طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 فروردين 1398 - 08:01
جلسه كمسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان برگزار شد:

دات نیوز؛ جلسه كميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهر برازجان چهارشنبه ٢٨ فروردين ماه با حضور اعضاي اين كميسيون و مهمانان برگزار شد. 

به گزارش دات نیوز؛ در اين جلسه علاوه بر اعضا؛هادي كفاش، محمد تقي گرمسيري و مرتضي نيكجو از اعضاي شوراي چهارم نيز حضور داشتند.

 

 

 

پيرو جلسه ابتدايي وحيد مصدق با مغازه داران خيابان شهيد اسدي، در ابتداي جلسه سه نفر از مغازه داران خيابان شهيد اسدي  واقع در شمال آرامستان به نمايندگي از ٦١ مغازه داري كه از هفت سال گذشته تا کنون مشكلي مشابه دارند در جلسه شورا حاضر شده و به بيان مشكلاتشان در راه انتقال سند پرداختند. 

 

 

 

اعضاي حاضر در جلسه با همراهي مهمانان به خصوص هادي كفاش راه حل هاي مرتفع سازي مشكل مغازه داران محترم خيابان شهيد اسدي را بررسي و مصوبه اي جهت تسهيل سازي حل اين موضوع تصويب شد.
وحيد مصدق در انتهاي اين موضوع خطاب به نمايندگان مغازه داران خيابان شهيد اسدي اعلام كرد؛ شوراي پنجم در پيگيري حل اين مشكل عزمي جدي دارد.
قسمت دوم جلسه كميسيون حقوقي و نظارت با حضور جناب يزدان مدير املاك شهرداري برازجان به موضوع بررسي وضعيت املاك اختصاص يافت.
هادي دشتي در ابتداي بحث املاك ضمن تقدير از زحمات جناب آقاي يزدان افزود: كميسيون حقوقي به دنبال تشديد نظارت خود بر حوزه املاك است و  تنها به اين جلسه اكتفا نخواهيم كرد و جلسات بيشتري در اين خصوص برگزار خواهد شد.
مدير بخش املاك با ارائه گزارشي از وضعيت املاك شهرداري برازجان ، كلام خود را آغاز كرد وافزود؛ از زماني كه اينجانب توفيق خدمت در حوزه املاك را داشته ام شهرداري ملكي را از نفروخته و املاك تنها به صورت رهن و اجاره به متقاضيان واگذار شده است.
پس از ارائه گزارش مدير بخش املاك، اعضا اعلام كردند؛ برخي از املاك مانند مغازه ها مدت هاست بدون استفاده مانده و زيبنده است شهرداري با مرتع سازي برخي شرايط مردم را به استفاده از اين اماکن ترغيب كند. 
اعضاي كميسيون وارد موضوع ٦٩ پلاك شدند و از مدير بخش املاك خواستند تا توضيحاتي را در اين زمينه ارائه دهد و پس از ارائه توضيحات جناب يزدان و بحث هاي حقوقي در خصوص اين موضوع،اعضا ضمن تشكر از حضور ايشان، اعلام كردند از ارائه اين توضيحات قانع نشده و ابهامات اين موضوع همچنان باقيست.
هادي دشتي رئيس كميسيون حقوقي و نظارت اعلام كرد: در خصوص موضوع ٦٩ پلاك جلسه اي خواهيم داشت  و به طور دقيق به اين موضوع خواهيم پرداخت.
در انتها اعضاي كميسيون حقوقي و نظارت مصوبات جلسه را اعلام كردند:
١- در راستاي حل مشكل صدور و انتقال اسناد مالكيت رسمي-ثبتي موضوع تعداد ٦١ مغازه واگذاري به افراد واقع در خيابان شهيد اسدي در ضلع شمالي آرامستان تحت پلاك  اصلي ٣٣٣٨٧ مستند با مجوز ١٣/٩٢٩/ش مورخ ٨٩/١٢/٢٨ شوراي اسلامي شهر و مبايعه نامه، مصوب گرديده شهرداري ظرف مدت دو ماه از ابلاغ اين مصوبه نسبت به انجام تشريفات تنظيم و انتقال اسناد دائم از تهيه نقشه تفكيكي، اخذ مجوز تغيير كاربري به تجاري و تصويب ساير ضوابط با طرح در كميسيون هاي ذي ربط اقدام و نتيجه را به طور كتبي به شورا اعلام نمايد.
٢-مصوب گرديد به منظور هويت دار نمودن اراضي تحت تصرف و مالكيت شهرداري و صدور اسناد رسمي بنام شهرداري در جهت صيانت از حقوق بيت المال و پيشگيري از دست اندازي و ادعاي معارضان، شهرداري ضمن صدور حكم ماموريت ويژه به احدي از پرسنل كارآمد با تخصص و مرتبط، نسبت به اخذ اسناد مالكيت بنام شهرداري اقدام فوري و گزارش پيشرفت كار هر دو ماه يكبار به طور كتبي به شورا اعلام نمايد.
٣-در راستاي اعمال شان نظارتي در موضوع ساخت وساز و احداث مجتمع هاي كلان سطح شهر و صدور پروانه با رعايت اصول فني و ضوابط شهرسازي، شهرداري مكلف گرديد نسبت به وضعيت پروانه ساختماني تمامي پروژه هاي مشاركتي به تنظيم شرح گزارش اقدام و به پيوست اسناد و مدارك لازم را به شورا ارسال نمايد.
برچسب ها:
شورا , شهرداری

نظرات کاربران
برازجانی 3 ماه قبل گفت:
تشکر از پیگیری جناب مصدق و دشتی جهت انتقال سند مغازه های خیابان شهید اسدی
مخسن راشدی 3 ماه قبل گفت:
باسلام. تشکر از اعضای شورای شهر که پیگیر مشکلات مردم هستند.
رضا 3 ماه قبل گفت:
درود بر اعضاي پيگير مطالبات مردم مهندس مصدق،دشتي،تنگستاني و كه نظارت دقيق بر كار شهرداري دارند واقعا در اين چند سال شهروندان مشكلات زيادي از عدم نظارت شورا داشته اند.اميد است بقيه كميسيون ها هم فعال شوند.استفاده از تجربيات شوراي گذشته حركت زيباييست كه كمال تشكر و قدرداني را از جناب كفاش فرد با تجربه داريم
باسلام. کمیسیون های شورا باید فعال باشند و بصورت تخصصی مسائل را بررسی نمایند و راه حل پیدا کنند. ظاهراً مسائل مطرح‌شده در جلسه حقوقی مسائل خوبی بوده اند. با تشکر از همه عزیزانی که خالصانه برای مردم کار میکنند.
سعید دشتی 3 ماه قبل گفت:
واقعا دست مریزاد که به فکر حل مشکلات مردم هستید , امیدوارم روحیه تان همیشه استوعر باشد.
در خصوص املاک شهرداری متاسفانه واقعا از قدیم الایام فکری به حالشان نشده یا چنان شرایط سختی شهرداری مقرر نموده که کسی حاظر به اجاره مغازه ها از شهرداری نیست و این خود چهره خوبی ندارد با واگذاری این مغازه ها هم رونقی ایجاد و باعث اشتغال عده ایی خواهید شد از شما بابت رسیدگی به این نکته مهم تشکر میکنم انشالله که با درایت جوانی خود این مورد حل شدنیست .حق نگهدارتان
سميه 3 ماه قبل گفت:
پيگيري مهندس مصدق در امور بي نظير است.
سلام. خیلی از املاک شهرداری و مغازه هایش دست افرادی هست که دیگه هم بلند نمیشوند شهرداری خلاف قانون عمل کرده مزایده برگزار نکرده و همینطور با این افراد قرارداد بسته. درود بر اقای مصدق که خوب دارند نقاط رانت خوری و فساد را شناسایی می نمایند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان