طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 مهر 1394 - 16:46
با حضور مسئولین استانی؛

دات نیوز؛ مراسم تودیع دادستان شهرستان دشتستان، امروز چهارشنبه 8 مهر ماه با حضور معاون قضایی دادگستری استان بوشهر، فرماندار دشتستان، اعضای شورای تأمین و جمعی از مسئولین دشتستان برگزار شد.

 دادستان عمومی و انقلاب دشتستان تودیع شد/حیدری سرپرست شد+ تصاویر

مراسم تودیع دادستان شهرستان دشتستان، امروز چهارشنبه 8 مهر ماه با حضور معاون قضایی دادگستری استان بوشهر، فرماندار دشتستان، اعضای شورای تأمین و جمعی از مسئولین دشتستان برگزار شد.
معاون قضایی دادگستری استان بوشهر در این مراسم گفت: پیش از این، جرائم خشن زیادی در دشتستان رخ می داد تا حدی که آمار قتل به 50 فقره در سال نیز می رسید اما با تلاش و کوشش دستگاه قضاء این شهرستان، شورای تأمین و مسئولین برقراری تأمین امنیت در این شهرستان، امروز شاهد امنیت بالا هستیم.
جعفر مقدس ضمن تقدیر از تلاش های دادستان عمومی و انقلاب اسبق این شهرستان ابراز داشت: با رفتن حیدر مبرا از دادگستری دشتستان، وی در دادگستری شهرستان بوشهر ادامه فعالیت خواهد داد.


وی افزود: با تودیع مبرا از دادگستری دشتستان، یاسر حیدری که سابقه فعالیت در دادگستری دشتستان و دادیاری استان بوشهر را در کارنامه خود دارد، به عنوان سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان معرفی خواهد شد.
 معاون قضایی دادگستری استان بوشهر با اشاره به افزایش زمین خواری در دشتستان خاطر نشان کرد: امید است با همکاری مسئولین ادارای و تمامی مردم با دستگاه قضا، شاهد مبارزه بیشتر با این جرم در دشتستان باشیم.
وی ضمن امانت خواندن مسئولیت ها و مناسب دولتی ابراز داشت: احترام به ارباب رجوع، تابع قانون بودن، افزایش سرعت و کیفیت رسیدگی به پرونده ها، افزایش اطلاعات عمومی مردم در خصوص جرائم از جمله نکاتی است که همواره باید به ان توجه داشت.

 

فرماندار دشتستان نیز در این مراسم، یکی از ارکان های مهم تحقق عدالت اجتماعی و اسلامی را متولیان قضا خواند و گفت: از آنجایی که نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام قضایی مبتنی بر قانون اساسی و شریعت اسلام است، وظایف قضات بسیار مهم و برجسته دیده می شود.
ارسلان زارع ادامه داد: وجود امنیت نسبی در دشتستان نتیجه تلاش های زیاد مسئولین قضایی، شورای تأمین و تمامی متولیان امنیت در این شهرستان است.


وی با اشاره به روند کند بررسی پرونده های قضایی در دادگاه ها افزود: امید است تا قضات، با افزایش کیفیت، سرعت بررسی این پرونده ها را نیز افزایش دهند.

 

دادستان اسبق دشتستان نیز در این مراسم ضمن محکوم کردن حادثه منا، گفت: یکی از عوامل مؤثر امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم است.
حیدر مبرا ادامه داد: از جمله راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم، پایبندی به مسائل شرعی و روی آوردن به فرهنگ صلح و سازش است.

وی افزود: در دشتستان با وجود گستردگی، جمعیت زیاد و مهاجرپذیر بودن، امنیت خوبی برقرار است که می توان آن را نتیجه تلاش شورای تأمین، مدیریت خوب پرونده های قضایی، صدور احکام سنگین، شناسنامه دار نمودن مجرمین سابقه دار، دستگیری قاتلین فراری و ... دانست.
وی بیان داشت: در سال های اخیر، 251 پرونده در خصوص زمین خواری در دشتستان تشکیل شده است که از این تعداد، 182 قرار مجرمیت صادر گردیده است.
سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های 12 ساله مبرا در دادگستری دشتستان گفت: وی در این سال ها توانست امنیت نسبی خوبی را در دشتستان برقرار نماید.
یاسر حیدری افزود: امیدوارم بتوانم با توکل بر خدا و اجرای برنامه های خوب و همکاری قضات، حافظ این امنیت باشم.
در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات حیدر مبرا تقدیر و یاسر حیدری به عنوان سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان معرفی شد.
حاشیه ها:
در این مراسم، وحید انصاری نیز به عنوان  رئیس جدید دادگستری بخش شبانکاره معرفی گردید.
همچنین احمد رضا دامی نیز به عنوان رئیس دادگاه عمومی سعدآباد معرفی شد./ب

اتحاد خبر
نظرات کاربران
زیارتی بيش از 4 سال قبل گفت:
آقای حیدری فردی بسیار شایسته است
آرزوی موفقیت برای ایشون دارم
هادی حیدری بيش از 4 سال قبل گفت:
با آرزوی موفقیت برای آقای یاسر حیدری
محسنی بيش از 4 سال قبل گفت:
با ارزوی موفقیت برای آ قای حیدری
میلاد بيش از 4 سال قبل گفت:
درود
جناب حیدری عزیز آرزوی سربلندی و موفقیت را از خداوند منان برایت خواستارم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان