طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 فروردين 1398 - 05:32
در پاسخ به ادعای مطرح شده سه عضو شورا + اسناد حسابرسی

دات نیوز؛ پس از ادعای مطرح شده از طرف سه عضو شورای اسلامی شهر برازجان (محراب بنافی، نوید متین و سیده خدیجه حسینی)، رضا منفرد سرپرست سابق موسسه ارقام نگر آریا جوابیه ای در این خصوص منتشر نمود که امیدواریم به شفاف سازی هرچه بیشتر این مهم کمک کند.

رضا منفرد: با بي احترامي رسما ما را از شهرداري بيرون كردند

به گزارش «دات نیوز»، در حالی که امروز مشکلات مالی و حسابرسی در بسیاری از زمینه ها و ارگانها باعث گردیده است که مردم نسبت به عملکرد مسئولین نگاه مثبتی نداشته باشند، سه تن از اعضای شورای شهر برازجان بیانیه ای پیرامون حسابرسی در شهرداری برازجان منتشر کردند که باعث شد رضا منفرد سرپرست سابق موسسه ارقام نگر آریا جوابیه ای در این خصوص منتشر نماید که این جوابیه را به صورت کامل در زیر می خوانیم:

 

 

 

     با عرض سلام خدمت مردم شریف برازجان و تبریک سال نو

با توجه به بیانیه منتشر شده از طرف 3 عضو محترم شورای اسلامی شهر برازجان در خصوص حسابرسی شهرداری، لازم دیدم به عنوان حسابرس و از همه مهمتر یک شهروند دلسوز جهت شفاف سازی مسائل پیش آمده توضیحاتی را بیان نمایم.

از ابتدای تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا، حاکمیت  و قانون نظارت (حسابرسی) بر شهرداری، به شورای شهر واگذار شده است. طبق قانون شورای شهر از بین حسابداران رسمی، موسسه ای را به عنوان حسابرس (پاترک تشریفات) انتخاب می کنند. از مهم ترین معیار های انتخاب حسابرس، امین و معتمد بودن است تا چشم بینای شورای شهر در شهرداری باشد. حسابرسی شهرداری بایستی بعد از پایان سال و همزمان ارائه تفریغ بودجه (عملکرد شهرداری) انجام شده باشد تا اعضای شورا بتوانند قبل از اینکه تفریغ بودجه شهرداری را تصویب کنند این اعتماد را نمایند که عملکرد شهرداری توسط یک متخصص، حسابرسی شده است. این فرایند در اکثر شهر های کشور و استان جاری می باشد و فقط در شهر هایی که دوست ندارند شفاف سازی صورت گیرد این اقدام را انجام نمی دهند و قانون را رعایت نمی کنند. در برخی شهر ها مانند بوشهر به غیر از حسابرسی سالیانه اقدام به حسابرسی ضمنی کرده اند که باعث می شود در جریان سال و با کمترین زمان، عملکرد شهرداری حسابرسی  شود اما این نکته قابل تامل است که شهرداری برازجان از سال 92 تا کنون، حسابرسی ضمنی پیشکش که حسابرسی سالیانه نیز نشده است و از آن موقع چندین شهردار و معاون آمده اندو رفته اند ولی عملکرد آنها تا کنون حسابرسی نشده است.

 

     در آذر ماه سال 95 شورای قبل موسسه ارقام نگر آریا را که بنده به عنوان سرپرست آن در استان بوشهر بودم به عنوان حسابرس برای سنوات 92 تا 95 انتخاب کردند. یادآور می شوم بنده به عنوان سرپرست تیم حسابرسی در شهرداری هایی نظیر بندر بوشهر، جم، بندر ریگ، بندر دلوار، وحدتیه و.... بوده ام.

در فروردین 96، قرارداد حسابرسی رسما منعقد شد و به روال معمول موسسه، بنده را به عنوان سرپرست تیم حسابرسی (پیوست1) معرفی نمودند. آقای ارسطو قایدی (سرپرست شهرداری) ذیل نامه معرفی نامه بنده دستور اقدام فوری (پیوست 2) نمودند ولی معاون محترم اداری و مالی ترتیب اثر ندادند و وقت کشی کردند تا اینکه شهردار فعلی معرفی شدند و دوبار آقای محمدی ذیل همان معرفی نامه دستور همکاری نمودند(پیوست 3) ولی باز هم معاون اداری مالی همکاری نکردند. بنده پیش شهردار رفتم و ایشان طی دست نوشته ای دستور همکاری نمودند و باز هم همکاری نکردند و می گفتند اتاق نداریم و امروز و فردا می کردند. بنده دوباره پیش شهردار رفتم و با پیشنهاد بنده شهردار به معاون اداری مالی نوشتند که ظرف یک هفته اقدام شود و از سازمانهای وابسته شروع شود.

بالاخره درخرداد ماه 96پس از چندین ماه وقت کشی از سازمان های اتوبوسرانی حسابرسی آغاز شد که بعد از حدود 2 ماه با شهرداری مکاتبه کردیم که با توجه به پایان حسابرسی سازمانها، لطفا جهت شروع به کار در شهرداری اقدام نمائید ولی معاون اداری مالی بازهم حسابرسان را امروز و فردا می کرد و وقت کشی می کردند و در نهایت بعد از مکاتبات متعدد و پیگیری اعضای شورای وقت  با هماهنگی معاون اداری مالی با آقای بصری اجازه داده شد تا حسابرسان در اتاق جناب بصری مستقر شوند.

بعد از استقرار طبق روال معمول درخواست اسناد و مدارک (پیوست) دادیم ولی هیچ گونه اسناد و مدارکی ارائه نشد با این وجود تیم حسابرسی حدودا دوهفته مستقر بودند که یک روز حراست آمد  و گفتند که شما از طرف کجا هستید و عینا گفتند که با معاون اداری مالی هماهنگ کرده اید؟ بنده نیز در جواب حراست گفتم معاون اداری و مالی در جریان هستند و ما حسابرس از طرف شورا هستیم. سپس حراست نزد معاون اداری و مالی رفتند و در بازگشت اعلام کردند معاون اداری مالی می گویند با من هماهنگ نیستند و گفته اند شما بروید خودم با شما تماس می گیرم. آن روز با بي احترامي رسما ما را از شهرداري بيرون كردند. چند ماه بعد در جلسه رسمي شورا با حضور معاون اداري مالي و بنده موضوع رسيدگي به حسابرسي معاون اداري مالي حرف هايي را بيان كردند كه بنده به برخي از نكات قابل تامل آن اشاره مي كنم: 

 

در ابتداي جلسه ايشان مدعي بودند كه اصلا نامه اي به دست من نرسيده است كه بخواهم همكاري كنم اما تا آن موقع نمي دانستند كه بنده كليه مكاتبات را عكس گرفته ام و وقتي كه مكاتباتي را كه با پاراف خودشان بوده به شورا و اعضاي شورا نشان دادم كه ايشان گفتند يكي از اعضاي شوراي گذشته حضورا و شفاهي به من گفته كه با حسابرس همكاري نكن و من هم به احترام عضو شورا و اينكه بايد به حرف هاي شورا عمل كنيم اين كار را كردم و در جواب ايشان جناب مصدق (عضو شوراي فعلي) گفتند:

 

شما به گفته يك عضو شورا كه اولا ممكن است فقط از طرف خودش حرف زده باشد و ثانيا شفاهي گفته است ترتيب اثر داده ايد ولي به اين همه دستور ى مكاتبه عمل نكرديد.  در آن موقع بود كه آقاي صفدري معاون اداري مالي  به بهانه اشتباه بودن شماره قرارداد حسابرسي اشاره كردند. اين بار نيز يكي از اعضاي شورا با يك حقوقدان با تحصيلات دكتري تماس گرفتند و ايشان گفتند كه شماره قرارداد از الزامات قرارداد نمي باشد و اشتباه بودن  و حتي نبودن شماره بايگاني يا انديكاتور خدشه اي به اعتبار قرارداد وارد نمي كند.

 

اما اگر فرضا حرف معاون اداري و مالي درست بوده باشد و قرارداد غير قانوني بوده باشد بايد گفت اولا مسئوليتي بر عهده ايشان و حتي شهرداري نبوده است چراكه قرارداد منعقده بين شورا و حسابرس بوده است و شورا به نمايندگي رئيس شورا به عنوان كارفرما مي باشد. دوما چرا مسئله ي به اين سادگي را همان موقع به شورا متذكر نشدند كه آن را برطرف كند و نه به شوراي قبل و نه به شوراي جديد تا زمان جلسه رسمي شورا آن هم بعد از چندين ماه بيان كند. 

 

در پايان جلسه آقاي صفدري دلايل را پذيرفتند و قبول كردند كه اگر شوراي جديد راضي باشد با شهرداري مكاتبه كند  تا ما هم همكاري كنيم ولي بعد از مكاتبه رئيس شورا( پيوست) باز هم به قول معروف همان آش و همان كاسه.

 

اين بار گفتند كه تاريخ قرارداد تمام شده است ولي در بند ٢-٦ به اين نكته اشاره شده بود كه در صورت بروز عوامل غير قابل پيش بيني تاخير قرار داد جزو مدت قرار داد محسوب نمي گردد. 

 

با اين وجود شوراي جديد براي قرارداد جديد اقدامات لازم را انجام دادند و سال ٩٦ را به حسابرسي اضافه كردند ولي اينبار برخي از اعضاي شورا به بعضي از بند هاي قرار داد از همه مهم تر اياب و ذهاب بود (بند ٢-٤) معترض شدند كه باعث شد رئيس شورا با حذف اين بند قرارداد را امضا كند. 

 

وقتي كه بنده حضورا جهت برنامه ريزي انجام كار به دفتر مركزي موسسه در تهران رفته بودم باتوجه به تاكيد هيئت مديره موسسه به حذف بند ٢-٤ قرارداد كه باعث بالابردن هزينه پروژه مي شود و همچنين به دليل اينكه نرخي كه موسسه پيشنهاد داده بود مربوط به سال ٩٥ بوده است و الان تغييرات زيادي در كشور صورت گرفته است و بسياري از مشكلات و حاشيه اي كه باعث سده بود اين حسابرسي چند سال به درازا كشيده شود باعث شد كه بنده با موسسه به مشكل بخورم و عملا پروژه شهرداري برازجان باعث ايجاد مجادله و دلخوري بنده و مديران موسسه شد كه منجر به قطع همكاري بنده با موسسه گرديد.  در نهايت تصميم بر آن شد كه موسسه پروژه شهرداري برازجان را انجام ندهد. در نهايت شورا به دليل عدم توافق با موسسه ارقام نگر آريا تصميم به تغيير حسابرس نمود. اما وقتي بعضي از اعضاي شوراي شهر متوجه شدند كه رضا منفرد با موسسه ارقام نگر آريا قطع همكاري كرده است با تغيير حسابرس مخالفت ورزيدند. 

 

رضا منفرد 

سرپرست سابق موسسه ارقام نگر آريا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
رسول حدود 1 ماه قبل گفت:
متاسفم و فقط متاسفم..... به عنوان يك برازجاني از كليه نهاد هاي بازرسي درخواست دارم به حسابرسي شهرداري برازجان رسيدگي كنند
مهدي خادم الحسين حدود 1 ماه قبل گفت:
معاون اداري و مالي شهرداري برازجان بايد پاسخگوي اين اقدام باشد، چرا و به حقي از حسابرسي جلوگيري كرده اند؟ نهاد هاي نظارتي و بازرسي اكنون كجا هستنند؟ چرا يك فرد انقدر جسور ميشود كه اينگونه اشكار نمي گذارد شفاف سازي شود؟
سارا حدود 1 ماه قبل گفت:
واقعا بايد به حال اين شهر گريست....
هاشميان حدود 1 ماه قبل گفت:
از شهردار و معاون اينشان در خواست داريم به اين موضوع رسيدگي كنند في الواقع شوكه شده ام....
عاطفه حدود 1 ماه قبل گفت:
چه خبره در شهرداري؟؟؟؟؟!
علی اکبری حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام. ما مردم شهر باید بدانیم که پول های که از ما تحت عنوان عوارض و مالیات میگیرند چطور و کجا هزینه میشود و این کار توسط حسابرس انجام میشود. اینکه بعد از گذشت دو سال اجازه به حسابرس نداده اند جای اندکی شک و تامل دارد که این وقت کشی برای چه بوده است. بعضی جاها که شهرداریها دنبال شفاف سازی هستند خودشان استقبال حسابرس میروند نه اینکه برای حسابرس سنگ اندازی و مانع تراشی می کنند. باید روزانه از شهرداری حسابرسی شود بیت آمال را نباید گذاشت که ضایع شود. آقایون پست گرفتند در قبالش حقوق آنچنانی هم میگیرند وظیفه اشان محافظت از بیت آلمان هست پس چرا از حسابرسی ترسیده اند.؟ وقت کشی چرا؟
فاطمه حدود 1 ماه قبل گفت:
جاي تعجبي نيست كسي كه بدون هيچ سابقله اي و با ليسانس عمران بشود معاون مالي همين ميشود!
ناصر حدود 1 ماه قبل گفت:
بايد معاون اداري مالي رو در اتاقي در شهرداري نگه دارند و آقاي حسابرس به كارشان رسيدگي كنند و بعد از اون كه حتما معاون اداري مالي تخلفاتي كردند مستقيم تحويل مقامات قضايي دهند ، تا عبرتي شود براي ديگران
شاهين حدود 1 ماه قبل گفت:
اطمينان داريم مهندس محمدي به اين موضوع رسيدگي خواهد كرد حسابرسي بسيار مهم هست براي شهرداري
شادي حدود 1 ماه قبل گفت:
متاسفانه اين پديده در كل كشور فرا گير شده اميدوارم با تلاش مسئولين نظارتي حسابرسي توسط شخص اقاي منفرد انجام بشه
حامي شهردار حدود 1 ماه قبل گفت:
با عرض سلام از جناب شهردار محترم درخواست داريم تا قبول كنند شخص منفرد حسابرسي كند و از اين امتحان نيز سربلند بيرون ايند
دامغاني حدود 1 ماه قبل گفت:
اين وضعيت نگران كننده هست چرا نبايد حسابرسي بشه نهاد هاي نظارتي مواظب باشن شهرداري عسلويه تكرار نشه.
شهروند حدود 1 ماه قبل گفت:
هر چه را بگندد نمکش زنند وای به روزی که بگندد نمک
اقای منفرد نمیخواد حسابرسی کنی چون مشخصه تو اون خراب شده چه خبره.
از قدیم گفتن طلایی که پاکه چه منتش به خاکه , این نشون میده یک چیزایی سر جای خودش نیست و بازم که موافقت بشه اذیتتون میکنن که فرار کنید , اون سه عضو محترم شورا به قسمی که خورده اند در مقابل مردم پایبند باشند تا شبهه ایجاد نشه که با اداری مالی خدای نکرده مورد دارند
خسرو رنجبران حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام.این روزها همه مردم از نبود نظارت اصولی و تخصصی ناراحت هستند. به بهانه های مختلف و بی ارزش نمیگذارندحسابرسی انجام شود. آخه چرا؟ شماکه مدعی پاکدستی هستید از چه ترس دارید.چرا بعضی از آقایون و مسولان در کار شهرداری دخالت میکنند؟آیا شورا و شهرداری هم در امرات آنها دخالت میکنند؟ چرا کار خودتان راانجام نمیدهید و فقط حواستان به شورا و شهرداری هست چرا دست از سر شورا برنمیدارید شوراییان نماینده و منتخب مردم هستند شما چرا به نظر و انتخاب مردم احترام نمیگذارید چرا چرا چرا؟ آیا خودتان را برتر و بالاتر میبینید؟ دست شما برای مردم رو شده در جمع مردم همه میدانند که شماها دنبال چی هستید در شهرداری.
رضا د حدود 1 ماه قبل گفت:
حسابرسی باید انجام شود .شهردار وظیفه اش میباشد که اسناد را در اختیار حسابرس قرار دهد وگرنه جرم محسوب نمیشود. علت تاخیر و وقت کشی این دو سال را هم باید پاسخگو باشند.
سميه حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام گويا ابعاد جديدي از اين فاجعه مشخص گرديده و خوندم يك جا كه اقاي معاون مالي حتي احراز سمت هم نداره و مدركش ليسانس عمران هست.
سلام بر خواهر گرامي بله من نيز شنيده ام ايشان احراز سمت ندارند و دو سال است كه با اين روند دارند كار ميكنند و قانوني نيست، خوبي همين شفاف سازي ها اين است كه مواردي اينچنيني براي مردم روشن مي گردد. تشكر از جناب منفرد و دات نيوز
پاپري مقدم حدود 1 ماه قبل گفت:
پس از فاجعه پاكبانان اكنون شاهد رو دست گلي ديگر از جانب معاون شهردار هستيم. برخي از اعضاي شورا گويا فراموش كرده اند كه دور بعد نيز راي ميخواهند
شهروند برازجان حدود 1 ماه قبل گفت:
مردم منتظر جواب سه عضو محترم شورا که مخالف حسابرسی بودند هستند و عدم پاسخگویی به معنای رویگرداندن از مردم است

خوب شد این موارد رو اقای منفرد مطرح کردند تا زوایای دیگه مالی شهرداری هم روشن بشه
۱ نداشتن شرایط احراز صلاحیت معاونت مالی
تخلف معاون مالی از دستور کتبی به سبب درخواست شفاهی یه عضو ناشناس شورا
۳ تخلف معاون مالی در پرونده اضافه شدن زمین یک تعاونی مسکن به حریم شهری
۴ واریز پول شهرداری به حساب شخصی پیمانکار بجای حساب کارپرداز

لطفا شهردار و اعضای شورا پاسخگوی مردم باشند که چگونه به جای سهم شهرداری در واگذاری زمین به تعاونی مسکن بجای سهم شهرداری قطعه زمین در جای دیگر و با کاربری فضای سبز تحویل گرفته اند

حسينيان حدود 1 ماه قبل گفت:
تا كي بايد شاهد چنين تخلفاتي باشيم؟ ايا معاون مالي پاسخگو خواهد بود؟ چرا ايشان را بركنار نمي كنند؟
رضوان بانو حدود 1 ماه قبل گفت:
با پديده تلخي روبه روييم مسئولين و اعضاي شوراااا تخلفات رو ميبينن اما بي تفاوتن عيدي خوبي معاون شهردار به مردم برازجان داااد الان هم كه مشخصه بلهههه ايشون اصلا صلاحيت رو براي سمت نگرفتن فقط متاسفم.....
مهراب نوید حسینی حدود 1 ماه قبل گفت:
همون روزی که شورا ادامه سوالات از شهردار رو کنسل کرد مردم باید پیگیر میشدن.ممنون از دات نیوز که باعث شفافیت این مسائل شدن
لطفا رسانه های با ادای ال بزرگ و بل بزرگ هم یاد بگیرن که بجای دویدن دنبال این مسیول و اون مسیول دنبال دغدغه مردم ۸
درود و تشكر از رسانه دات نيوز به سبب شفاف سازيشان منتظر واكنش شورا در قبال اين رفتار ناشايست معاون مالي هستيم
فرشته حسنيان حدود 1 ماه قبل گفت:
شورا و شهرداري هميشه گل و بلبل برازجان هههههه
راسخون حدود 1 ماه قبل گفت:
خداوكيلي خيلي نوبرين خيلي خوبين خيلي عالي هستين افرين افرين تا ميتونين نذارين ازتون حسابرسي كنن!!!!!
یا الله ... حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام
امثال این مسولین خودشون پشت ارزش ها و مقدسات جامعه مخفی کرده و از پاکی و ساده دلی مردم ، همچون دوست داران سادات سو استفاده میکنن و در حرف ها و شعارهایشان مدعی هستند که دلسوز مردم و پیرو خط رهبری هستند ولی با این افشاگری ها ثابت میشه چقدر ترس دارن که ذات واقعیشان برای مردم مشخص شود و روسیاه شوند.
وحید حدود 1 ماه قبل گفت:
استاندار محترم بوشهر جناب گراوند
شهرداری برازجان حدود 6 سال هست که حسابرسی انجام نشده و برخی از پرسنل شهرداری در کار حسابرس اخلال ایجاد کرده اند.
جناب گراوند
مطمئنا تخلفات زیادی در شهرداری برازجان انجام شده که با انجام حسابرسی این موارد بر همگان نمایان خواهد شد.
جناب استاندار تقاضای مردم شهر برازجان اینست که حضرتعالی که انسان بادرایتی هستید هرچهسریعتر به این موضوع ورود کنید

حسینی حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام ما از بزرگان شورا تقاضا داریم هر چه سریعتر حسابرسی انجام بگیره آقای بنافی ما به شما رای دادیم و تقاضا میکنیم حسابرسی انجام بگیره تا ما مردم بدونیم پول ما شهروندان کجا خرج شده و از حق ما دفاع کنید شما که مدافع کشور بودید مدافع مردم شهر خود هم باشید
رضایی حدود 1 ماه قبل گفت:
چرا هیچ کس تو این شهر اجازه نداره در مورد شهرداری صحبت کنه این همه عوارض از مردم میگیرن چیکار میکنن باهاش؟باید فرماندار برازجان یا استاندار بوشهر سریعا به این مساله واکنش نشون بدن
نیکنام حدود 1 ماه قبل گفت:
باید به حال ای شهر تاسف خورد.با این مسعولین بی لیاقت
جنگجو حدود 1 ماه قبل گفت:
اگر این مطلب واقعیت داشته باشه مردم باید همت کنن و در جلو شهرداری تحصن کنن تا مشخص بشه که چرا این کار انجام شده
آذرپرا حدود 1 ماه قبل گفت:
شهرداری تا بوده همین بوده.ولی این دفعه باید حسابرسی انجام بشه
محمد رضا تاج پرست حدود 1 ماه قبل گفت:
حسابرسی از اسنادی که چندین سال از آنها میگذرد وتاحالا کسی نظارت نکرده خیلی سخت هست. شورای شهر منتخبین مردم هستند و ما از شورا دفاع میکنیم افراد غیر مرتبط چرا دخالت میکنند در کار شورا. بابا بسته دیگه از دخالت بیجا دست بردارید در کار شورا و مدیریت شهری.
صداقت امیر حدود 1 ماه قبل گفت:
حسابرس را بزارید که کارش را انجام بدهد.در کنارتیم شورا.
عبدالله مشتاقی حدود 1 ماه قبل گفت:
ضمن تشکر از دات نیوز برای پیگیری مطالبات مردمی وشفاف سازی مطالبی که شاید خیلیها از آن بیخبر باشند من نیز همگام با شما و همراه با مردم مطالبه گر برازجان از آن عده از اعضای شورا که با حسابرسی مسایل مالی شورا مخالف هستند تقاضا دارم مانع حسابرسی و شفاف سازی مالی شهرداری نشوند تا شهروندان هم از نحوه اختصاص بودجه اطلاع پیدا کنند.
عبدالله مشتاقی حدود 1 ماه قبل گفت:
تصحیح میکنم مسایل مالی شهرداری صحیح است اشتباها شورا نوشته شده
محراب غلام پور حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام جناب آقای شهردار ما از شما حمایت کردیم و شما را به عنوان دست پاک به مردم معرفی کردیم نزار شرمنده مردم بشیم خواهش داریم به معاون مالی دستور دهید تا مانعی در این کار سلب نکنند و حسابرسی انجام گردد و انشاالله شفاف سازی برای عموم مردم آشکار گردد
بهرام هوشيار حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام بايد يك شهردار با سابقه از يك شهر بزرگ بيايد تا شايسته سالاري را در شهرداري نهادينه كند و از حسابرس هم نترسد مردم برازجان سال هاست دارند چوب مديران ضعيف را ميخورند كارها در شهرداري بسيار سطح پايين مطباشد دوست ندارند ادق قوي شهردار شود تابتوانند ......
ارسلان نیکنام حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام
واقعیت ۵سال حسابرسی انجام نشده
فکر کنم حسابرسی بشه،
دکل همینجا باشه
رضا كريمي حدود 30 روز قبل گفت:
شنيده ايم معاون اداري مالي شرايط احراز سمت را ندارد از دات نيوز در خواست داريم تا در اين زمينه نيز پيگيري نمايد.
حسين زاده حدود 30 روز قبل گفت:
احسنت بر دات نيوز جهت شفاف سازي ما شهروندان برازجاني اماده هرگونه حمايت از شفاف سازان هستيم. آيا منفرد حسابرسي خواهد ؟
همشهری حدود 30 روز قبل گفت:
سلام ضمن عرض خسته نباشی از کلیه اعضاء شورا خواهش میکنم حسابرسی انجام گردد تا از زمین خواران و پول شویان مردم آنها را صبا کنند
عباسیان حدود 30 روز قبل گفت:
دات نیوز جان بگو ببینیم قضیه معاون مالی چیه؟
بنی فاطمه حدود 30 روز قبل گفت:
اوضاع در شهرداری برازجان انگار قرار است همواره بحرانی باشد. از نمایندگان مردم خواهشمنیدم در امر حسابرسی کوتاه نیایند و جناب منفرد را حسابرس کنند. شهرداری که معاون مالی اش لیسانس عمران دارد و احراز سمت ندارد بهتر از این نمی شود
صفدر حسینی حدود 29 روز قبل گفت:
سلام یک سوال دارم از اعضای شورای شهر برازجان واقعن معاون مالی لیسانس عمران دارد اگر دارد ؟ این شوراییان کجا هستند ؟ ریس محترم شورا و دیگران ورود کنند به این مسئله و نزارن در حق شهرمان ظلم شود والله برای شهر زشته این هم رسانه ای شود آبروی شهر و شهردار خواهد رفت من در اینجا خواهش میکنم شخص شهردار وارد شود تو را خدا نزارید آبروی شهر بیشتر از این برود
سپاس حدود 29 روز قبل گفت:
بلافاصله بعد از تعطيلات شورا بايد معاون مالي را احضار و از ايشان توضيح بخواهد نسبت به وضعيت احراز سمت ايشان شفاف سازي گردد!
کامران حدود 29 روز قبل گفت:
چگونه لیسانس عمران می تواند معاون مالی شود؟ شقایق به گودرز کجا ربط داره؟!!!!
داریوش گل زادگان حدود 29 روز قبل گفت:
سلام . از استاندار محترم انتظار میرود باتوجه با اینکه حکم معاونین تمامی شهردارها را در استانداری میزنند نظارت بیشتری بر زیر مجموعه خود داشته باشد که چطور برای افراد غیر متخصص و بی تجربه حکم معاونت را میزنند.آقای گراوند بیشترین جمعیت ها در شهرها سکنی دارند و انتظار خدمات خوب و مناسب را دارند چطور میشود با حضور افراد غیر متخصص در پست های مسولیتی استان این انتظارات مردم را برآورده کرد؟ استاندار محترم ما جوانان دانشگاهی از شما تقاضای پیگیری تا وصول نتیجه را داریم. منتظر برخورد شماباعواملی که بر اساس روابط و سلایق شخصی از افراد ناشایست استفاده میکنند تا منافع فردی خود را تامین کنند هستیم.
گرگین پور حدود 29 روز قبل گفت:
با سلام ما خواهان نظارت بیشتر شوراییم اگر چنین اتفاقاتی (حسابرسی و احراز سمت معاونت مالی) باشد مقصر اول شوراست که شهرداری را به حال خود رها کرده
سعید خوشبختی حدود 28 روز قبل گفت:
سلام. منم لیسانس عمران دارم پس چطوره که بیکارم. اگه معاون مال خواستید من حاضرم . واقعا داخل استانداری چه خبره که پست ها را هرطور که دوست دارند به افراد هدیه میکنند پس شایسته سالاری چی میششه. بابا این بنده خدا که لیسانس عمران دارد فکر کنم نمیداند حسابرسی اصلا چی هست.
کنگانی زاده حدود 28 روز قبل گفت:
برای پرستیژ شورا خوب نیست این موارد و این وضعیت. هرچه سرعتر برای حسابرسی اقدام شود و کسانی که از شفاف سازی می ترسند همواره مورد نفرت مردم قرار خواهند گرفت.
محسن ... حدود 27 روز قبل گفت:
وقتی داخل استانی که معونت عمرانی آن فاقد تخصص هست چه انتظاری به شهرداری برازجان دارید که در آن تخصص گرایی باشد و کارهای بزرگ در آن انجام شود. مردم را به کارهای کوچک و بی ارزش عادت داده اند تازه منت هم بر سر مردم میگذارند و داخل رسانه های خود فروخته نیز برای خود به به و چه چه با پول مردم میفرستند. مردم عزیز به پروژه های دیگر شهرهای کشور نگاه کنید بعد با پروژه های شهر خودمون مقایسه کنید اونوقت عیار مدیران بدستتان خواهد آمد. یک مشت مدیر بی تخصص که فقط و فقط از خودشون تعریف میدهند و متاسفانه عده ای از مردم هم اینها را ندانسته حمایت میکنند. لیسانس عمران میشود معاون مالی شهرداری بعد دکترای حسابداری را میفرستند اتوبوس رانی فکر میکنید چرا....بله بله بله بله
محبوبه.ز حدود 27 روز قبل گفت:
از این اتفاقات داخل شهرداری زیاد هست.معاون بی تجربه و غیر متخصص هرطور که دوست داشته باشد افراد را در شهرداری در پست ها قرار میدهد. واقعا اگه شهردار بچه اش مریض شد بجای اینکه پیش پزشک ببرش ایا میبرش پیش یک مهندس.قطعا خیر اما چرا برای مردم برعکس تصمیم میگیرید و لیسانس عمران را در پست معاونت حساس و مهم مالی می گمارید. البته ما همه علتش را میدانیم اقا.
مسعود. حدود 26 روز قبل گفت:
با سلام. به نظر حقیر حسابرسی سالانه جهت شفاف سازی عملکرد هر نهادی لازم و ضروری می باشد.امروزه حتی شرکتهای خرد که تراکنش مالی پایینی هم دارند به صورت مستمر از طرف مالک شرکت مورد حسابرسی عملیاتی قرار میگیرد دیگه چه برسد به شهرداری که از بیت المال استفاده میکند.
مختار وطن خواه حدود 26 روز قبل گفت:
سلام. آقای سعادت نماینده محترم لطفا نسبت به حسابرسی و تصرف پست ها توسط افراد غیر متخصص در شهرداری ورود کنید و اجازه ندهید بعضی ها به سفارش عده ای خاص بیت المال به دست آنها بیفتد که بخواهند برای مردم تصمیم بگیرند. امام راحل مان همیشه بر داشتن تعهد و تخصص تاکید داشتند چرا فرمایشات امام را گوش نمیدهید.
امیر محمد صادقی حدود 25 روز قبل گفت:
آقای نماینده محترم آقای استاندار اگه اگه واقعا دلسوز مردم هستید و بفکر مردم و اگه حرفهایتان بوی شعار نمی‌دهد و در آخر اگه دستتان میرسد کاری بکنید تا حسابرسی انجام شود و بعدش هم این شهر سالها عقب مانده از دیگر جاها را بدست آدمی توانمند بدهید تا شایسته را بشناسد تا بفکر میز و صندلی نباشد تا دست به دامان بعضی جهت حفظ بقای صندلی اش نشود تا اجازه ورود اربابان زر و زور را به امورات شهر ندهد تا با استفاده از رسانه های خود فروخته و افراد خودفروخته برای خود تعریف و تمجید بخاطر چند تا کار کوچک نفرستد تا پول بیت المال را به هدر ندهد تا عوام فریبی نکند. شهردار باید جسارت داشته باشد شهدار باید جسارت داشته باشد اگه دستتان میرسد کاری کنید.
محمود خوش رو حدود 24 روز قبل گفت:
معاون محترم عمرانی استاندار که رییس شورای اداری استخدامی شهرداریها هم میباشید باید در خصوص احراز سمت معاون مالی شهرداری برازجان از شهردار برازجان توضیح بخواهید و خودتان هم مسولیت دارید که چرا باتوجه به این مدتی که ایشان معاون مالی هستند تاحالا شهردار را احضار ننموده اید اصلا چرا خودتان به وظیفه خودتان عمل نکرده اید چرا احراز سمت معاون مالی را بررسی نکردید‌ اقای معاون عمرانی به وظیفه تان برای رضای خدا و رضایت مردم به وظیفه اتان عمل کنید وگرنه به وزارت کشور اطلاع رسانی طی یک طومار با امضا هزاران نفر خواهیم نمود‌ ٫
مصیب جلالی حدود 20 روز قبل گفت:
سلام. معاون عمرانی استاندار قبل از اینکه بیای فرماندار اینجا بشی وظیفه ات را که رییس شورای اداری شهرداری ها هستی و احراز سمت ها زیر نظر شما و با مدرک لیسانس عمران طرف را گذاشتی معاون مالی درست کن بعد تشریف بیاور و صادقانه اینجا خدمت نما وگرنه به گفته دوستمان یک نامه با هزاران امضا به وزیز کشور میفرستیم. اقای استاندار لطفا ورود کن
غلام حسین صالحی حدود 20 روز قبل گفت:
حسابرسی از شهرداری باید انجام گیرد و پست ها هم به افراد شایسته و متخصص داده شود تا سیستم شهرداری یک سیستم شفاف و چابک شود.
مهدي رستم صادقي حدود 20 روز قبل گفت:
سلام. بخدا هركي به هركي و هرچي به هرچي شده هركسي آشنايي داشته باشد با هر مدركي هر كجا كه بخواهد جذب ميشود و هركسي كه آشنايي نداشته باشد اگه عاليترين مدرك رو هم داشته باشد بايد بيكار بگردد. ليست مشاغل و احراز سمت ها را از سايت سازمان شهرداري ها رانگاه كنيد بعد با افراد و پست هايشان داخل شهرداري مقايسه كنيد تا بدانيد كه چه خبر هست. چقدر ما بدبختيم كه اين افراد ميخواهند براي ما تصميم بگيرند.استاندار هم كه اصلا سراغ زير دستانش را ندارد كه دارند چه ميكنند.
هادی عابدی حدود 20 روز قبل گفت:
سلام. شهرداری هایی که دنبال سالم سازی هستند ماهیانه مورد حسابرسی انجام میگیرند و این حق مردم هست که بدانند چطور پولی راکه ازشون میگیرند کجا و چطوری خرج میشود و این حقومردم هست که پول هایشان توسط افراد مومن و متخصص هزینه شود تا شهرشان آبادگردد .بنده بعنوان یک شهروند ازاینکه در شهرداری از افراد با رابطه استفاده میشود تا با ضابطه بسیار نگرانم. معاون عمرانی استاندار چرا سلیقه ای عملکرده بجای قانون واگر حکم ایشان تایید نشده چرا از شهردار نخواستید جهت عزل ایشان.
مهرداد متین حدود 19 روز قبل گفت:
با سلام
جناب آقای استاندار محترم
درسته شما بومی نمیباشید ولی از جمله
تمام ایران سرای من هست
استفاده کنید و سری به شهر ما بزنید و ببینید چرا در شهرداری برازجان حدود هفت سال حسابرسی نشده و حالا که شورا میخواهد مصوب کند شهردای اجازه حسابرسی نمیدهد نیم نگاهی هم به شهر ما کنید تا ما بدانیم پول هایمان کجا خرج میشود
حسن فرهادی حدود 17 روز قبل گفت:
سلام. حسابرسی وقتی داخل شهرداری برازجون انجام نمیشه وای به حال جاهایی دیگه.یک معاون باچه جراتی و با چه پشتوانه ای با حمایت چه افرادی به خودش اجازه داده که جلوه حسابرسی را دو سال هست که گرفته یعنی مسولین خوابند یا ناتوانی که یک معاون غیر تخصصی و فاقد احراز سمت یک شهر را مسخره خودش کرده است. کجایید کجایید مردان و مدیران ابتدایی انقلاب. واقعا جای خالی شما این روزها احساس میشود کجایی رجایی کجایی که این مسولین استان و شهر ماراببینی. آفرین به استانداردها به نماینده من به شورامون به معاون عمرانی استاندار آفرین آفرین که در حق برازجانی ها گل کاشتید
محمود رضا پرداخته حدود 17 روز قبل گفت:
سلام بنظر شما چرا حسابرس را بيرون كردند؟ چرا دو سال وقت كشي نمودند ؟ چرا معاون نور چشمي آقايون داخل اين قضيه داره سنگ اندازي ميكند؟چرا شهردار به ايشان تذكري يا اخطاري نداده يا نميدهد؟ چرا پنج و دويست ميليارد قضيه اش منتفي شد؟ چرا احراز سمت آقاي معاون پيگيري نميشود؟چرا رييس شوراي اداري شهرداري ها آقاي ستوده در خصوص آقاي معاون مالي ورود نميكندو قانون را اجرا نميكند؟چرا شهردار افراد متخصص را حذف و غير متخصص ها را بها ميدهد؟ چرا بعضي از مسولان شهر و استان در امور شهرداري دخالت بيجا دارند؟ چرا و صدها چراهاي دگر.
اسفندیاری امیر حسین حدود 16 روز قبل گفت:
میگم واقعا خیلی از مسائل مشکوک بوجود میاد و خیلی ذهنیت های دیگر که چرا نذاشتن حسابرس داخل شهرداری بماند. ضمنا چرا حراست رفته از معاون مالی اجازه گرفته چرا از خود شهردار سوال نگرفته برای ماندن یا نماندن حسابرس و اینکه معاون چرا همکاری نکرده . بخدا راسته میگن آقای معاون تایپیست مصوبات شورا بوده بعد مستقیم شده معاون مالی. ? چقدر جالب
مهدی افشاری حدود 16 روز قبل گفت:
تنها مردم هستند که این وسط ضرر میکنند . چرا مردم را شفاف نمیکنید چرا هرطور بخواهید تصمیم میگیرید . تصمیمات برای حفظ و بقای صندلی است نه مردم. وگرنه شایسته سالاری مینمودید.
جنگی حدود 15 روز قبل گفت:
بعد ازراین همه افراد لایق وشایسته ؟لطفا دقت کنید بحث اینده ی شهر در میانه
محمد آباد حدود 15 روز قبل گفت:
شهردار باید متکی به خودش باشد نه به احزاب و گروه ها و افراد خاص. شهردار باید جایگاه خود را با اتکا به توانمندی خود تثبیت کند نه با خوش و وش کردن با بعضی از مدیران و ارگانهای خاص که دیگه دستشان برای هم رو شده . حسابرسی انجام نمیشود زور نزنید.
محمود .ن حدود 14 روز قبل گفت:
آقا جان لیسانس عمران را بفرستید واحد عمران اگه کاری بلده اونجا خودش رو نشون بده اگه راست میگه برود سر جای خودش و اونجا برای خدا و رضای مردم کار کند. خدمت باید درست باشد جایی که تخصص نباشد خیانت هست. دست از باند بازی بکشید دست از سهمیه بندی بکشید .
اکبر امینی حدود 14 روز قبل گفت:
آقای استاندار اصلا کجاست. نماینده شهر کجاسست. سازمان بازرسی را خبر بدهید تا باهاشون برخورد کند که چرا حسابرس را راه نمیدهند. جمع بشیم طومار بنویسیم برای رئیس جمهور . قدرت ما مردم را دست کم گرفته اند.
رضا شادمان حدود 11 روز قبل گفت:
سلام
من هم از نوبه خودم از شوراییان خواهش میکنم که حسابرسی انجام گردد
و نزارن شبهه ای برای مردم ایجاد شود
راستی شنیدم معاون مالی و اداری شهرداری فارغ التحصیل رشته عمران میباشد
درسته هست
اگر صحیح میباشد تو را خدا فکری به حال مردم بد بخت کنید و چاره ای بیندیشید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان