال 1397 پیرامون بودجه عمرانی این شهر در سال جاری گفت: علی رغم حساسیت شورا در بودجه ریزی و توزیع متوازن پروژه های عمرانی در سطح شهر به ویژه مناطق کم برخوردار با تلاش و پیگیری های کارشناسی شده کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی ، بودجه ضعیف پیشنهادی ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری برازجان در سال جاری به ۶۵ میلیارد تومان افزایش یافت    . 

 

 وی بودجه اولیه شهرداری را بسیار کم ارزیابی کرده و اذعان داشت: با توجه به اینکه شهرداری در سال 1396بیش از ۴۸ میلیارد تومان درآمد از طریق حق آلایندگی ارزش افزوده و کمک های دولتی و دیگر آیتم های درآمدی کسب نموده است، بودجه پیشنهادی اصلاً قابل طرح در شورا نبوده و علی‌رغم آنکه شهرداری برازجان در سال 1396 بیش از ۵ میلیارد تومان مازاد درآمد بر هزینه داشته بودجه اولیه را به هیچ عنوان در شان شهر برازجان ندیدم و خواستار افزایش بودجه و تحرک شهرداری در اجرای کارهای زیربنایی شدم و شورای شهر با کار کارشناسی جهت افزایش درآمدها و هزینه‌های جاری و عمرانی شهرداری اقدام نمود  .

 

تنگستانی خاطرنشان کرد: یکی از ایرادات بودجه ۹۷ شهرداری برازجان عدم اختصاص بودجه جهت تملک املاک در مسیر در راستای کاهش مشکلات ترافیکی شهر و بازگشایی معابر بود لذا اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان برای بازگشایی خیابان دلگشا، خیابان شریعتی و... اختصاص داده شد که تاکنون اقدام موثری از سوی شهرداری برای بازگشایی این معابر صورت نگرفته است.

 

تنگستانی تاکید کرد: با توجه به بودجه اولیه ی شهرداری، پروژه ای تحت عنوان تالار شهر در آن وجود نداشت و طبق قولی که به مردم عزیز شهرم داده بودم  با اصرار زیاد و چندین بار جلسه با شهردار و معاونین ایشان این پروژه با حمایت اعضا شورا مورد موافقت قرار گرفت و شهرداری از طریق  مکاتبه با استانداری موفق به دریافت کمک هزینه مشارکت دولت به شهرداری شده و مبلغ دو میلیارد تومان بودجه داخلی در سال 13۹۷ از طریق شورای شهر برای شروع اولیه این تالار لحاظ گردید.

 

وی در ادامه درآمد زایی شهرداری از منابع داخلی خود را بسیار حائز اهمیت دانست و اذعان داشت: شهرداری در جمع آوری مطالبات خود  توفیق چندانی نداشته و در این راستا شورای شهر جهت درآمدزایی مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای ممیزی املاک شهر و شفاف‌سازی دریافت عوارض اختصاص داده ولی متاسفانه تاکنون شهرداری هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

 

این عضو شورای شهر برازجان یکی از موضوعات مهم شورا را مراجعات مردمی روزانه جهت حل مشکلات محلات عنوان کرد و افزود: با توجه به درخواست های مردمی علاوه بر پرَوژه های معرفی شده اولیه توسط شهرداری به شورا کمیسیون عمران نسبت به نیازسنجی شهرو تعریف پروژه های جدید اقدام نمود ولی متاسفانه هیچکدام از پیشنهادات مصوب شده اجرایی نگردیده است.

 

تنگستانی همچنین خاطرنشان کرد: به عنوان رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی این شورا در راستای شفاف سازی بودجه عمرانی و اجرایی مواردی را صادقانه با مردم شریف برازجان در میان می گذارم تا همگان بدانند شورای شهر به فکر تمامی مشکلات و معضلات محلات مختلف به خصوص محلات کم برخوردار بوده اما شهرداری در این راه کوتاهی نموده است که از این جمله می توان به مسقف کردن بازار روز، اجرای گذر انتهای خیابان ابوذر به خیابان پمپ بنزین کمالپور(علی آباد)،اجرای گذر بیست متری شهید دستغیب (خیابان بهداشت حسین آباد) به خیابان علی آباد، تملک و اجرای چمن در محله نجف آباد، تملک و احداث پارکینگ خیابان های چمران و بازار، مطالعات باغ شهری شهرداری جهت افزایش بهره‌وری و درآمدزایی، خرید ساختمان شورای شهر (که اکنون به صورت اجاره ای می باشد و شهرداری علی رغم فرصت یکساله تاکنون اقدام موثری نکرده است)، اصلاح کانال دفع آب فاضلاب محله علی آباد کنار آب معدنی کوچه شهید سلیمی ، ساماندهی تابلوهای اصناف و هماهنگ ‌سازی سایه بان مغازه ها، اجرایی پیاده رو حد فاصل پارک لاله تا حوزه علمیه چهارده معصوم، احداث مجتمع گل فروشان سطح شهر و ساماندهی آنها،احداث پل های عابر پیاده بر روی رودخانه های فصلی حسین آباد، گرمسیری و رودکی، پیاده روسازی شهرک شهید بهشتی، روکش آسفالت خیابان های شهید چمران، سعادت و مسجد قدس، انعقاد قرارداد با مشاور ترافیک (جهت برسی و راهکار کاهش معضلات ترافیکی )، اجرای گذر چهارده متری منتهی به مجتمع حافظ، اجرای پیاده روسازی خیابان های رجایی و گاراژ پهلوان و خیابان ابوذر واقع در محله علی آباد، طراحی و ساماندهی و اجرای پارک آزادی فاز ۱ و ۲ (به عنوان چشم ورودی شهر)احداث چندین سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر، جمع آوری نخاله های ساختمانی سطح شهر (که اقدام چندانی صورت نگرفته است) و... هیچکدام از آنها اجرایی نگردیده است .

 

وی همچنین پروژه ها و برنامه های پیشنهادی شهرداری برای مناطق کم برخوردار و یا پروژه های حساس شهری مانند ساماندهی تصاویر شهدا، اجرای کانال بتنی بلوار الفتح به دره اردو، اجرای پیاده رو سازی خیابان شریعتی، اجرای خیابان ۱۲ متری شمال دره گرمسیری ، تکمیل کانال سرپوشیده خیابان آزادگان، اجرای احداث فضای سبز حاشیه خیابان مجاهد، گذر ۱۲ متری شمال ورزشگاه تختی را به عنوان مسایل مهم شهر عنوان نمود که  اجرایی نگردیده و تصریح کرد: تمامی همت و تلاش شهرداری صرفاً در راستای نور پردازی و زیباسازی سطح شهر و عدم اجرای پروژه‌های بزرگ و زیرساختی است.

 

تنگستانی با اشاره به دریافت عوارض ارزش افزوده و حق آلایندگی کلان توسط شهرداری برازجان از استانداری بوشهر و عدم درآمدزایی داخلی شهرداری آن را یک آفت دانست و گفت: در حال حاضر کمترین سطح توقعات شورای شهر در حال اجرایی شدن است و به هیچ عنوان راضی کننده نیست ضمن آنکه پروژه‌های اجرایی سال 97 در پایین‌ترین سطح کیفیت اجرا شده اند که باعث هدر رفت بودجه بیت المال گردیده است.

 


نظرات کاربران
امير 5 ماه قبل گفت:
درود بر شرف خانم تنگستاني. بسيار بسيار عالي بود و اميدوارم شورا بازاين تخلفات برخورد كند.
حسين 5 ماه قبل گفت:
با عرض سلام خدمت سركار خانم تنگستاني، به عنوان يك شهروند از خواندن اين تخلفات شوكه شده ام و اي كاش زودتر در امر نظارت روشنگري ميكرديد اما ماهي را هر زمان از اب بگيري تازه است. درود بر شما
رسول 5 ماه قبل گفت:
درود بر بانو تنگستاني. احسنت به شجاعتتان
نسيم 5 ماه قبل گفت:
متاسفانه نگاه شهردار تنها به چشم شهر هست و مناطق حاشيه كمتر توجه ميشه ممنونيم ساحل جون
افسانه 5 ماه قبل گفت:
دست مریزادخانم خسته نباشی مهندس ان شاالله به همت شما شهردار نیز به مشکلات شهربیشتررسیدگی کنند
ناصري 5 ماه قبل گفت:
متاسفانم بابت چنين تخلفاتي، اينكه مصوبات شورا توسط شهرداري اجرايي نميشود واقعا جاي تاسف است چراكه مصداق دهن كجي به نمايندگان مردم است
سهيلا جلالي 5 ماه قبل گفت:
سلام و عرض خسته نباشيد، ممنونيم ساحل جان كه مثل هميشه قاطع و شجاع بودي اميدوارم باقي اعضاي شورا هم به خودشون بيان و اين روند رو اصلاح كنند
كاظمي 5 ماه قبل گفت:
شهر را لامپ رنگي گرفته برازجان زير ساخت مشكل دارد اقاي شهردار بسه لامپ رنگي
برازجاني 5 ماه قبل گفت:
احسنت با ساحل دختردشتستان
سلام.خانم مهندس تنگستانی عزیز در قاطعیت و کارآمدی شما جای هیچ شک و شبهه ای نیست درود به شرف و غیرت شما.امیدوارم درسایه ایزد منان همواره گامهای شما در راستای خدمت به مردم عزیز و شهر محکم و محکمتر باشد آمین.
محمد یوسفی 5 ماه قبل گفت:
سلام. بخدا علی اباد کوچه 6 خیابان رجایی را بیایید و ببینید که از بوی گند فاضلاب ما حتی نفس نمیتونیم بکشیم بعد اقایون جهت خودنمایی دیوار می سازند و چراغ.خدا به دادتان برسد با کارهای ظاهری و نمایشی و مردم فریب تان
مسعود 5 ماه قبل گفت:
سلام وعرض ادب احسنت.
خواهشی دارم فکری بحال چهارراه بازارنمایید .سدمعبرشده بلای جان مغازه داران ومردم.متشکرم
ناشناس 5 ماه قبل گفت:
سلام و عرض خدا قوت ، احسنت بر شما ، بايد تمام مردم و شورا از خواسته هاي شما و شفاف سازي شما حمايت كنند . ما با عزل شهردار مافق نيستيم ولي بايد پيگيري فعال و مستمر و موثر بر حوزه هاي زيرساختي شهرمان برازجان عزيز باشند . شهر ما نياز به تحولات زير ساختي دارد تا رفاه ملت عزيز شهرمون در رفاه اوليه باشند .مابقي اعضاي شورا لطفا شما هم شفاف سازي كنيد ... درود بر غيرتت
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان